خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

موج هشتم کرونا در حال فروکش است رضوی

معاون وزیر بهداشت:
موج هشتم کرونا در حال فروکش است
به گزارشخبرگزاری رضوی، سعید کریمی سه شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: تا اکنون در شرق و غرب دنیا، کرونا خاموش نشده و شاهد فوت چندصد نفری هستیم، اما در ایران شرایط به نسبت مطلوبی داریم.

وی ادامه داد: خبر خوش برای مردم این است که این موج هشتم که از ابتدای دی ماه درگیر آن شده بودیم چند روزی است که آرام آرام در حال فروکش است و میزان مراجعان سرپایی و بستری کاهش یافته است.

کریمی افزود: موج‌های کرونا در بعضی مواقع دو قله‌ای یا دو کوهانه است به همین خاطر نمی‌توان با اطمینان گفت که از قله عبور کردیم، اما چند روزی است که بیماران سرپایی و بستری کاهش پیدا کرده است.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین گفت: واکسن‌های ایرانی از نظر قیمت و کیفیت قابل رقابت با واکسن‌های جهانی است، اما صادرات واکسن نیاز به بازاریابی دارد.

گفتنی است کرونا از ابتدای اسفند ۱۳۹۸در کشور شایع شد و تاکنون ۱۴۴ هزار و ۷۴۱ از هموطنان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

همچنین واکسیناسیون سراسری نیز از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ در کشور آغاز شد و تا کنون ۶۵ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۱۱۴ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۸۰۳ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۳۷۳ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۲۹۰ دُز رسید.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...