خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

شبکه خادمیاری رضوی در کاشان تشکیل شد تسنیم


شبکه خادمیاری رضوی در کاشان تشکیل شد

مدیر مرکز کانون خدمت رضوی منطقه کاشان ضمن اشاره به فعالیت ۶۰۰ خادمیار در منطقه کاشان گفت: شبکه خادمیاری رضوی در کاشان تشکیل شد.

- اخبار استانها -

محمد جهاندار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان ضمن اشاره به خدمت‌رسانی خادمیاران رضوی در منطقه کاشان اظهار کرد: 600 خادمیار در منطقه کاشان در 36 کانون محلی مشغول فعالیت و خدمات‌رسانی هستند.

وی ضمن اشاره به افزایش کیفیت خدمت‌رسانی از سوی خادم‌یاران افزود: در راستای گسترش فرهنگ رضوی و در راستای کیفیت آرمان گسترش مفهوم خادم که خدمت‌رسانی است کارگاه‌های آموزش خادمیاران در کاشان برگزار شد.

مدیریت کانون‌های رضوی منطقه کاشان گفت: در این کارگاه‌ها اقدامات امام رضایی(ع) آموزش در منطقه کاشان با برنامه‌های آموزشی متنوع انجام شد تا خادم‌یاران با اصول و فنون خادمی آشنا شده و به زائران و عموم مردم خدمت‌رسانی شایسته‌ای داشته باشند.

جهاندار در بیان اهداف برگزازی کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی ویژه خادمیاران تصریح کرد: ارتقاء خدمت بیش از 600 نفر خادمیار و یاور رضوی در قالب 21 کانون و 15 کانون محلی از جمله اهداف این کارگاه‌ها است.

وی افزود: اقدامات امام رضایی به نام علی بن موسی الرضا(ع) در حوزه‌های مختلف خدمت رسانی موجب گسترش فرهنگ رضوی شده و یکی از مهم‌ترین خدمات که اتفاق افتاده احداث چایخانه امام رضا(ع) در کاشان است که منجر به مکانی فرهنگی شده و در افزایش خادمیاران آقا نقشی مؤثر دارد.

جهاندار در بیان جزئیات نحوه خادمی در چایخانه خاطر نشان کرد: هر شب یکی از مجموعه‌های مردمی از جمله هنرمندان، اصناف، بازاریان، کانون‌های فرهنگی و ورزشکاران در این چایخانه حضور یافته و به خدمت رسانی پرداختند.

وی تصریح کرد: خادمان علی بن موسی الرضا (ع) خادم مردم هستند و در کنار دیگر خدمات این کانون‌ها یکی دیگر از اقدامات فرهنگی زائر اولی‌ها است یعنی افرادی که تاکنون به مشهد مشرف نشدند و یا کسانی که از تشرف آن‌ها بیش از 10 سال گذشته زائر اولی محسوب شده که از ابتدای سال تاکنون چهار دستگاه اتوبوس از زوار اولی به مشهد مقدس تشرف شدند.

مدیریت کانون‌های خدمت رضوی منطقه کاشان گفت: اقدامات فرهنگی دیگر مثل توزیع بسته‌های معیشتی، توزیع گوشت، عقیقه به نام علی بن موسی الرضا(ع)، توزیع لوازم‌التحریر اقدامات شستشوی حرم‌های متبرک با گلاب ناب کاشان که هر ساله توسط خادم یاران منطقه کاشان انجام می‌شود.

میزبانی خادمیاران بنیاد کرامت از 20 هزار زائر

وی تاکید کرد: با وجود شبکه خادم‌یاری رضوی که در کاشان داریم تلاش می‌کنیم موجب گسترش فرهنگ رضوی و شیوه و روش زندگی آقا علی بن موسی الرضا(ع) باشیم و با خدمت به مردم منطقه در این امر بکوشیم.

انتهای پیام/801/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی در پی درگیری مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز با خبرنگاران نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال ارسال کرد.

یک ربع پیش

در آستانه آغاز سفرهای نوروزی به قشم، از امروز بهای بلیت شناورهای مسافری قشم و هرمز در سکوت کامل 450 هزار ریال افزایش یافت که این افزایش برای دومین بار در سال جاری اعمال شده است.

یک ربع پیش

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری سلسله جلسات برای اقشار مختلف مردم به منظور تبیین اهمیت انتخابات و ضرورت حضور حداکثری خبر داد و گفت: تاکنون 500 مبلغ به مراکز نظامی، آموزشی، دانشگاه‌ها، هیئت‌های مذهبی و غیره اعزام شده‌اند.

یک ربع پیش

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران ، فهرست شعب و اسامی نامزدهای نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه اقلیت‌های مذهبی را اعلام کرد.

یک ربع پیش

سقف هزینه‌های تبلیغاتی داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان اعلام شد.

یک ربع پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از صادرات 400 میلیون یورو محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان این استان در 10 ماه امسال به کشورهای مختلف خبر داد.

یک ربع پیش

ملی پوش اسکواش ایران به مقام قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ در کیش رسید.

یک ربع پیش

حجت الاسلام خطیب گفت: مقوله امنیت در ایران اسلامی «مردم‌پایه» می‌باشد و به همین دلیل همه‌ی ما، امنیت را مدیون مردم عزیزمان هستیم. لذا مردم با مشارکت در انتخابات، امنیت را پایدار می‌کنند.

یک ربع پیش

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله عبدالقائم شوشتری، استاد پیشین حوزه‌های علمیه قم و اصفهان و یکی از مجتهدان و عرفای معاصر شیعی با حضور عموم مردم و علمای اصفهانی برگزار شد.

یک ربع پیش

بیشتر...