خبرآنلاین |
5 روز پیش

بلینکن: آمریکا به سیاست چین واحد پایبند است خبرآنلاین

بلینکن: آمریکا به سیاست چین واحد پایبند است<br>

ایسنا نوشت:وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: هیچ چیزی در مورد سیاست"چین واحد" ما که بر اساس قانون روابط تایوان، سه بیانیه و شش تضمین هدایت می‌شود، تغییر نکرده است.

به گزارش آناتولی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در نشست آسه‌آن تاکید کرد که ایالات متحده از استقلال تایوان حمایت نمی‌کند.

او گفت: ایالات متحده خواهان حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین تایوان و چین است، نه با زور.

بلینکن گفت که فرود موشک‌های چینی در مناطق انحصاری اقتصادی ژاپن "تشدید قابل توجه بحران" است.

وی افزود: ایالات متحده در هرکجا که قوانین بین‌المللی اجازه دهد، پرواز و دریانوردی خواهد کرد؛ ترانزیت دریایی از طریق تنگه تایوان ادامه خواهد داشت.

بلینکن گفت که آمریکا "به دنبال ایجاد بحران نیست و نخواهد بود" اما حمایت واشنگتن از متحدان خود در منطقه را تضمین می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا معتقد است واکنش نظامی چین به سفر پلوسی ممکن است «منطقه را بی‌ثبات‌تر کند». او واکنش نظامی چین به سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان را "واکنش بیش از حد" دانسته و گفته است که اقدامات پکن "توجیهی ندارد".

در مورد وضعیت میانمار، بلینکن خواستار دسترسی بشردوستانه به کشوری شد که از سال گذشته توسط حکومت نظامی اداره می‌شود.

او همچنین خواستار حمایت جهانی در برابر تایید انتخابات برنامه ریزی شده توسط حکومت نظامی در سال آینده شد. وی افزود: این انتخابات در شرایط کنونی منصفانه و آزاد نخواهد بود.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران آنلاین-آلمان ممنوعیت صدور روادید برای روس‌ها را نپذیرفت : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-وزیر فرهنگ: فاز دوم موزه هنرهای صنعتی در کرمان تکمیل می‌شود : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-فیلم/ معاون رئیس‎ جمهور: نماینده خبرنگاران در دولت برای رفع مشکل مسکن آنها هستم : :

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-قیمت دلار توافقی در کانال ۲۹ هزار تومان ماند : :

1 ساعت پیش

​​​​​​​ابتهاج متولد ششم اسفند 1306 خورشیدی و از افتخارات ایران و بخصوص استان متمدن گیلان بود. بخشی از تحصیلاتش را در رشت و قسمتی را در دبیرستان تمدن تهران گذراند. در سال 1318 با شعر و موسیقی مأنوس می‌شود و در مهرماه 1325 نخستین دفتر شعرش به نام «نغمه‌ها» را با مقدمه حمیدی شیرازی در بنگاه انتشارات طاعتی رشت منتشر می‌سازد. در سال 1327 با شهریار و ابوالحسن صبا و پس از آنها با نادر‌پور آشنا می‌شود.

1 ساعت پیش

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۸۴۷ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور به بهره برداری رسیده است و رشد خوبی در این زمینه داشته ایم.

1 ساعت پیش

استفاده از یک سامانه پیامکی معتبر به کسب و کارها در ارتقا تجارت و اطمینان از پیشرفت در مسیر موفقیت کمک می کند. در جهت افزایش کیفیت تبلیغات در ادامه به نکته ها و ایده هایی در این زمینه می پردازیم.

1 ساعت پیش

ایران آنلاین-کرمان بهشت معادن ایران است/ با وجود ظرفیت‌های متنوع، فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست : دکتر رئیسی در بدو ورود به استان کرمان: :

1 ساعت پیش

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تلاش و اقدامات دولت برای کاهش نگرانی مردم در حوزه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد از ۶ ماهه دوم امسال به ثبات اقتصادی و اوایل سال آینده به رونق اقتصادی دست یابیم.

1 ساعت پیش

بیشتر...