خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد؛
برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز
به گزارشخبرگزاری رضوی،حمیدرضا قانعی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: روزهای پنج‌شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر برنامه‌هایی با حضور وزیر و اهالی فرهنگ، ادب و هنر تاجیکستان در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هفته‌های فرهنگی یکی از بهترین راهکارها برای معرفی ظرفیت‌ها و اشتراکات فرهنگی ایران و سایر کشورهاست، گفت: استان فارس با داشتن ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و ادبی همواره پیشانی مرصع نشان تعاملات فرهنگی با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه بوده است.
قانعی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برنامه ریزی هفته‌های فرهنگی شیراز را با کشورهای همسایه داشته است و در اولین رویداد، وزیر فرهنگ و چهل هنرمند و شخصیت‌های فرهیخته کشور دوست و همسایه تاجیکستان به شیراز خواهند آمد و برای مردم شیراز، برنامه‌های جذاب موسیقی و هنرهای نمایشی خود را معرفی خواهند کرد.
او از اکران دو فیلم از تولیدات سینمایی کشور تاجیکستان با نام‌های «معلم» و «راه» در سینما فرهنگ شیراز خبر داد و گفت: طی ۲ روز ۱۴ و ۱۵ مهر، برنامه‌هایی شامل نمایشگاه لباس‌های محلی و اقوام تاجیکستان و نمایشگاه عکس از اماکن دیدنی آن کشور در محل تالار حافظ برپا خواهد بود.
قانعی یادآور شد: افتتاحیه برنامه‌های هفته تاجیکستان ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۴ مهر با سخنرانی مقام‌های عالی آن کشور و اجرای موسیقی تاجیکستانی، برنامه ریزی شده است و روز دوم نیز علاوه بر موسیقی تاجیکستانی شاهد سخنرانی ادبی و اجرای نمایشی از آن کشور هستیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدارس سه شهر استان تهران به دلیل بارش برف صبح روز سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ غیرحضوری است. رودهن؛ مدارس ابتدایی در نوبت صبح غیر حضوری است. دماوند؛ مدارس ابتدایی در نوبت صبح غیر حضوری است. پردیس؛ همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح غیر حضوری است.

6 ساعت پیش

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین با بیان این‌که روسیه روز دوشنبه بیش از ۷۰ موشک را به سمت مناطق مختلف اوکراین شلیک کرده است، مدعی شد که از این میان، ۶۰ موشک شلیک شده را منهدم کرده است.

5 ساعت پیش

مدیر آموزش و پرورش دماوند از غیر حضوری شدن مدارس ابتدایی این شهرستان در نوبت صبح روز سه شنبه خبر داد.

6 ساعت پیش

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان برنامه‌های دولتش برای خرید جنگنده‌های آمریکایی اف-۳۵ (F-۳۵) را تایید کرد که بخشی از تقویت ارتش این کشور است. شولتس در مطلبی برای مجله آمریکایی فارین افرز (Foreign Affairs)، نوشت که آلمان به تعهدات خود در این زمینه در ناتو از جمله خرید جنگنده‌های اف-۳۵ با قابلیت دوگانه ادامه می‌دهد.

5 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ژاپن که یکی از سه تیم آسیایی راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود، با شکست برابر کرواسی نتوانست برای نخستین بار به جمع هشت تیم برتر جهان راه یابد.

6 ساعت پیش

ثبت نام اولیه آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph. D) سال ۱۴۰۲ در فرصت اولیه ثبت نام، ۳۷۵ هزار تومان اعلام شده بود. اکنون، اما در فرصتی که تحت عنوان «ثبت نام با تاخیر» برای این آزمون تعیین شده است، هزینه خرید کارت ثبت نام مبلغ ۶۲۸ هزار تومان اعلام شده است.

6 ساعت پیش

یحیی گل محمدی که با شکل و شمایل جدید حسابی پیر شده بود،در بازی دوستانه تیمش مقابل شمس آذر دوباره جوان شد!

6 ساعت پیش

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سرعت گرفتن فرآیند واردات خودرو به کشور، از رسیدن برخی مدل‌ها به پشت مرز و آغاز تبلیغات برای آن‌ها خبر داد.

6 ساعت پیش

راهنمای انتخاب جی پی اس برای تعقیب خودرو فناوری GPS این روزها بیش از انتظار همگان، در بطن زندگی روزانه ما حضور پیدا کرده است. این تکنولوژی کاربردی از یافتن مسیر تا تامین امنیت، همراه و دستیار ...

6 ساعت پیش

بیشتر...