ایران آنلاین |
2 روز پیش

وزیر کشور: شناسایی ظرفیت ها از اهداف سفرهای استانی است ایران آنلاین

وزیر کشور: شناسایی ظرفیت‌ها از اهداف سفرهای استانی است

به گزارش ایران آنلاین، وزیر کشور گفت: پیگیری طرح‌های توسعه‌ای متناسب با ظرفیت استان ها، رعایت توازن منطقه ای و آمایش سرزمینی از کارکردهای مهم این وزارتخانه است که این پتانسیل‌ها باید در سفرهای استانی شناسایی شود.

احمد وحیدی که در قالب بیست و ششمین سفر استانی هیات دولت به بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی سفر کرده است در این باره اظهار داشت: بهره گیری از مزیت های نسبی و به فعلیت درآوردن ظرفیت های راکد هر منطقه از جمله وظایف وزارت کشور است که توسط استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها دنبال می شود.

وی تصریح کرد: شناسایی، پیگیری و فعال کردن ظرفیت ها که در قالب سفرهای استانی و غیراستانی انجام می شود، بخشی از کارکردهای این وزارتخانه است.

وحیدی افزود: دامداری و کشاورزی از ظرفیت های اصلی استان خراسان شمالی محسوب می شود، بنابراین پیش بینی شد تا از درخواست های قشر زحمتکش شاغل در این بخش ها حمایت شود.

وی با اشاره به مشکل تامین آب کشاورزی در بخش هایی از خراسان شمالی، ادامه داد: این مساله در دستور کار است و نیاز آبی استان باید به وضعیت بهتری تامین شود.

وزیر کشور در ادامه عنوان کرد: بخشی از ظرفیت های صنعتی خراسان شمالی فعال است و بخشی هم زمینه های فعال‌تر شدن را دارد، ضمن اینکه این استان در گردشگری و صنایع دستی هم ظرفیت های خوبی دارد که باید بیش از گذشته فعال شود.

رییس جمهور در بیست و ششمین سفر استانی، صبح روز پنجشنبه، دوم تیرماه وارد استان خراسان شمالی شد.

دیدار با اقشار مختلف مردم، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، برگزاری شورای اداری، بازدید از برخی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به خراسان شمالی است.

رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان محیط زیست، معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل هشت شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است. 

خراسان شمالی در سال ۸۳، پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.


انتهای پیام/

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد واشنگتن از عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشوری عرب منطقه غرب آسیا حمایت می‌کند.

4 ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی عمر شریف خود را در راه ترویج فهم عالمانه از دینداری و انقلابی گری صرف کرد و در این راه با تاسی به آرمان های امام راحل هم با افراط و هم با تفریط مبارزه کرد.

3 ساعت پیش

دادستان کل کشور: تمام قد در حمایت از تولید داخلی به میدان آمده‌ایم

3 ساعت پیش

سخنرانی رئیس جمهور در نشست کشورهای بریکس و محتوای بیانیه پایانی این اجلاس با آنکه نمادی مهم از غیر واقعی بودن ادعاهای مربوط به منزوی بودن ایران بود، نشان داد سیاست خارجی دولت فعال است.

5 ساعت پیش

مصرف شیشه چه بلایی سر بدن می آورد خبر24

5 ساعت پیش

۵ میلیون درخواست برای ورزشگاه ۸۰ هزار نفری قطر!

5 ساعت پیش

در بحبوحه تحولات اوکراین، دالیپ سینگ، معمار تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه دولت بایدن را ترک کرد.

5 ساعت پیش

اعلام جزئیاتی تازه از وام بازنشستگان از سوی وزیر اقتصاد

2 ساعت پیش

کیومرث اشتریان استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در روزنامه شرق نوشت: یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های امنیتی برای هر کشوری آن است که نیروی امنیتی و اختیارات او در مدت‌زمانی طولانی تحت تأثیر افرادی غیرمرتبط با کار او و با انگیزه‌های مشخص سیاسی قرار بگیرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...