خبرگزاری تسنیم |
6 روز پیش

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی: اقدامات نمادین مانند سرود فرمانده در حوزه حجاب نیز اثرگذار است اخبار خراسان رضوی اخبار استانها تسنیم Tasnim


دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی: اقدامات نمادین مانند سرود سلام فرمانده در حوزه حجاب نیز اثرگذار است

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: اگر اقدامات نمادین فرهنگی مانند سرود سلام فرمانده در حوزه حجاب نیز عملیاتی شود، در حوزه فرهنگ عمومی اثرات مطلوب و ماندگار خواهد داشت.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازمشهدمقدس، به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سید رضا عاملی در نشست تخصصی کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی استان‌ها اظهار داشت: اولین ظرفیت که حجاب می دهد مصون بودن است، در واقع زنان تحولات اجتماعی را رقم می‌زنند، جنس مهربانی که زنان دارند فهم اجتماعی را بالا می‌برد.

وی با اشاره به اینکه طراحی لباس یک عنصر است و باید تنوع لباس در حوزه پوششی صورت گیرد، گفت: اوقات فراغت نیز  با عنصر شادی پیوند خورده و به جهت درونی انسان را باید تامین کند ولی گاهی اوقات فراغت انسان را به ظاهر شاد می‌کند اما چون حلال نیست در دل انسان ایجاد غم می‌کند. 

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با تاکید بر این‌ مسئله که ما اگر نپذیریم که جهان تغییر کرده نمی‌توانیم تغییر را درک کنیم افزود: امروز فضای رقابت و عرضه جهانی شده و مردم در معرض انتخاب‌های متکثر و زیادی قرار گرفته‌اند که احساس پوچی به وجود می‌آورد، لذا ما باید انتخاب مطلوب را در معرض دید مردم قرار دهیم.

مشاور وزیر ارشاد: عملکرد جزیره‌ای در حوزه ترویج و توسعه نماز راهگشا نیست
فوق‌تخصص ارتوپدی: ادعای این‌که نمازخواندن باعث آرتروز می‌شود یک ادعای کاملاً "غیرعلمی" است
مطالبه‌گری امام شیراز از مسئولان در خطبه‌های نماز جمعه/ آزادراه شیراز ـ اصفهان سریع‌تر تکمیل شود

عاملی تاکید کرد: بنابراین این فضای عمومی نیازمند مقررات است تا اگر کسی مزاحمتی در عرصه عمومی ایجاد کند که خلاف مصلحت عمومی باشد با استفاده از قانون جلوی آن گرفته شود که این وظیفه حکمرانی است و مردم نیز در این خصوص می‌توانند ورود کنند.

وی با بیان اینکه هویت بسیار مهم است و دارای جنبه فردی، اجتماعی و جمعی است، گفت: جنبه فردی به معنی خودیابی است که اگر این اتفاق نیفتد فرد گرفتار افسردگی می شود و به همین دلیل جهان راهی جز بازگشت به دین و ارزش‌های الهی ندارد، زیرا انتخاب هر مسیر غیر از این سرخوردگی اجتماعی خواهد داشت. همچنین یکی از وظایف حوزه فرهنگ عمومی، حفظ امید ملی است زیرا موجب پویایی و حرکت انسان می‌شود و چون مطلوب ایجاد می‌کند، می تواند منشا ناامیدی شود.

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به وجود پنج امید، شامل امید "برآورده کننده، امید مصممانه، امید صبورانه، امید انتقادی و امید انقلابی" گفت: با امید انتقادی شورای فرهنگ عمومی استانها باید هدف‌گذاری و حرکت کند و با استفاده از امید انقلابی و دگرگون‌ساز، کنشگری فردی به وجود بیاورند که منجر به تحول اجتماعی شود. 

عاملی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه امام رضا (ع) امام حکمت و تعامل و گفت‌وگو بوده و همیشه در گفت‌وگو با مردم بودند؛ اظهار کرد: ما چنین ظرفیتی به لحاظ دینی در کشور داریم که می‌توانیم از آن در حوزه فرهنگ عمومی کشور به خوبی بهره بریم.

وی بیان کرد: حوزه فرهنگ عمومی همچون سرگرمی‌های زندگی، اوقات فراغت، سبک زندگی، غذا خوردن، رستوران رفتن، خرید، ورزش، مد و لباس، به دلیل اینکه افراد زیادی در آن دخیل و مشترک هستند نسبت به حوزه فرهنگ خصوصی دارای اهمیت بسیار زیادی است. 

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی به دیگر وظایف فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: قناعت امروز یک امر عمومی است، ایجاد فرهنگ قناعت وظیفه حوزه فرهنگ عمومی است، ما در حوزه فرهنگ عمومی گرفتار دروغ هستیم، حوزه مسوولیت اجتماعی حوزه بزرگ فرهنگ عمومی است.

انتهای پیام/282/ح#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدحسین زواری بازیکن فصل گذشته صنعت نفت آبادان رسما اسقلالی شد.

6 ساعت پیش

باشگاه بارسلونا با فروش بخشی از حق پخش تلویزیونی خود درآمد هنگفتی ایجاد کرد.

6 ساعت پیش

قیمت مرغ در بازار قزوین این هفته نیز مانند هفته‌های گذشته با افزایش روبه‌رو شد و از ۵۵ هزار تومان به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

6 ساعت پیش

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «پس از بیش از یک سال مذاکره، خطر عبور نکردن از خط پایان را داریم. ما باید در اسرع وقت توافق را منعقد کنیم و به اجرای کامل برجام برگردیم.»

5 ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی رسمی خود با سرمربیگری سعید ارمغانی، به مصاف قزاقستان می‌رود.

6 ساعت پیش

توضیحات اسماعیل حیدرپور، مدیر عامل باشگاه شهرخودرو درخصوص طلب این باشگاه از پرسپولیس بابت یحیی گل محمدی را ببینید.

5 ساعت پیش

دزدانی که در ویلای رونالدو به اموال مارکو وراتی دستبرد زده بودند دستگیر شدند.

6 ساعت پیش

فال ابجد جزو مشهورترین و قدیمی ترین فال ها بوده و در میان بسیاری از ایرانیان به دلیل پیشینه آن مورد توجه قرار گرفته است.

6 ساعت پیش

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران از جمع قرمزپوشان پرتغالی خداحافظی کرد.

6 ساعت پیش

بیشتر...