خودروتک |
۱ هفته پیش

معاملات خودرو نصف شد

معاملات خودرو نصف شد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل نوسانات نرخ ارز، قیمت معاملات خودرو تا ۵۰ درصد کاهش یافته و خودرویی خرید و فروش نمی‌شود. همچنین با ممنوعیت واردات خودرو حدود ۳۰ درصد نمایشگاه‌داران خودروهای خارجی به طور کلی تعطیل شدند.

به گزارشخودروتکبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی دادفر با بیان اینکه قیمت خودروهای خارجی متاثر از قیمت ارز،قیمت گذاریمی شود، بیان کرد: با کاهش نرخدلارممکن است قیمت خودروهای خارجی کاهش یابد اما تا زمانی کهوارداتآزاد نشود و خودرویی وارد بازار نشود، این قیمت‌ها همچنان بالا خواهد ماند.

صحبت از ممنوعیت واردات خودروهای خارجی شد که چندی پیش دبیر انجمن واردکنندگانخودرواز واگذاری ۱۰۰۰ دستگاه خودروی لوکس خارجی به سازمان اموال تملیکی خبر داده بود که اخیرا حدود ۸۰۰ دستگاه آن بهمزایدهو فروش رفت. موضوعی که با توجه به جریانی که تعیین تکلیف خودروهای وارداتی مانده درگمرکو سازمان اموال تملیکی طی می‌کند قابل توجه بوده، چرا که حداقل دو سالی است که سازمان‌های مربوطه و صاحبان این خودروها درگیر تعیین تکلیف آن‌ها بوده و هنوز به نتیجه نرسیده است.

نوساناتعجیب و غریبدر بازار خودرو

بازار خودرو مدتی است که حال و روز خوبی ندارد، این گفته یکی از نمایشگاه دارانی است که از گرانی‌ها و نبود مشتری در این بازار همیشه آشفته، گله دارد. حال نه فقط بازار خودروهای داخلی، بلکه بازار خودروهای خارجی هم نوساناتعجیب و غریبیدارد.

به گفته یکی از نمایشگاه داران، این روزها قیمت خودروهای خارجی همپای قیمت داخلی‌ها روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه می‌کند؛ حضور پر رنگ واسطه‌ها و دلالان ورشدنجومی قیمت‌ها از مشخصه‌های این روزهای بازار است. این موضوع در حالی رخ داده است که چند روزی است کرکره نمایشگاه‌های ماشین پایین آمده و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

اما زمانی که بهفضای مجازیبرای به دست آوردن قیمت‌ها، سری می زنیم، متوجه تغییر قیمت روزانه این خودروها می‌شویم، چه خودروهای خارجی و چه داخلی!

یکی از نمایشگاه داران در شرق تهران با بیان اینکهقیمت خودرواز اول سال تاکنون رشد چشمگیری داشته است، گفت: با وجود اینکه چند وقت استنرخ ارزروند کاهشی دارد و اصولا قیمت خودرو متاثر از قیمتارزاست، اما در حال حاضر با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو کاهش نیافته و چه بسا شاهدافزایش قیمتهم بوده‌ایم.

او ادامه داد:  این افزایش قیمت را بیشتر در خودروهای داخلی دیده‌ایم و قیمت خودروهای خارجی چند روز است، ایست کرده و شاهد نوسانی در آن نیستیم. حتی در برخی از خودروها از اول سال تاکنون شاهد کاهش قیمت هم بوده‌ایم، به طور مثال  رنو کولئوس ۲۰۱۸ اول سال ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان بوده و اکنون به ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسیده است. 

این فروشنده افزود:رنو تلیسمان۲۰۱۸  اول سال حدود قیمت یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان داشته که اکنون به یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.  این کاهش نوسانات به دلیل کاهش قیمت ارز بوده است و اگر نرخ ارز ثابت بماند، قیمت خودروهای خارجی نیز ثابت خواهد ماند. 

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر دبیرستان دانا و توانای چابهار از کسب رتبه های برتر توسط دانش آموزان مستعد و بورسیه این دبیرستان در کنکور 1400 خبر داد.

5 دقیقه پیش

پایگاه خبری لقمه: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۱۹ هزار و ۸۴ نفر رسید.

7 دقیقه پیش

پایگاه خبری لقمه: دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: به دلیل افزایش شدید قیمت کالاها، بسیاری از محصولات از سبد غذایی مردم حذف شده است که نمونه آن جایگزین شدن ماکارونی به جای برنج است.

7 دقیقه پیش

رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی از سه تا چهار برابر شدن مصرف اکسیژن بیمارستان‌ها در پیک پنجم کرونا خبر داد و گفت که از سال گذشته صادرات اکسیژن مایع ممنوع شده است.

8 دقیقه پیش

مدافع تیم استقلال در صورت صعود تیمش به فینال جام حذفی از این مسابقه محروم خواهد بود.

8 دقیقه پیش

ایران آنلاین: خبرگزاری فارس خبر داده علیرضا زاکانی با کسب بیشترین آرای منتخبین شورای ششم تهران به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب شد اما مهدی چمران گفت این خبر مورد تائید نیست.

9 دقیقه پیش

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: قهرمانی هر چند اگر قرار باشد به تیم رقیب برسد ارزش ندارد که شرافتمان را زیر سوال ببریم.

14 دقیقه پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی حجت الاسلام آقای مرتضی مطیعی را به امامت جمعه‌ی شهر سمنان و نمایندگی خود در آن استان منصوب کردند.

یک ربع پیش

حجت الاسلام ابراهیم گزمه گفت: روز مباهله حقانیت اسلام ، اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و روز عزت امت اسلام و مسلمانان عالم است.

یک ربع پیش

معاون رییس جمهوری ونزوئلا و رییس مجلس قرقیزستان و معاون وزیر خارجه غنا برای شرکت در مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شدند

یک ربع پیش

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۹۲ هزار و ۱۹۴ نفر رسید.

یک ربع پیش

دختر 18 ساله ای که جسدش از داخل قبر برای ازدواج با ارواح دزدیده شد.

یک ربع پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس سنای پاکستان ضمن اشاره به اولویت جمهوری اسلامی در خصوص توسعه روابط با همسایگان گفت: تقویت مناسبات ایران و پاکستان و تسهیل مراودات تجاری می‌تواند منجر به بهبود معیشت مرزنشینان شود.

یک ربع پیش

اوپل کورسا B با موتور ۱.۶ لیتری بنزینی تنفس طبی

یک ربع پیش

فرشید اسماعیلی هافبک تیم فوتبال استقلال که گفته می‌شد به دلیل مصدومیت به بازی با گل‌گهر سیرجان نمی‌رسد، در لیست ۱۸ نفره آبی‌پوشان قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...