2 روز پیش
2 بازدید

ساز و کار تشکیل نهاد نمایندگی مدیران مسئول

باتوجه به تعدد مشکلات رسانه‌ها، هیات رئیسه در جلسات اول و دوم خود چند اولویت را انتخاب و صرفا بر آنها متمرکز می‌شود و تا به نتیجه رساندن آنها از ورود به سایر موارد خودداری می‌کند.

پدرام پاک آیین، نامزد پیشتاز نمایندگی مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، با انتشار بیانیه ای خطاب به مدیران رسانه ها، ساز و کار تشکیل نهاد نمایندگی مدیران مسئول( پارلمان رسانه ها) را که پیش از آن در برنامه های خود عنوان کرده بود، تشریح کرد.

به گزارش عصرایران، متن بیانیه پاک آیین به این شرح است:

به نام خدا
همکاران گرامی، مدیران مسئول فرهیخته و ارجمند
با سلام و تقدیم احترام
پیرو برنامه اعلامی در خصوص« تشکیل نهاد نمایندگی مدیران مسئول» که عملا پارلمان رسانه‌ها است، نحوه تشکیل آن در صورت انتخاب این برادرتان به عنوان نماینده مدیران مسئول به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱- شرکت کنندگان مرحله دوم انتخابات مدیران مسئول می‌توانند در انتخاب نمایندگان رسته خود شرکت کنند.

۲- رسته های‌ ۵ گانه به شرح زیر است :

روزنامه ها، رسانه های استانی، رسانه‌های الکترونیک برخط (خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری)، نشریات ادواری و نشریات اختصاصی/ تخصصی.
ملاک، مشخصاتی است که در پروانه انتشار درج شده است .

۳- علاقمندان نامزدی هر رسته می‌توانند حداکثر تا پایان روز جمعه ۷ آذر ماه جاری مستقیما به شماره اینجانب اعلام نمایند .

۴- اسامی نامزدهای هر رسته، صبح روز شنبه در کانال تلگرامی «نماینده مدیران مسئول رسانه ها» اطلاع‌رسانی می شود .

۵- رسانه‌های استانی (رسانه‌هایی که دفتر مرکزی آنها در غیر شهر تهران است) و رسانه‌های تخصصی/اختصاصی می‌توانند حسب مورد در رأی‌گیری یک رسته دیگر نیز شرکت کنند (مثلا پایگاه‌های خبری که دفترشان در تهران نیست، می‌توانند در انتخابات رسانه‌های استانی و انتخابات پایگاه‌های خبری شرکت کنند و یک ماهنامه اختصاصی می‌تواند در رسته نشریات ادواری و رسته رسانه‌های تخصصی/اختصاصی رأی بدهد) اما فقط می توانند در یک رسته، نامزد شوند.

۶- انتخابات رسته‌ها از طریق یک پلتفرم الکترونیکی در روز سه شنبه ۱۱ آذر صورت می‌پذیرد.
(ضمنا چند روزنامه ای که ضریب انتشار آنها بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بوده و نتوانسته‌اند در انتخابات مدیران مسئول شرکت کنند، به فهرست واجدان رأی اضافه می‌شوند).

۷- فردی که بیشترین رای نسبی را کسب کند، به عنوان نماینده آن رسته در هیات رئیسه حضور می یابد(رسانه های استانی و رسانه های برخط، سه نفر اول)
در صورت تساوی رأی بین دو نفر با آرای مساوی، قرعه‌کشی صورت می‌ پذیرد.

۸- اسامی شرکت کنندگان در انتخابات و تعداد آرای نامزدها بلافاصله پس از پایان انتخابات هر رسته اطلاع رسانی می‌شود.

۹- عضویت منتخبان در هیأت رئیسه به مدت دو سال و تا مادامی است که سمت مدیر مسئولی آن رسانه را با حفظ رسته خود عهده دار باشند . در صورت تغییر رسته و یا در صورت استعفا یا فوت، انتخابات مجدد برای مدت باقیمانده دوره برگزار‌می‌شود .

۱۰- علاوه بر ۹ عضو منتخب از ۵ رسته یادشده، خانه مطبوعات و انجمن صنفی مدیران رسانه‌ها -که دارای جامعیت ، شفافیت و ساز و کار دمکراتیک در فرایند انتخاباتی خود هستند- در هیات رئیسه نهاد نماینده خواهند داشت.(سایر تشکل‌های مدیریتی رسانه‌ای نیز در صورت احراز فرایندهای جامع، شفاف و دمکراتیک در این نهاد دارای نماینده خواهند شد).

۱۱- از نفر دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول برای عضویت در هیأت رئیسه نهاد دعوت می‌شود.

۱۲- جلسات نهاد، به صورت مجازی (و عنداللزوم حضوری) برگزار می‌شود. آیین نامه داخلی نهاد توسط هیات‌رئیسه تدوین خواهد شد‌.

۱۳- باتوجه به تعدد مشکلات رسانه‌ها، هیات رئیسه در جلسات اول و دوم خود چند اولویت را انتخاب و صرفا بر آنها متمرکز می‌شود و تا به نتیجه رساندن آنها از ورود به سایر موارد خودداری می‌کند.

۱۴- گزارش عملکرد نهاد و نماینده مدیران مسئول، به طور مستمر در کانال تلگرامی «نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها» اطلاع‌رسانی می‌شود.

برادرتان ، پدرام پاک‌آیین#‌اخبار
منبع: عصر ایران


مطالب پیشنهادی

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

مطالب مرتبط