خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

کاهش اطاله دادرسی جزء مهم ترین اولویت ها ایسنا

کاهش اطاله دادرسی؛ جزء مهم ترین اولویت‌ها

ایسنا/خراسان جنوبیمعاون مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی سیر نزولی شکایت مودیان مالیاتی خراسان جنوبی در سامانه ماده 251 خبر داد و گفت: برای مرکز عالی دادخواهی کاهش اطاله دادرسی جزو اهداف راهبردی وزیر تعریف شده است.

مظفر زارعی، امروز شنبه ۲۲ مرداد در جلسه تخصصی مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه‌ای، اظهار کرد: طبق ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در مورد مالیات‌های قطعی موضوع این قانون و مالیات‌های غیر مستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد و به ادعای غیرعادلانه بودن مالیات مستندا به مدارک و دلایل کافی ازطرف مودی شکایت و تقاضای تجدید رسیدگی شود وزیر اموراقتصادی و دارایی می‌تواند پرونده امر را به هیئت جهت رسیدگی ارجاع کند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این جلسه کمک به اعضای هیئت و دادرسی جهت ارتقای کیفیت عملکرد است، افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری از یک قابلیت هماهنگ و مساوی هیئت های استانی حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

معاون مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه مقررات ماده ۲۵۱ مکرر به عنوان ابزاری در اختیار وزیر اقتصاد و دارایی است، گفت: چنانچه سقف مالیات از اختیار هیئت های استانی عبور کند خود مرکز عالی دادخواهی جهت رسیدگی ورود می کند.
وی با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای ماده ۲۵۱ مکرر اعتماد عمومی مودیان مالیاتی است، عنوان کرد: مرکز عالی دادخواهی علاوه بر رسیدگی مازاد بر سقف تعیین شده در پرونده های استانی، تمامی پرونده های استان تهران را بدون هیچ محدودیتی رسیدگی می‌کند.

زارعی ادامه داد: به صورت میانگین در سطح کشور حدود ۲۰ هزار پرونده در سال ثبت شکایت می‌شود که از این میزان ۵۰ درصد مربوط به استان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه برای مرکز عالی دادخواهی کاهش اطاله دادرسی جزو اهداف راهبردی وزیر تعریف شده است، بیان کرد: رسیدگی‌ها در بازه زمانی ۹ ماهه دیده شده لذا امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم در حداقل زمان پرونده‌ها را رسیدگی کنیم.

زارعی با اشاره به تدوین دستورالعمل ماده ۲۵۱ مکرر با دستور مقام عالی وزارت، اظهار کرد: تدوین دستورالعمل رسیدگی هیئت‌های استانی برای جلب رضایت دادرسان و ارتقا کیفیت عملکرد در حوزه دادرسی و هیئت‌های مستشاری نیز در دستور کار قرار دارد.

زارعی با بیان اینکه بررسی آمار عملکرد هیئت مستقر در استان خراسان جنوبی نشان از ارائه خدمات مطلوب اداره کل امور مالیاتی به تکالیف خود در تشخیص و قطعیت مالیات است، افزود: در سال ۹۷ که تشکیل هیئت‌های ۲۵۱ مکرر را داشته‌ایم استان خراسان جنوبی به لحاظ شکایت‌های ثبت شده رتبه سوم را داشته است.

وی یادآور شد: این رقم در سال ۱۴۰۰ به رتبه بیست و یکم کاهش پیدا کرده که نشان از عملکرد بسیار خوب هیئت در خراسان جنوبی دارد.

انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فدراسیون بسکتبال ایران برای توسعه این رشته و برگزاری یک لیگ حرفه‌ای، نیازمند اتخاذ راهبردهای ویژه‌ای است.

8 ساعت پیش

به دستور مقام قضایی ملک شخصی علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی ایران پلمپ شد.

7 ساعت پیش

تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت بیمه نوین و دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد تقویت و بهره مندی از ظرفیت‌های دوسویه در حوزه آموزش و اشتغال منعقد شد.

8 ساعت پیش

نگرانی رژیم صصهیونیستی از رویارویی با ایران از زبان کارشناسان و مقامات صهیونیستی در«العین الاسرائیلیه» شبکه العالم بررسی می شود.

8 ساعت پیش

به گفته متخصصان در میان بسیاری از فواید دارویی میوه پائیزی انار، ترکیبات ویژه‌ای در این میوه وجود دارد که به آن خصوصیت بارزِ ضد سرطانی و کاهنده فشارخون را می‌دهد.

7 ساعت پیش

خلاصه دیدار تیم های فوتبال مجارستان و ایتالیا در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا و پیروزی 2 بر صفر آبی ها را ببینید.

8 ساعت پیش

خلاصه دیدار تیم های ملی انگلیس و آلمان در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا که با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید را ببینید.

8 ساعت پیش

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - شعر روز

8 ساعت پیش

مشهد- آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و با حضور گسترده خادمان، زائران و عزاداران بارگاه منور ثامن الحجج(ع) در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم منور امام هشتم(ع) برگزار شد.

8 ساعت پیش

بیشتر...