خبرگزاری میزان |
6 روز پیش

جزئیات تغییر نقشه ترانزیتی ایران ارمنستان شروع مقدمات انجام راه جایگزین آمادگی تهران برای مشارکت در ساخت مسیر خودرو های سنگین resize

خیرالله خادمیدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به آخرین وضعیت توافق ایران و ارمنستان برای ساخت مسیر ترانزیتی جایگزین برایاستمرارمبادلات تجاری تهران - ایروان، گفت: در خصوص بحث مسیر ارتباطی ایران و ارمنستانیککریدوروجود دارد که عملاً از مرزنوردوزدر استان آذربایجان شرقی کشورمان وارد کشور جمهوری آذربایجان می‌شود و ازیکمسیر شمال به جنوب وارد ایروان وپسازآنوارد گرجستان شده ودرنهایتبه منطقه قفقاز و روسیه و از طرف دیگر به سمت اروپا امتداد پیدا می‌کند.
 
وی افزود: البتهمسیرهایدیگری نیز وجود دارد، اما مسیر اعلامی از داخل خاک ارمنستان عبور می‌کند.
 
وی تاکید کرد: از مرز جمهوری اسلامی ایران تا ایروان - مرکز کشور ارمنستان - مسیری حدود ۴۰۰ کیلومتری وجود دارد که در حال حاضر در منطقه «گوریس - قاپان» ارمنستان قرار دارد اما پیرو اتفاقات اخیر، حدود ۲۱ کیلومتر آن در اختیار جمهوری‌ آذربایجان قرار گرفته  است.
 
خادمی اظهار داشت: در این مسیر ۲۱ کیلومتری که در اختیار جمهوری آذربایجان قرار گرفته، این کشور در نقطه‌ای از آن، اقدام به ایجاد ورودی کرده و عوارض دریافت می‌کند.
 
وی افزود: این اقدام، علاوه بر عوارضی است که کشور ارمنستان مطابق ورود به یک کشور دریافت می‌کند. بنابراین طبق اقدام جدید جمهوری آذربایجان، کامیون‌های ایرانی هنگام ورود به ارمنستان باید عوارض مجدد پرداخت کنند.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تاکید کرد: این مسئله مورد اعتراض ایران  قرار دارد چرا که در حال حاضر ما عوارض ورودی به کشور ارمنستان را پرداخت می‌کنیم بنابراین برای محدوده کوتاه، امکان پرداخت مجدد عوارض از سوی کامیون‌های ما توجیهی ندارد.
 
خادمی اظهار داشت: به دستور وزیر راه و شهرسازی و پیشنهاد دولت، به منظور رفع این مشکل و بررسی وضعیت منطقه بازدید صورت گرفت و  جلسه‌ای با مسئولان کشور ارمنستان برای ارائه راهکار‌های رفع این مشکل تشکیل شد که اولین راهکار، احداث راه جایگزین در این مسیر بود.
 
وی تاکید کرد: با توجه به روش‌های مد نظر ما و اتفاق نظر کشور ارمنستان و برنامه‌های کشور ارمنستان و این که ما نیز آن برنامه‌ها را در نظر داشتیم به توافقاتی رسیدیم که به نظر می‌رسد توافقات خوب و موثری باشد و امیدواریم در آینده بتوانیم این مشکل را بین دو کشور حل کنیم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در هر صورت مسیر ارتباطی ایران و ارمنستان مسیر ترانزیتی و کریدور اصلی برای کشور ما است که انسداد آن و دریافت عوارض اضافی در این مسیر پذیرفتنی نیست.
مسیر ارتباطی ایران و ارمنستان مسیر ترانزیتی و کریدور اصلی است و انسداد آن و دریافت عوارض اضافی در این مسیر پذیرفتنی نیست
 
وی با اشاره به بازدید از مسیر‌های جایگزین پیش بینی شده از سوی مسئولین کشور ارمنستان گفت: کار بخشی از این مسیر‌ها آغاز شده بود و از روز شروع بازدید‌ها تا حداکثر یک ماه آینده، مقرر شد راه جایگزین اولیه که در مراحل انجام آسفالت قرار داشت برای تردد کامیون ها، سواری و اتوبوس آماده شود.
 
خادمی افزود: ممکن است راه جایگزین برای برخی از خودرو‌های سنگین مشکل زا باشد که برای رفع این موضوع مسیر دیگری نیز پیش بینی شده است که ما نیز برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده ایم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در این مسیر نقاط حادثه خیز و پیچ و قوس‌های سخت وجود دارد که برای این موضوع جاده جایگزین دیگری به طول ۱۹ کیلومتر آغاز شده است که تا چند ماه آینده به اتمام می‌رسد.
 
وی گفت: کشور ارمنستان برای این که یک کشور ترانزیتی قلمداد شود یک کریدور جدیدی تعریف کرده است که از مرز گرجستان به ایروان و سپس به سمت مرز ایران کشیده می‌شود که موازی جاده قبلی است و با توجه به این که بخش‌های زیادی از جاده فعلی کوهستانی است و عبور از آن سخت است جاده جدید طراحی شده که کریدور خوب و با طراحی مهندسی است و طول مسیر را نیز خیلی کوتاه‌تر خواهد کرد.
 
خادمی گفت: قسمت شمالی این جاده از ایروان به گرجستان ساخته شده است و برنامه اجرایی جنوبی این مسیر از ایروان به سمت ایران در دو فاز برنامه ریزی شده که قطعه شماره ۴ است و طول مسیر را نصف می‌کند و برای ما بسیار موثر است، اما پروژه بسیار سنگینی است که قطعه اول ۶۴ کیلومتر بوده و ۱۵ کیلومتر آن از تونل و پل تشکیل شده است و اعتباری نزدیک به یک میلیارد دلار نیاز دارد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما برای اجرای این مسیر استاندارد، پایدار و کوتاه‌تر اعلام آمادگی کرده ایم که از توان فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران برای تسریع در عملیات اجرایی و شروع زودتر پروژه و همچنین مشارکت در ساخت آن استفاده شود.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم در جلسات بعدی توافق سرمایه گذاری برای این پروژه صورت گیرد که در حال آماده سازی پکیج(مجموعه) همکاری با ارمنستان هستیم.
 
خادمی در انتها خاطر نشان کرد: با توجه به این که پروژه در داخل خاک ارمنستان اجرا می‌شود باید از اعتبارات و منابع کشور ارمنستان تامین شود، اما در این بین ایران برای کمک‌های فنی و اجرایی و مشارکت در پروژه اعلام آمادگی کرده است.
 
پیرو تحرکات جدید جمهوری آذربایجان درمرزهایشمال غرب کشورمان که منجر به اختلال در مرزنوردوزبرای وسایل نقلیه ترانزیتی ایران شده است، رستم قاسمی وزیر «راه و شهرسازی»اخیراًضمناًدستور به مدیرعامل شرکت ساخت وزیربناهایحمل‌ونقلجهت حل این موضوع،تأکیدکرد در این خصوص به معاونان وزارتخانهمأموریتویژه داده شد تا هرچه سریع‌تر مشکل مسیرنوردوزبه ارمنستان و همچنینکریدورقفقاز حل شود. نقشه ترانزیتی آن منطقهبه‌زودیکاملاًتغییر خواهد کرد، کسانی که در این خصوص شیطنتکرده‌اندباید بدانند هیچ راهی برای ما بسته نخواهد ماند، ولی پل‌های شکسته پشت سر آن‌هابه‌سادگیترمیم نخواهد شد.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • نقشه ترانزیتی کریدور قفقاز به زودی تغییر می کند
 
انتهای پیام/


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسین قنبر پور مدیر تربیت بدنی بسیج رسانه و محمد زارع رئیس کمیسیون ایثار و شهادت مجمع جوانان استان البرز برگزار شد.

نیم ساعت پیش

بهینه سازی شبکه و رفع حریم جهت نیرورسانی به متقاضیان روستای محمودآباد کوچه شهید محمدعلی قاضی با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد .

نیم ساعت پیش

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه اتریش گفت: اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدام موثری نکرد.

1 ساعت پیش

با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوار‌ها و کسب و کار‌های کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

2 ساعت پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی‌های ایران با اتحادیه اوراسیا درباره موافقت‌نامه تجارت آزاد به‌منظور گسترش کالاهای مشمول این موافقت‌نامه با تعرفه صفر، گفت: از دو هفته قبل مذاکرات فشرده‌ای را با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه فعلی به موافقت‌نامه تجارت آزاد آغاز کرده‌ایم.

2 ساعت پیش

کارشناس حوزه بانوان گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد یعنی نیمی از سهم اقتصادی و نان‌آوری و تأمین معیشت خانواده به حوزه زنان روستایی و عشایر ما برمی‌گردد.

2 ساعت پیش

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

2 ساعت پیش

مهلت تکمیل و ارسال فرم‌های مرتبط با تقاضای تاسیس شرکت اعتبارسنجی تا پایان روز پانزدهم آبان ماه سال جاری تمدید شد.

3 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

3 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از هوشمندسازی کنتور‌های آب پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

3 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پهلوگیری ناوگروه رزمی- عملیاتی هفتاد و هفتم این نیرو در بندر صلاله کشور عمان خبر داد.

3 ساعت پیش

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ با ریزش بیش از هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحدی بازگشت.

4 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

4 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

5 ساعت پیش

سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: معتقدیم مدیریت تقسیم و توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به متولی بخش کشاورزی یعنی وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

5 ساعت پیش

بیشتر...