خودروتک |
4 روز پیش

استراتژی خطرناک سرمربی پرسپولیس

استراتژی خطرناک سرمربی پرسپولیس

باور کنید نیازی به این کارها نبود. اصلاً لازم نبود یحیی در مصاحبه بعد از بازی چنین استراتژی‌ای برای فرار از انتقادات برگزیند. تیم او خیلی خوب بازی کرده بود. خیلی بهتر از تمام بازی‌های قبلی و البته برتر از حریف دیرینه. بله، نتیجه از کف رفته بود و حتماً اشتباهاتی رخ داده که دو امتیاز شیرین و یک برد غرورانگیز از دست رفته اما چرا نباید نیمه پر لیوان را می‌دیدیم؟

ایران ورزشی در ادامه نوشت : چرا یحیی از بازی خوب تیمش به اندازه کافی لذت نبرد؟ چرا لذتش را با هواداران شریک نشد؟ چرا این بازی روان و برتر را نشانه‌ای برای تکان خوردن تیمش بعد از یک دوره رخوت چند هفته‌ای اعلام نکرد؟ چرا به جای حمله به رئیس هیأت مدیره، به هواداران دلگرمی نداد که نمایش‌های پرانتقاد تمام شده و از حالا باید منتظر یک تیم قدرتمند و مدعی قهرمانی باشیم؟ چرا یحیی فنی حرف نزد و با فکت‌های فنی امیدوارمان نکرد؟ چرا رفت سراغ داستان‌هایی که به او نمی‌آید؟ چرا مسیر مصاحبه را به آن سمت کشاند که همه تصور کنند تیم او در دربی شکست خورده و از حیث فنی بازنده بوده که اینطوری عصبانی و شاکی است؟

واقعیت اینکه یحیی گل‌محمدی تحت تأثیر اینستاگرام و فضای مجازی چنین استراتژی را بعد از دربی برگزید در شرایطی که نمی‌دانست با چنین روشی سطح مربیگری خودش و آنچه همه فوتبال ایران از او در ذهن داشتند را مخدوش کرده است.

یحیی بعد از دربی جام حذفی و مسابقه‌ای که برد را در لحظات پایانی از دست داد و در نهایت شکست خورد در فضای مجازی و بخصوص اینستاگرام تحت فشار عجیبی قرار گرفت و سه، چهار روز حال خوشی نداشت. یحیی بعد از دربی اخیر و از دست دادن پیروزی در دو دقیقه پایانی یاد آن انتقادهای عجیب و حملات سایبری به او و کادرش افتاد و برای فرار از ماجراهای تکراری، استراتژی حمله به رئیس هیأت مدیره را برگزید، فارغ از اینکه این استراتژی در همه هواداران و رسانه‌ها نفوذ و تأثیر صددرصدی نخواهد داشت و کاربردی نمی‌شود.

ماجرا بسیار ساده است. رسانه و هوادار همه چیز را می‌دانند. هیچ کس از رسول‌پناه دل خوشی ندارد و همه از ناکارآمدی و سوءمدیریت او خبر دارند. نشانه‌هایش هم دم دست است و هنوز زخم‌هایی که او به تیم زده تازه به نظر می‌رسد. همه متعجب و حیرانند که چطور مدیری با آن حجم از حاشیه‌سازی و ناهمگونی با تیم هنوز در رأس هیأت مدیره مانده و در تصمیم‌سازی باشگاه تأثیرگذار است.رسول‌پناه هیچ دوستی در رسانه و هوادار ندارد. همه به رفتار و عملکرد او نقد دارند و ماندنش در باشگاه را اشتباهی بزرگ از سوی رئیس مجمع می‌دانند اما واقعیت اینکه همه این ماجراها نمی‌تواند و نباید دستمایه‌ای برای یحیی گل‌محمدی به عنوان یک مربی فنی و عملگرا بعد از تساوی در دربی و از دست رفتن دو امتیاز دیگر باشد.

یحیی استراتژی اشتباه را برگزیده و در این راه اشتباه همچنان پیش می‌رود. او در این مسیر برخی جریان‌های رسانه‌ای و هواداری را همراه خود دارد اما همین که می‌بیند همه همراهش نیستند و به سوءمدیریت رسول‌پناه به عنوان دلیل اصلی از دست رفتن پیروزی دربی یا از دست دادن نصف امتیازهای بازی‌هایش نگاه نمی‌کنند و با او همسو نخواهند شد، باید برایش هشداردهنده و روشنگرانه باشد.در این شرایط یحیی با اصرار بر این مسأله در هر مسابقه و هر مقطعی که تحت فشار قرار می‌گیرد، بیشتر تصور و ذهنیت هواداران، رسانه‌ها، پیشکسوتان و جامعه فوتبال نسبت به خودش را تغییر می‌دهد و در واقع به ضرر خودش کار می‌کند.

شاید گل‌محمدی با اولتیماتوم و تحت فشار گذاشتن رئیس مجمع او را وادار به اتخاذ تصمیمی مهم کند و با کنار گذاشتن رسول‌پناه، سرانجام دل کادر فنی با تیم مدیریت باشگاه صاف شود اما حتی اگر استراتژی اخیر یحیی چنین دستاورد مهمی برای او داشته باشد و موفق به بیرون کردن رسول‌پناه از باشگاه شود، سرمربی پرسپولیس دیدگاه مردم نسبت به خودش را تا حدودی مخدوش کرده و دیگر هیچ‌کس از یحیی آن مربی صرفاً آرام، فنی و عملگرا را در ذهن نخواهد داشت و شاید گل‌محمدی هم به دایره گسترده بسیاری از مربیانی که برای توجیه اشتباهات‌شان فقط به مسائلی خارج از زمین فوتبال متوسل می‌شوند و همواره دنبال دشمن می‌گردند، بپیوندد.اتفاقی که برای یحیی و پرسپولیس یک گام رو به عقب بزرگ به حساب می‌آید و جدا از پایین کشاندن سطح مربیگری گل‌محمدی و مخدوش کردن چهره‌اش نزد هواداران و اهالی فوتبال، تبدیل به عادتی خواهد شد که بعد از هر ناکامی می‌توان با منحرف کردن مسیر انتقادها نفسی کشید و فشار را از روی خود برداشت که برای هر تیمی می‌تواند فوق‌العاده خطرناک باشد.

 

 

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


تبلیغات

مطالب مرتبط

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

نیم ساعت پیش

میلان تصمیم دارد به زودی پیشنهادی برای جذب فیکایو توموری به باشگاه چلسی بدهد.

نیم ساعت پیش

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران, کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۷ دی ماه) پس از ۱۰ روز آلودگی هوای مستمر در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

نیم ساعت پیش

بیشتر کارگران فصلی، ساعتی و پاره وقت با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، روزشماری می‌کنند کارفرمایان عیدی و پاداش آنها را پیش از پایان سال بپردازند تا از این طریق مایحتاج مورد نیاز خانواده هایشان را تامین کنند.

نیم ساعت پیش

المنار به نقل از رسانه های صهیونیستی دوشنبه شب گفت که مقام های تل آویو تعطیلی دفتر حماس در استانبول را شرط بهبود روابط این رژیم با ترکیه اعلام کردند.

نیم ساعت پیش

زن جوان که از تهدیدهای مرد مزاحم به ستوه آمده بود، با همدستی شوهرش، وی را به قتل رساند.

نیم ساعت پیش

فرمانده کل سپاه گفت: ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد چه بر نگردد.

نیم ساعت پیش

بندرعباس- فرماندار بندرعباس گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، ورود خودرو به ساحل سوروی این شهرستان و همچنین هرگونه تجمع در این ساحل تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ ممنوع شد.

نیم ساعت پیش

در حال حاضر برای خرید لاستیک کویر تایر 175/70R 13 گل KB14 مخصوص پراید باید 700 هزار تومان هزینه کرد.

نیم ساعت پیش

بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص دوران حضورش در ایران صحبت‌هایی انجام داد.

نیم ساعت پیش

بررسی قیمت ها در بازار خودروهای داخلی به رغم اف

نیم ساعت پیش

محققان دریافتند، اکثر بازماندگان کووید 19 پس از ترخیص از بیمارستان به مدت نیم سال، حداقل از یک عارضه رنج می‌برند.

1 ساعت پیش

بهمن موتور علاوه بر SUV دیگنیتی تا آخر سال از عرضه یک SUV جدید دیگر به نام فیدلیتی خبر داد.

1 ساعت پیش

بازیکن سابق تیم پرسپولیس پس از بازی با فولاد اظهار نظر عجیبی در فضای مجازی داشت.

1 ساعت پیش

مردم فکر می‌کردند ممکن است در مسیر واکسن‌سازی‌ ایران، پای چین در میان باشد اما سرنخ تولید یکی از مهم‌ترین واکسن‌ها به کوبا رسیده است.

1 ساعت پیش