خودرو بانک |
۲ هفته پیش

غیر منتظره ترین نتیجه در باکو، فتل بر روی سکوی دوم، پرز اول گسلی سوم

غیر منتظره‌ترین نتیجه در باکو، فتل بر روی سکوی دوم، پرز اول و گسلی سوم

سرجیو پرز به لطف بدشانسی مکس ورشتپن توانست سکوی نخست گرندپری باکو را از آن خود نماید. سباستین فتل یکصد و بیست و یکمین سکوی خود را بدست آورد و دوم شد. پیر گسلی به لطف اشتباه لوئیس همیلتون سوم شد.

سرجیو پرزدر یک گرندپری عجیب در شرایطی که هم تیمی او،مکس ورشتپنبه دلیل ترکیدگیلاستیکعقب سمت چپ، مقام نخست مسابقه را در دور 49 و تنها 3 دور مانده به انتهای مسابقه از دست داد، توانست سکوی نخست باکو را به نام خود نماید.

مراسم سکوی گرندپری آذربایجان - باکو 2021
سباستین فتلقهرمان 4 دورهفرمول یکجهان این بار خط بطلانی بر روی ناکامیهای گذشته خود کشید. او در مسابقه قبلی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای از خود نشان داد و در این مسابقه، برای کسب رده چهارم به شدت جنگید.

خودروی لنس استرول پس از برخورد با دیواره پیست
او که تا پیش از ترکیدگی لاستیک هم تیمی‌اش یعنیلنس استرولدر رده 7 در حال نبرد بود توانست بعد از ورود خودروی ایمنی جایگاه خودش را ارتقا بخشد و تا رده چهارم صعود نماید و اینبار نیز به لطف خروج مکس ورشتپن به رده سوم رسید اما این صعود همینجا متوقف نشد. او برای شروع مجدد مسابقه از خط استارت پس از پرچم قرمز، در دور 49 لاستیک سافت نو داشت. همین کافی بود تا فشار زیادی به دو خودروی جلویی یعنیلوئیس همیلتونو سرجیو پرز وارد نماید. قهرمان 7 دوره فرمول یک جهان در پیچ اول نتوانست سرعت خود را پس از شتاب گیری کاهش دهد و از پیچ خارج شد همین فرصت کافی بود تا فتل بر روی سکوی دوم به یکصد و بیست و یکمین سکوی خود در طول دوران حضورش در فرمول یک دست پیدا کند.

تبریک پرز به فتل
در پشت این دو نفر نبرد بسیار نفس گیری بینپیر گسلیوچارلز لکلرککه در زمان شروع مسابقه رده نخست استارت را در اختیار داشت و به راحتی مفلوب همیلتون شد، و همچنینلندو نوریسکه او هم با سه رده جریمه به رده نهم استارت امروز سقوط کرده بود برای کسب سکوی سوم در گرفت. اما در نهایت این پیر گسلی فرانسوی بود که از این دو نفر جدا شد و توانست حتی جایگاهی را که برای مدت کمی به لکلرک داده بود پس بگیرد و در نهایت هم بر روی سکوی باکو 2021 ایستاد.

سریعترین زمان ثبت شده در این مسابقه بارها بین سرجیو پرز، مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون جابجا شد، اما در نهایت ورشتپن زمان 1:44.481 را کسب کرد که با توجه به خروج او از مسابقه، این زمان نیز پاک شد و تک امتیاز آن به کسی تعلق نگرفت.

خودروی مکس ورشتپن - ردبول پس از حادثه ترکیدگی لاستیک عقب سمت چپ
جه بر سر لوئیس همیلتون آمد؟ او در پیچ یک از مسیر خارج شد و در رده 15 به پیست برگشت و به لطف عملکرد بسیار بد هم تیمی‌اشوالتری بوتاسهر دو نتوانستند امتیازی برای تیم مرسدس کسب نمایند.

این دو راننده هم امتیازات تیمی را از دست دادند و هم خود همیلتون فرصت برگشت به صدر جدول رانندگان را از خود گرفت.

بدون شک بازنده این گرندپری کسی نبود جزپیرلیکه نشان داد با عملکرد بد به راحتی پیروزی را از ورشتپن و ردبول خارج شد و بازنده دوم هم کسی نبود جز همیلتون که اسیر اشتباه خود شد، او در انتخاب نقطه ترمزگیری باعث از دست رفتن جایگاه، یک امتیاز حساس در جدول رانندگان و سازندگان شد.

در باقی دورهای مسابقه شاید به ندرت اتفاقات ویژه‌ای رخ داد. اتفاقاتی که می‌توان به آنها اشاره داشت اشتباهکارولس ساینزبود که باعث شد تا رده زیادی را از دست بدهد و باز هم در پیچ پیش از قلعه از مسیر مسابقه خارج شد و رده زیادی از دست داد.

یکی دیگر از اتفاقات نادر این مسابقه به هنگام نمایش پرچم قرمز، عدم توجهنیکلاس لطیفیبه آن بود که از مسیر ورودی پیت عبور کرد و همین باعث شد تا جریمه 10 ثانیه‌ای به او تعلق گیرد. او که تا این لحظه بالاتر از هم تیمی خود یعنیجورج راسلو التری بوتاس در رده 13 بود، به رده 15 سقوط کرد. اما داستان اینجا خاتمه نیافت، او به لطف خروج راسل به رده 16 رسید.

استبان اوکونبه دلیل مشکل فنی در همان ابتدای مسابقه از رقابت خارح شد، بعد از او لنس استرول، مکس ورشتپن، جورج راسل نفرات بعدی بودند که نتوانستند مسابقه را به اتمام برسانند.

میک شوماخرونیکیتا مازپینبه ترتیب رده 13 و 14 را کسب کردند و بالاتر از همیلتون مسابقه را به اتمام رساندند.

بوتاس در رده 12 و بعد ازکیمی رایکوننوآنتونیو جیوویناتزیکار را تمام کرد و از کسب امتیاز باز ماند. رایکونن توانست 1 امتیاز رده دهم را از آن خود نماید.

سایر رده بندیهای امتیازی مطابق جدول زیر است:

رده‌بندی رانندگان گرندپری آذربایجان -باکو 2021

رده‌بندی رانندگان گرندپری آذربایجان -باکو 2021

جدول رانندگان فصل 2021

جدول رانندگان فصل 2021

جدول سازندگان فصل 2021

در انتها به تصاویر از اتفاقات مسابقه امروز توجه فرمائید:

سبقت همیلتون از لکلرک در انتهای دور اول

عبور ورشتپن ار لکلرک در انتهای دور هفتم

دلداری استرول بزرگ به استرول جوان پس از حادثه ترکیدگی لاستیک

لحظه ترکیدن لاستیک عقب سمت چپ خودروی آستون مارتین استرول

سبقت نوریس از آلونسو

سبقت کلاسیک ریکاردو از آلونسو

نبرد ساینز - جیوویناتزی

حمله فتل به لکلرک و عبور از کنار او در پیچ /span>

دفاع فتل در مقابل لکلرک

نمایی دیگر سبقت فتل از لکلرک

عصبانیت مکس ورشتپن

سباستین فتل در حال تمرکز پیش از شروع مجدد

دنیل ریکاردو خونسرد آماده شروع مجدد مسابقه

باله جلوی آسیب دیده خودروی مرسدس لوئیس همیلتون

احترام به سباسیتن فتل - بازگشت شکوهمند به سکو با آستون مارتین


#‌اخبار_خودرو منبع: خودرو بانک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصاویر مربوط به خودرو داچیا داستر مدل 2022 را مشاهده می کنید. این خودرو با نشان تجاری رنو نیز تولید می شود.

1 ساعت پیش

اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه‌های کشور که برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد. گفتنی است بر اساس اطلاعات اولیه در این حادثه نمایندگان خبرگزاری ایرنا و ایسنا فوت کرده‌اند.

2 ساعت پیش

آنطور که مشخص است یحیی گل محمدی قصد ندارد در فصل نقل و انتقالات تغییرات زیادی ایجاد کند و اولویتش حفظ تیم فعلی است.

3 ساعت پیش

همسر شهید مدافع حرم پورابراهیمی در گفتگو با تسنیم به ماجرای همسفری خود با این شهید والامقام پرداخته و به چگونگی نحوه امضای شهادت ایشان می‌پردازد.

7 ساعت پیش

تیم‌های ملی آلمان و مجارستان در آخرین روز مرحله گروهی مسابقات یورو 2020 به تساوی دست یافتند.

9 ساعت پیش

جدال قهرمان یورو 2016 و جام جهانی 2018 در مرحله گروهی رقابت‌های یورو 2020 برنده نداشت.

9 ساعت پیش

خودرو طی 9.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. وزن تقریبی جی اس ایی 1630 کیلوگرم عنوان شده است.

11 ساعت پیش

فال روز پنج شنبه 3 تیر 1400

11 ساعت پیش

استفاده از کیسه‌های چای روی چشم یک درمان خانگی محبوب است. کیسه‌های چای با کاهش سیاهی، پف و قرمزی به بهبود ظاهر چشم کمک می‌کند. همچنین ممکن است به درمان تحریک، حالت ناخن‌ها و صورتی چشم مفید می‌باشد.

12 ساعت پیش

اتوبوس حامل خبرنگاران در استان آذربایجان غربی دچار حادثه شد و 2 نفر از خبرنگاران کشته و 21 نفر زخمی شدند.

14 ساعت پیش

هفتمین دوره بازدید از پروژه های شرکت میدکو در سال 1400 توسط جناب آقای دکتر پورمند (مدیر عامل میدکو) در روزهای دوشنبه 31 خرداد و سه شنبه 1 تیرماه انجام شد.

14 ساعت پیش

ربات بومی سازی شده جراحی از راه دور سینا که با یک سوم قیمت ربات های مشابه خارجی طراحی و تولید شده است صبح امروز چهارشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور آزمایش های لازم انجام شد.امروز در این بازدید، تست های از راه دور این ربات بر روی نمونه حیوانی از فاصله ۷ کیلومتری در بیمارستان امام خمینی(ره) برای نخستین بار در کشور انجام شد. این اختراع ایرانی در کشورهای اروپایی و آمریکا ثبت شده است.

20 ساعت پیش

در این گزارش ۷ ماشین معرفی شده است که در سراسر جهان در حال پوسیدن هستند.

20 ساعت پیش

مسابقه قهرمانی پارکور استان البرز یادواره شهدای سلامت، برای اولین بار زیر نظر کمیته پارکور استان البرز برگزار شد. این مسابقه با حضور ۵۵ نفر شرکت کننده در بخش‌های اسپید و فری رانینگ در مجموعه تنیس بین المللی باغ فاتح کرج با حضور سرپرست کمیته ریاست انجمن پارکور ایران، سرپرست کمیته مربیان پارکور کشور، سرپرست کمیته پارکور استان البرز و سرپرست کمیته اجرای پارکور کشور برگزار شد. نفرات اول تا دهم هر دو بخش به عنوان تیم پارکور استان البرز برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور معرفی می‌شوند.

21 ساعت پیش

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در خصوص این که افراد ملزم باشند برای ثبت سند خودرو به دفترخانه‌ها مراجعه کنند در قانون ابهام وجود دارد و در حال پژوهش و تحقیق در این باره هستیم. حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در نشست خبری به مناسبت...

21 ساعت پیش

بیشتر...