خبرگزاری رضوی |
6 روز پیش

راه اندازی کارویژه جهاد تبیین در مساجد همزمان با دهه فجر رضوی

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد:
راه‌اندازی کارویژه‌ جهاد تبیین در مساجد همزمان با دهه‌ فجر
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام حجت‌الله ذاکر از تدارک ویژه برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در مساجد خبر داد و افزود: کارویژه جهاد تبیین همزمان با دهه فجر در مساجد فعال می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اعلام تدارک برنامه‌های متنوع به منظور گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: راه‌اندازی کارویژه‌ جهاد تبیین، اجرای رزمایش همدلی فجر ، پویش «پرچم افتخار» و نیز اجرای طرح «همسفر آسمان» با محور اعتکاف ازجمله این برنامه‎‌هاست.

وی با اشاره به برپایی میز خدمت در مساجد، گفت : اجرای رزمایش همدلی فجر (کمک مومنانه)، برپایی تربیون آزاد و کرسی آزاداندیشی در مساجد محوری در این ایام دنبال می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد برپایی غرفه مسجد در مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را از دیگر برنامه‌های ایام دهه فجر انقلاب برشمرد و افزود: از مساجد مبدا برای آغار راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن حمایت‌های محتوایی و برنامه‌ای می‌شود.

حجت الاسلام ذاکر از تولید و انتشار بسته برنامه و محتوای چند رسانه‌ای مرتبط با دهه فجر انقلاب اسلامی در پایگاه تخصصی مسجد خبر داد و اضافه کرد: این محتوا به منظور بهره برداری اهالی مساجد و انتشار در گروه‌ها و کانال‌های تخصصی مسجدی تولید شده است.

وی ادامه داد: اجرای پویش «پرچم افتخار» به منظور آذین‌بندی منازل و مغازه‌ها و محیط آرایی فضای داخل و بیرون مساجد و محله، پخش سرود‌های انقلابی از بلندگوی مساجد در روز ۱۲ بهمن همزمان با ساعت ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران و در طول ایام دهه فجر از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای مساجد در به این مناسبت است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی اعم از مسابقات کتابخوانی، نقاشی، عکاسی، شعر و اجرای سرود ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان با رویکرد آشنایی این نسل با دستاورد‌های انقلاب اسلامی را بخش دیگری از برنامه‌های تدارک دیده شده برای مساجد در دهه فجر برشمرد.

وی تاکید کرد: برگزاری ویژه برنامه جشن پیروزی انقلاب در طول ایام دهه فجر در مساجد، برگزاری مراسم عطرافشانی مزار مطهر شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران در طول دهه فجر، برپایی نمایشگاه پوستری دستاورد‌های انقلاب با عنوان «ایران قوی» در برخی از مساجد بخش دیگری از این برنامه‌ها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد به استفاده از ظرفیت ایام اعتکاف برای ایراد سخنرانی با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران در مساجد میزبان معتکفان اشاره و اضافه کرد: ارائه ایده‌های کاربردی به ائمه جماعات برای بهره برداری و بومی سازی و اجرا، اجرای عملیات محله محور متناسب با دهه فجر انقلاب اسلامی، برپایی نمایشگاه مسیر با محور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در برخی مساجد، برگزاری دوره روایت گری دستاورد‌های انقلاب اسلامی ویژه ائمه جماعات از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای ایام دهه فجر با محوریت مساجد است.

وی همچنین از راه اندازی پویش «همسفر آسمان» همزمان با ایام اعتکاف خبر داد و خاطرنشان کرد: این پویش برای آن گروه از مومنانی که امکان حضور در مراسم معنوی اعتکاف رجبیه را ندارند، راه اندازی شده است تا از ثواب این آیین بهره ببرند.
ذاکر گفت: علاقه مندان برای شرکت در این پویش معنوی، می‌توانند با مراجعه به مساجد برگزار کننده مراسم اعتکاف، در امر پذیرایی معتکفان (افطار و سحری) سهیم باشند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...