خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

ادعای رسانه عبری درباره هماهنگی تل آویو با قاهره برای عملیات رفح ایسنا

ادعای رسانه عبری درباره هماهنگی تل‌آویو با قاهره برای عملیات رفح

رسانه‌ صهیونیستی مدعی هماهنگی تل‌آویو با قاهره در خصوص عملیات مرگبار اخیر ارتش این رژیم در رفح شد که ادعا می‌شود طی آن دو تن از اسرایش را آزاد کرده است.

به گزارش ایسنا، شبکه عبری زبان «کان۱۱» در گزارشی مدعی شد که مسوولان امنیتی رژیم صهیونیستی پیشتر به همتایان مصری خود اعلام کرده بودند در حال انجام «عملیات نقطه‌ای محدودی» برای یافتن اسیران صهیونیست خودشان در منطقه رفح در جنوب نوار غزه هستند.

این شبکه عبری‌زبان اعلام کرد این مساله در پی گزارش رسانه‌های نزدیک به مسوولان مصری از رایزنی مصر با رژیم صهیونیستی و درخواست از آن برای ارائه توضیحاتی درباره عملیاتش در منطقه رفح مطرح شد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است دو فردی را که در ۷ اکتبر توسط حماس به اسارت گرفته شده بودند، دوشنبه در یک حمله بامدادی شامل حملات هوایی نجات داده است و این در حالیست که مقامات محلی می‌گویند حین این عملیات حدود ۱۰۰ فلسطینی در شهر رفح در جنوب غزه به شهادت رسیدند.

به گزارش این شبکه عبری‌زبان، مذاکرات شبانه میان مسوولان امنیتی رژیم صهیونیستی و مصر در پی بروز تنش‌هایی میان دو طرف ناشی از نگرانی مصر از یورش قریب‌الوقوع به رفح که ممکن است به کوچ تعداد زیادی از اهالی غزه به خاک این کشور منجر شود، انجام شد.

شبکه «کان۱۱» به نقل از برخی منابع «آگاه» اعلام کرد، «مسوولان اسرائیلی به طرف مصری اعلام کردند که صحبت درباره (انجام) عملیاتی ویژه برای یک بار در داخل رفح است نه آغاز یورش زمینی» که این رژیم هفته‌هاست از آن دم می‌زند.‌

همچنین این شبکه عبری‌زبان گزارش داد تل‌آویو در رایزنی با قاهره مدعی شده که بنا بر درخواست مصر و آمریکا، عملیات در رفح تنها پس از اتمام روند تخلیه غیرنظامیان و دستیابی به توافق‌هایی با مصر درباره چگونگی مقابله با «مسیر قاچاق در زیر محور فیلادلفیا»، آغاز خواهد شد.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد در صورتی که حمله قریب‌الوقوع رژیم اشغالگر به رفح به بسته شدن گذرگاه منجر شود، از انتقال کمک‌ها به نوار غزه ممانعت می‌کند.

به گزارش «کان۱۱»، کاخ سفید از طرف اسرائیلی خواسته در صورتی که عملیات نظامی مورد انتظار این رژیم به بسته شدن گذرگاه رفح منجر شد، گذرگاه‌های دیگری را برای انتقال کمک‌ها فعال کند. همینطور مسوولان آمریکایی به طرف صهیونیست تاکید کردند که باید نقاط متعددی برای انتقال کمک‌ها به غزه وجود داشته باشد و این درخواست در دیدارهای آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اراضی اشغالی بارها مطرح شد.

شبکه خبری «القاهره» نزدیک به اطلاعات مصر نیز به نقل از یک مسوول عالی‌رتبه مصری اعلام کرد «قاهره شرایط در رفح را از نزدیک زیر نظر داشته و برای مقابله با تمامی سناریوها آماده است.»

سامح شکری، وزیر خارجه مصر پیشتر درباره پیامدهای خطرناک گسترش دامنه خشونت و عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در جنوب نوار غزه هشدار داده و گفته بود، «در شهر رفح حدود ۱.۴ میلیون آواره زندگی می‌کنند و هدف قرار دادن آن خطر بروز فاجعه‌ای انسانی را به دنبال دارد. حمله به رفح و ممانعت اسرائیل از انتقال کمک‌ها به شکل مستقیم در کوچاندن ملت فلسطین نقش ایفا می‌کند. طرف‌های بین‌المللی باید مسوولیت‌های قانونی، انسانی و سیاسی خود برای دفع خطرات انجام چنین کاری را بر عهده بگیرند.»

یورش زمینی احتمالی صهیونیست‌ها به رفح نگرانی جامعه بین‌المللی را برانگیخته است، زیرا این شهر به آخرین پناهگاه فلسطینی‌هایی تبدیل شده است که به سمت جنوب فرار می‌کنند تا از حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی در امان بمانند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه مدعی شد که ایالات متحده حملات مرتبط با یافتن اسرای صهیونیست در رفح را «راه‌اندازی یک حمله تمام‌عیار» در رفح نمی‌داند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نشست بین‌المللی دیپلماسی آنتالیا با حضور مقامات کشورهای مختلف از جمله ایران در ترکیه آغاز به کار کرد.

3 دقیقه پیش

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: مردم با حضور حداکثری خود در ساعات اولیه انتخابات مشت خود را بر دهان استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی زدند.

2 دقیقه پیش

در حالی که رژیم صهیونیستی با گسترش دایره حملات خود به جنوب لبنان تلاش داشت ساکنین این مناطق را وادار به ترک خانه و کاشانه خود نماید، مقاومت و ایستادگی اهالی جنوب لبنان سبب شده تا این مسئله به فشار مضاعفی بر ارتش اسرائیل مبدل شود.

3 دقیقه پیش

مردم سراسر استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان‌ها با حضور پرشور خود پای صندوق‌های رای، نشان دادند که پای نظام و انقلاب ایستادند.

4 دقیقه پیش

نماهنگ ما می آییم با موضوع انتخابات امروز رونمایی شد.

5 دقیقه پیش

آمریکا از صدور بیانیه‌‌ای علیه اسرائیل که به دنبال محکوم کردن رژیم صهیونیستی بخاطر شلیک به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه بود جلوگیری کرد.

4 دقیقه پیش

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: افرادی را انتخاب کنیم که توان تحول آفرینی داشته باشند و بتوانند مجلس قوی تشکیل دهند و به دنبال خدمت به نظام اسلامی و مردم باشند.

3 دقیقه پیش

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان شمالی گفت: یکی از راه‌های تعیین سرنوشت خود همین شرکت در انتخابات است که می‌توانیم با رای خود آینده کشور را تعیین کنیم.

2 دقیقه پیش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور با بیان اینکه ملت ایران درصدد خلق یک حماسه بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی هستند، گفت: انتخابات تامین کننده امنیت پایدار ملت ایران است.

2 دقیقه پیش

بیشتر...