خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

انتقاد رئیس ائتلاف الفتح از عملکرد فرستاده سازمان ملل به عراق اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


انتقاد رئیس ائتلاف الفتح از عملکرد فرستاده سازمان ملل به عراق

رئیس ائتلاف الفتح عراق در دیدار با نماینده اتحادیه اروپا از عملکرد فرستاده سازمان ملل به کشورش انتقاد کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم،«هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق، از عملکرد «جنین پلاسخارت» فرستاده سازمان ملل به عراق انتقاد کرد و گفت: «وی در انتخابات و نتایج آن به گونه‌ای دخالت می‌کند که گویی رئیس کمیساریای عالی انتخابات است».

دفتر العامری در بیانیه‌ای که  السومریه آن را منتشر کرد و گفت، وی روز گدشته در دفتر خود در بغداد از «ویله واریو» سفیر اتحادیه اروپا در عراق استقبال کرد و طی این دیدار به وی اطمینان داد  که نگرانی در خصوص دموکراتیک دلیل اصلی مطالبه برگزاری انتخابات عادلانه و انتقال مسالمت آمیز قدرت است و این انتخابات بدترین انتخابات از سال 2003 تاکنون بوده  کهادامه نتایج تقلبی آن به این شکل تضعیف روند دموکراتیک در عراق است.

العامری در ادامه تاکید کرد:ما همکاری و رابطه بسیار خوبی با نمایندگان سازمان ملل داریم که به نقش مثبت آن معتقدیم؛ اما به دلیل مداخله  فرستاده سازمان ملل،  اعتماد ما در حال از بین رفتن است. او به گونه‌ای در انتخاب و نتایج حاصل از آن دخالت می‌کند که گویی رئیس کمیساریا عالی انتخابات است و عراق چنین نماینده‌ای را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت. او باید به وظایف خاص خود عمل کند.

وی افزود: اعتراض‌ها و تحصن‌های جاری در عراق به دستکاری در نتایج انتخابات و سرقت آراء، مسالمت‌آمیزترین و منظم‌ترین تحصن‌ها از سال2003تاکنون است.

سفیر اتحادیه اروپا در عراق نیز  به نوبه خود اعلام کرد که  در مدیریت مسائل فنی  انتخابات، عملکرد خوبی وجود دارد، اما این به معنای عدم تقلب نیست.

وی گفت: همه شکایات ارائه‌شده باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد و از همه گزینه‌های قانونی استقبال و تاکید شود که ثبات عراق برای کشورهای اروپایی بسیار مهم است.

نتایج انتخابات پارلمانی18 مهرماه1400با مخالفت گسترده بسیاری از جریان های سیاسی عراقی روبه رو شده؛ نتایجی که با طرح اتهام دستکاری و تقلب از سوی برخی گروه‌های سیاسی به اعتراضات خیابانی در برخی شهرهای عراق و عمدتا در ورودی‌های منطقه سبز بغداد و کشته شدن چند معترض منجر شد.

موعد اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق
ابهام در نتایج انتخابات عراق و سه سناریو برای برون‌رفت از بحران

برخی سیاستمداران عراقی نیز با تایید نفوذ امارات، انگلیس و آمریکا در انتخابات اخیر این کشور، فرضیه دستکاری و دخالت این طرف‌های خارجی در نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را تأیید کردند.

هادی العامری پس از اعلام نتیجه انتخابات بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: «به هر قیمتی که شده، ما این نتایج ساختگی را نمی‌پذیریم و از آرای نامزدهای خود و رأی‌دهندگانمان با تمام قدرت دفاع خواهیم کرد».

وی در گفت وگو با العهد نیوز اظهار داشت که شواهد و مدارکی که به دادگاه فدرال ارایه شده به تنهایی برای ابطال نتایج انتخابات پارلمانی کافی است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

6 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...