خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

حضور کشتی گیران نوجوان اردبیلی در المپیاد کشوری برگزاری لیگ استعدادیابی در اولویت است ایسنا

حضور کشتی‌گیران نوجوان اردبیلی در المپیاد کشوری / برگزاری لیگ و استعدادیابی در اولویت است

ایسنا/اردبیلرئیس هیئت کشتی استان اردبیل گفت: تیم کشتی نوجوانان استان اردبیل در گروه سنی 16 سال در المپیاد کشوری حضوری قدرتمندانه خواهد داشت.

 عبدالرضا اقبال در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از گذشت یک سال از عهده‌داری مسئولیت هیئت کشتی استان اردبیل، سعی کردیم تا با تلاش شبانه‌روزی کشتی به گل نشسته کشتی را به ساحل امن رسانده و فعالیت‌های مثبت و رو به جلویی را در این رشته ورزشی انجام دهیم.

وی به اعزام تیم کشتی استان اردبیل به مسابقات رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان اردبیل در رشته کشتی ساحلی به مسابقات کشوری اعزام شد و دیدار دوستانه‌ای را نیز در این مدت با کشتی‌گیران کشور آذربایجان انجام دادیم.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان کشتی را با تأمین 30 میلیون تومان اعتبار یادآور شد و تصریح کرد: برپایی اردوهای تیم‌های مختلف در رده‌های سنی در اردبیل و کسب جایگاه‌های ممتاز از سوی کشتی‌گیران استان اردبیل از جمله افتخارات هیئت کشتی استان بود که در ارزیابی عملکرد از جایگاه هیجدهم در سال گذشته به سیزدهم رسیدیم و امسال سعی و تلاشمان بر بهبود این جایگاه است.

اقبال از امضای تفاهمنامه همکاری با آموزش و پرورش، سپاه، شهرداری و سایر نهادها برای کمک به کشتی اردبیل به عنوان ورزش اول این استان خبر داد و افزود: قرار است در روزهای آینده نشست مشترک رؤسای هیئت‌های شمالغرب کشور را به میزبانی اردبیل شاهد باشیم تا در راستای توسعه این رشته استان‌های شمالغرب کشور حامی و پشتیبان هم باشند.

وی برگزاری کلاس مربیگری کشتی با شرکت 70 نفر از مربیان اشاره کرد و ادامه داد: این مربیان با حضور در این دوره‌ها که زیر نظر فدراسیون بوده، دانش عملی و تئوری روز کشتی را یاد گرفته و سعی و تلاششان بر تقویت علم و مهارتشان بوده است.

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هیئت کشتی استان اردبیل در بین 33 هیئت کشور در جایگاه یازدهم قرار گرفت و پاداش 50 میلیون تومانی را نصیب خود کردیم تا این اعتبار صرف برخی فعالیت‌های هیئت کشتی استان شود.

وی از توزیع 300 بسته معیشتی در قالب طرح کمک مؤمنانه به عنوان یک حرکت فرهنگی از سوی هیئت کشتی اشاره کرد و گفت: شرایط کرونایی کار هیئت کشتی را سخت کرد به طوری که ما نتوانستیم مجوز برگزاری مسابقات لیگ استانی را بگیریم در حالی که مصمم بودیم از اوایل امسال این لیگ را با حضور کشتی‌گیران شهرستان‌های مختلف برگزار کنیم.

اقبال اضافه کرد: شرایط قرمز کرونایی در شهرهای مختلف استان و موج‌های سهمگین این بیماری مانع از تحقق اهداف ما در برگزاری لیگ و همچنین بحث استعدادیابی شد اما به محض بهبود شرایط کرونایی این دو امر را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی به همکاری خوب آموزش و پرورش برای در اختیار گذاشتن سالن‌های آموزشگاه‌ها با هدف تمرین تیم‌های کشتی اشاره کرد و افزود: هر چند شرایط کرونایی مانع از باز بودن این سالن‌ها شد اما سعی کردیم در شرایط سخت کرونایی نیز از این ظرفیت استفاده کرده و به تقویت آمادگی تیم‌های کشتی کمک کنیم.

اقبال از آمادگی تیم کشتی نوجوانان استان اردبیل برای حضور در المپیاد کشوری اشاره کرد و ادامه داد:‌ قرار است در گروه سنی زیر 16 سال بهمن ماه در المپیاد کشوری شرکت کنیم که امیدواریم کشتی‌گیران نوجوان افتخاری بزرگ برای استان خلق کنند.

وی از اعزام تیم کشتی نونهالان استان اردبیل به مسابقات کشوری در رشته‌های آزاد و فرنگی خبر داد و بیان کرد: در دو مقطع این مسابقات در استان لرستان برگزار خواهد شد و امیدواریم به نتایج مطلوب در این دوره از مسابقات دست پیدا کنیم.

وعده‌های مسئولان شکل عملیاتی به خود نگرفته است رئیس هیئت کشتی استان اردبیل یکی از معضلات هیئت کشتی استان را کمبود اعتبارات و منابع مورد نیاز برای اعزام تیم‌ها و برپایی اردوها و کلاس‌های آموزشی اعلام کرد و گفت: خانه کشتی اردبیل بعد از گذشت 15 سال نیاز به بازسازی و مرمت دارد و با برآورد دفتر فنی 1.5 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد در حالی که تأمین این منابع خارج از توان هیئت کشتی است.

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هر چند مسئولان استانی، شهرستانی و نمایندگان قول حمایت‌های مادی و معنوی از هیئت کشتی استان را دادند اما هیچ‌ کدام از این وعده‌ها تحقق پیدا نکرده و چهار میلیارد تومان بودجه مصوب هیئت کشتی استان تاکنون 120 میلیون تومان منابع تأمین شده تا صرف هزینه‌های جاری هیئت شود.

وی تصریح کرد: برپایی اردوهای مشترک، برگزاری مسابقات، اعزام تیم‌ها و... نیازمند تأمین منابع مالی است که هیئت کشتی نتوانسته این منابع را به صورت ملی و استانی تأمین کند و کشتی اردبیل به عنوان نماد و برند از بی‌توجهی‌ها و غفلت‌ها رنج می‌برد.

اقبال گفت: با این روند بی‌تفاوتی نسبت به ورزش اول اردبیل ما گرفتار روزمرگی خواهیم شد و به هیچ وجه این شرایط برای ما قابل قبول نیست در حالی که استاندار اردبیل، فرماندار و نمایندگان استان در مجلس بارها قول مساعدت و پشتیبانی از هیئت کشتی را داده‌اند اما در عمل چیزی تحقق پیدا نکرده است.

وی در ادامه افزود: شایسته است به جای تمرکز در پروژه‌های عمرانی و صنعتی استان به ویژه راه آهن، بخشی از اعتبارات و منابع صرف فعالیت‌های ورزشی با هدف ارتقا تندرستی افراد جامعه شود که به دلیل تشدید شرایط کرونایی ورزش و فعالیت‌های آن مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گرفته است.

اقبال خاطر نشان کرد: اگر این روند بی‌تفاوتی به هیئت کشتی ادامه پیدا کند، بعید است که بنده در سه سال آینده تحمل این شرایط را داشته باشم و قطعا بیش از موعد اتمام دوره مسئولیت از هیئت کشتی کنار خواهم رفت.

وی اضافه کرد: به هیچ وجه بی‌توجهی‌ها و غفلت‌ها از کشتی استان پسندیده و قابل هضم برای ما نیست و بهتر است مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند به طوری که شهرداری اردبیل قرار بود خردادماه امسال سه سالن کشتی در محلات شهریار، میراشرف و وحدت اردبیل تحویل دهد که متأسفانه به هیچ یک از تعهدات خود در قالب تفاهمنامه رسمی عمل نکرده است.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل بیان کرد: ما برای اعزام تیم‌ها در مهرماه حداقل به 30 تا 40 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که هیچ منابع اعتباری در هیئت کشتی موجود نیست و به فوریت نیازمند حمایت و پشتیبانی مسئولان دلسوز استان هستیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

پریروز

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

پریروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

پریروز

پیش‌فروش جدید تارا به زودی آغاز می‌شود, بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، طرح جدید پیش‌فروش تارا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو آغاز می‌شود.

پریروز

قیمj بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود.

پریروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

پریروز

ناصر فریادشیران معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید مجریان برنامه فوتبال برتر خارج از اصول حرفه‌ای رفتار می‌کنند.

پریروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

پریروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

پریروز

معاون ورزشی باشگاه استقلال به شدت از رفتار دو مجری گلایه دارد و در مصاحبه‌ای به دلایل آن پرداخت.

پریروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

پریروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

پریروز

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد سهامداران شرکت دامداری «تلیسه نمونه» با نماد «تلیسه» می‌توانند از روز دوشنبه ٢٢ شهریورماه ١٤٠٠ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٣٠ اسفندماه ٩٩ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

پریروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

پریروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

پریروز

بیشتر...