خبرآنلاین |
2 ماه پیش

روایت خواهر شهید حججی از شب خواستگاری او توقع داشتم به شیوه سنتی ازدواج کند خبرآنلاین

روایت خواهر شهید حججی از شب خواستگاری او/توقع داشتم به شیوه سنتی ازدواج کند

فارس نوشت: خواهر شهید مدافع حرم محسن حججی تعریف می‌کند: «فهمیدم محسن و خانمش همدیگر را می‌خواهند. انتخاب همسرش خیلی برایم عجیب بود. توقع داشتم به شیوه سنتی ازدواج کند!»

زهرا حججی، خواهر شهید مدافع حرم محسن حججی تعریف می‌کند: «محسن، حدوداً ۲۰ ساله بود که ازدواج کرد. می‌گفتیم زود است، ولی دل تو دلش نبود. برای خواستگاری انگار روی زمین بند نبود. اخلاق خانمش را به دست آورده بود و می‌دانست چه نوع گل و شیرینی برایش بخرد.

خانواده خانمش قبل از «بله برون» آمدند خانه ما. من از دانشگاه آمده بودم و چادر مشکی سرم بود. رفتم نماز بخوانم. ۲ دقیقه یک بار می‌آمد و می‌گفت: «چرا نمیای بیرون؟ می‌خوان تو رو ببینن.»

گفتم: «نماز نخوندم.»

می‌گفت: «بَده! بیا بیرون.»

وقتی رفتند با صحبت‌هایی که شد، فهمیدم ۱۰۰ درصد همدیگر را می‌خواهند. انتخاب همسرش خیلی برایم عجیب بود. توقع داشتم به شیوه سنتی ازدواج کند!

شب قباله‌برون وقتی رفتیم خانه عروس، آهنگ گذاشته بودند و ۲ طبقه خانه پر از آدم بود. خانواده عروس لباس مجلسی پوشیده بودند. ما بهت‌زده بودیم. اصلاً رسم نجف‌آبادی‌ها نیست که شب قباله دختر لباس بپوشند و مهمان زیاد دعوت کنند. فقط ۴ـ۳ نفر از بزرگ‌ترها را دعوت می‌کنند و قباله می‌برند. ما با مانتو و شلوار رفته بودیم، نه لباس مجلسی!»

منبع: کتاب «سربلند» به قلم محمدعلی جعفری

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرد که روز سه‌شنبه، ۱۲ مارس (۲۲ اسفندماه) نخستین روز ماه رمضان باشد.

نیم ساعت پیش

شصتمین مراسم اهدای جوایز انجمن صدای آمریکا با درخشش «اوپنهایمهر» همراه شد.

نیم ساعت پیش

انتظار می‌رود که لالیگا با توجه به گزارش داور محرومیت دو جلسه‌ای برای جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، در نظر بگیرد.

نیم ساعت پیش

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

نیم ساعت پیش

شهردار منطقه ۱۵ درجلسه قرارگاه جهادی مسکن که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد، از نوسازی ۷۰ پلاک جدید در محدوده بافت فرسوده نواحی یک و دو و نیز افتتاح پارکینگ مینابی خبر داد.

1 ساعت پیش

براساس شمارش آرای حدود ۸۰ درصد صندوق‌های تهران، اگر این روند ادامه یابد، ۱۰ نفر از این لیست به مجلس راه می‌یابند و احتمالا از نفر ۱۱ الی ۵۰ راهی دور دوم خواهند شد.

نیم ساعت پیش

از ابتدای امسال ۱۷۹ هزار میلیارد تومان شامل ۱۲۲ هزار میلیارد تومان به صورت فروش نقدی و ۵۷ هزار میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت اقتصاد با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

1 ساعت پیش

بیشتر...