خبر 24 |
1 ماه پیش

کودکی که پس از سال پیدا شد تصویر خبر24

کودکی که پس از 9 سال پیدا شد+ تصویر
به گزارشخبر24، کپی دیجیتالی از پوستر دختر مفقود شده، یک دختر نوجوان را به خانواده واقعی اش رساند. " پوجا " که اکنون ۱۶ سال دارد پس از ۹ سال به خانواده اش پیوست. پوجا در ۲۲ ژانویه سال ۲۰۱۳ به همراه برادرش در بمبئی به مدرسه رفته بود. در همان روز شخصی با نام " هنری جوزف دِ سوزا " با یک بستنی این کودک را فریفت و او را ربود.

هنری که اکنون توسط پلیس بازداشت شده به پلیس گفت که در آن زمان او و همسرش صاحب فرزند نبودند. هنری پس از ربودن پوجا او را به ایالت کارناتاکا فرستاد و مطمئن شد در آنجا کسی نمی‌تواند این دختر را شناسایی کند. نام پوجا نیز به " آنی " تغییر داده شد. بعد‌ها که این زوج صاحب فرزند شدند این دختر را نزد خود بازگرداندند و مشخص شد طی این سال‌ها آن‌ها با پوجا بدرفتاری کرده و او تمام کار‌های خانه را برای این زوج انجام می‌داد.

این دختر با وجود آنکه طی این سال‌ها در فاصله چند صد متری محل تولدش زندگی می‌کرد می‌گوید هیچ خاطره‌ای از خانواده خود ندارد. او می‌گوید روزی که هنری به علت مصرف مشروبات الکلی تعادل نداشت به وی گفت که او دختر واقعی اش نیست و همین سرنخی برای پوجا شد تا به دنبال خانواده اصلی خود بگردد. او و دوستش در اینترنت به دنبال پوجای مفقود شده گشتند و سرانجام پوستری از پوجای مفقود شده را که برای سال ۲۰۱۳ بود پیدا کردند.

این پوستر دارای پنج شماره تلفن بود که چهار شماره آن از سرویس دهی خارج شده بودند. با این حال خوشبختانه شماره‌ای که هنوز فعال بود متعلق به همسایه پوجا، با نام رفیق بود. پوجا با این شماره تماس گرفت و رفیق بعدا در یک تماس تصویری پوجا را شناخت. رفیق همچنین تماس تصویری بین پوجا و مادرش ترتیب داد.
 

در ادامه با هماهنگی‌های به عمل آمده پلیس محلی هند این دختر را به خانواده اش بازگرداند. این در حالی است که پوجا طی سال‌های فراق از خانواده، پدرش را از دست داد. بنا به اعلام پلیس هند، هنری نیز که بازداشت شده با اتهام کودک ربایی باید در دادگاه تحت محاکمه قرار گیرد. همسر وی نیز با اتهاماتی رو به رو است.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

6 ساعت پیش

دنیای پرزرق و برق بلاگرها و اینفلوئنسرها هر روز به‌روزتر می‌شود و شاید اگر فردا پا به این دنیای رنگ وارنگ بگذارید، چیزهای جدیدتری هم ببینید.

6 ساعت پیش

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به تلاش‌های طرف‌های خارجی برای ممانعت از عادی شدن شرایط در عراق، تاکید کرد که این کشور نباید به میدانی برای تسویه حساب‌ها تبدیل شود.

6 ساعت پیش

ممنوعیت فروش آیفون ۱۴ در مشهد اگرچه خبری دقیق و کامل به‌حساب نمی‌آید و تا حدودی با شیطنت درآمیخته، اما ممکن است به اپیزود جدیدی از سریال مصائب گوشی‌های اپل در ایران تبدیل شود.

6 ساعت پیش

اعتماد آنلاین به نقل از یادداشت فرهاد قنبری در کانال تلگرامی اش نوشت:مردم حق دارند بپرسند وقتی شما آنها را به مقاومت و تحمل دشواری دعوت کرده و چشم به روی زباله زباله گردی و تکدی گری و کودکان کار می پوشید [لابد آنها را هزینه ناچار و غیرقابل اجتناب مقاومت می دانید] چرا اندکی شبیه مردم زندگی نمی کنید

4 ساعت پیش

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه در مورد فروش نفت توافقاتی با چین صورت گرفته است، گفت: دولت مصمم است تعامل خود را با شرکای راهبردی همانند چین ادامه بدهد.

6 ساعت پیش

در مریلند با پیراهن های بدون آستین نمی توان به پارک ها رفت، در ایالت ورمانت زنان باید برای گذاشتن دندان مصنوعی اجازه کتبی شوهرانشان را داشته باشند و در شهر آنیستون ایالت آلاباما پوشیدن شلوار جین آبی در خیابان "نوبل" غیرقانونی است.

7 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات نوشت : هتک حیثیت و فحاشی در هیچ حالت مجاز نیست

4 ساعت پیش

محمدباقر نمازی که چند روز گذشته از زندان آزاد شده بود امروز از ایران خارج شد.

5 ساعت پیش

بیشتر...