ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

شوک به دروازه مدعیان قهرمانی ورزش سه

مصدومیت نیازمند و بیرو فراتر از پنهان‌کاری

شوک به دروازه مدعیان قهرمانی

کمتر به‌خاطر می‌آوریم که دو دروازه‌بان برتر فوتبال ایران در یک زمان دچار مصدومیت‌های جدی شده باشند.

شوک به دروازه مدعیان قهرمانی

به گزارش "ورزش سه"، ظهر روز گذشته اخبار مربوط به مصدومیتعلیرضا بیرانونددر فضای رسانه‌ای فوتبال ایران پیچید و مشخص شد گلر پر سر و صدایپرسپولیسدر بازگشت از تیم ملی با مصدومیتی از ناحیه مچ دست مواجه است که اجازه حضور او در بازی پرسپولیس مقابل گل‌گهر را از وی خواهد گرفت.

علیرضا بیرانوند پس از یک پایان سال نه چندان خوب، در تیم ملی سالش را با کلین‌شیت مقابل ترکمنستان آغاز کرد و ظاهراً در همان مسابقه با دفع توپی از بازیکنان حریف دچار دردی شده بود که البته اطلاع رسانی خاصی درباره آن صورت نگرفته بود و همین مسئله باعث مناقشه میان کادر پزشکی پرسپولیس و تیم ملی شده است.

در عین حالپیام نیازمندکه در اردوی اخیر تیم ملی در جمع دعوت شدگان حضور داشت در همان روز اول اردو از حضور در جمع ملی‌پوشان انصراف داد تا مشخص شود او با یک مشکل جدی در شروع سال جدید مواجه شده است.البته در آن زمان خود نیازمند تاکید داشت که این مصدومیت جدی نیست و خیلی سریع و با انجام حرکات درمانی زیر نظر پزشکان بهبود خواهد یافت اما با گذشت نیمی از ماه فروردین او حتی در سفر دیروز سپاهان به تبریز نیز حضور نداشت تا مشخص شود مصدومیت او نیز پیچیده‌تر از چیزی است که تصور می‌شد. روز گذشته در نشست مطبوعاتی پایان مسابقه، ژوزه مورایس درباره جراحت پیام گفت او از ناحیه ران دچار آسیب شده است.

به این ترتیب دو تیم مدعی قهرمانیلیگ برتر، پرسپولیس وسپاهان، دو چهره مهم و گران قیمت خود را در اختیار ندارند. دروازه‌بان‌های شماره یک و دو تیم ملی در سال‌های گذشته که در رقابتی همیشگی با یکدیگر باعث پیشرفت هم شده و هرگز از دایره احترام به یکدیگر خارج نشدند. اگرچه فصل گذشته کری‌هایی بین این دو گلر وجود داشت و آنها با دیس‌هایی در حواشی مسابقات توجه را به خود جلب می‌کردند.

این مصدومیت‌ها در شرایطی است که سیدحسین حسینی، دروازه‌بان تیم استقلال که در صدر جدول کلین‌شیت قرار داردو در آخرین بازی تیم ملی نیز حضور داشت در یکی از بهترین فصول خود برای استقلال نقش زیادی در صدرنشینی آبی‌ها داشته و در آخرین بازی سال مقابل هوادار با واکنش‌های تماشایی مانع فرو ریختن دروازه تیم جواد نکونام شد و در بازی مقابل ترکمنستان در عشق آباد نیز بازی کرد و در آن مسابقه نیز نشان داد که سطح مناسب خود را حفظ کرده و کاملا می‌شود رویش حساب کرد.

2001575

به‌جز او حسین پورحمیدی، دیگر دروازه‌بان دعوت شده به تیم ملی در فیفا قبلی، در بازی دیروز مقابل سپاهان دو واکنش فوق‌العاده داشت و نشان داد که دوباره به همان سطحی که از او انتظار داشته‌ایم نزدیک شده است.

1973514

نکته جالب اینکه نیما میرزازاد، گلر جانشین پیام نیازمند که یک دروازه‌بان جوان اما با تجربه است و تجربه سال‌ها حضور درلیگ برتررا دارد، در دیدار روز گذشته فوق‌العاده کار کرد و ستاره تیمش مقابل حملات تراکتور بود و دل مورایس و کادر فنی سپاهان را قرص کرد که با مصدومیت نیازمند آنچنان هم نباید نگران باشند.

2007007

اما نکته جالب در این بین ورود یک دروازه‌بان جدید به سکوی پرتاب شهرت است؛ امیررضا رفیعی که قرار است نقش جایگزین علیرضا بیرانوند در ادامه رقابت‌های لیگ تا زمانی که بیرانوند از مصدومیت رهایی پیدا کند را بازی کند.

2007008

این یک فرصت فوق‌العاده برای اوست که نشان بدهد در این مدت و در رقابت با گلر اول فوتبال ایران درس‌هایی از او گرفته و چیزهای بسیاری از وی آموخته است. صد البته تیم هم پشت اوست و اجازه نخواهد داد این گلر جوان در صورت ارتکاب اشتباه از نظر روحی سقوط کند...

این فصل در به اوج حساسیت رسیده و تک تک مهره‌ها می‌توانند تاثیری انکارناپذیر در سرنوشت لیگ داشته باشند. به نظر شما دروازه‌بان‌های جایگزین، دروازه‌بان‌های مصدوم و دیگر گلرهایی که مترصد درخشش بیشتر در فوتبال ایران هستند چه تاثیری در شناخت قهرمان نهایی لیگ خواهند گذاشت؟

نقطه تعیین کننده و کلیدی در مورد نیازمند و بیرانوند این است که آنها چه زمانی به لیگ برمی‌گردند و دوران مصدومیت‌شان در چه تاریخی تمام می‌شود. البته نمایش جانشینان آنها می‌تواند روی‌شان فشار بگذارد یا این فشار را از روی‌شان بردارد.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهمترین نکته قهرمانی بایرلوکوزن رسیدن به این عنوان بدون شکست بود.

1 ساعت پیش

مراسم ختم همسر زنوزی در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد.

2 ساعت پیش

باشگاه رم طی بیانیه‌ای رسمی تایید کرد که ایوان اندیکا به هوش آمده و وضعیت مناسبی دارد.

3 ساعت پیش

رئیس بایرلورکوزن قهرمانی در بوندس‌لیگا را بزرگترین روز در تاریخ باشگاه توصیف می‌کند و امیدوار است که به سه‌گانه دست پیدا کنند.

1 ساعت پیش

مدیرعامل تراکتور برای برگزاری یک جلسه مهم عازم تبریز شد.

1 ساعت پیش

درد دیسک کمر مهدی تارتار را راهی بیمارستان کرد.

3 ساعت پیش

روزبه چشمی از رسیدن به ۲۰۰ بازی با پیراهن استقلال خوشحال است.

2 ساعت پیش

اسطوره و ستاره سابق بایرلورکوزن قهرمانی رویایی و تاریخی این تیم در بوندس لیگا را تبریک گفت.

3 ساعت پیش

استقلال خوزستان بعد از برتری مقابل نفت آبادان در دربی اکنون هدف بزرگتری را دنبال می‌کند و چشم به کسب نتیجه مقابل تیم گل گهر سیرجان دارد.

3 ساعت پیش

بیشتر...