خبرگزاری ایسنا |
4 ماه پیش

دانش بنیان کردن صنعت باعث افزایش بهره وری ارزش افزوده در کشور می شود ایسنا

دانش‌بنیان کردن صنعت باعثافزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور می‌شود

ایسنا/خراسان رضویدبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکهدانش‌بنیان کردن صنعت ماشین‌سازی باعثافزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور می‌شود، گفت: در این ستاد به دنبال نفوذ دانش و فناوری‌های روز صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی هستیم.

سیدمحمدمهدی هادوی امروز، ۲۴ بهمن ماه در سومین جلسه از "سلسله نشست‌های ترویجی قانون جهش تولید دانش‌بنیان" که با همکاری سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نفوذ دانش و فناوری‌های روز نه تنها در شرکت‌های دانش‌بنیان بلکه در شرکت‌های غیر دانش بنیان هم از مهمترین اهداف ماست.

وی ادامه داد: اگر یک واحد صنعتی، دانش و فناوری‌های روز را در تولیداتش و یا در فرآیندهای تولید خود به اجرا دربیاورد در واقع همان هدفی را محقق کرده که ما در ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان ماشین‌سازی به طور جد آن را دنبال می‌کنیم چراکه این موضوع ارزش افزوده بالایی را در پی خواهد داشت.

به گفته وی، فلسفه اقتصاد دانش بنیان که به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه شد صرفا این است که بتوانیم اقتصادمان را دانش‌بنیان کنیم نه اینکه الزاما شرکت‌های دانش‌بنیان را توسعه دهیم.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه صنعت ماشین‌سازی نه می‌تواند محصول نهایی یک کارخانه و نه جزو مواد اولیه آن باشد، عنوان کرد: صنعت ماشین‌سازی یک بخش صنعت‌ساز است، اگر بتوانیم آن را توسعه دهیم و دانش‌بنیان کنیم امید داریم تا در تامین مواد اولیه و محصول نهایی نیز شاهد تاثیرات ملموس آن باشیم.

هادوی اظهار کرد: دانش‌بنیان کردن صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی هم در ارتقای کیفیت تولیدات موثر است و هم باعث افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر کسی بخواهد ماشین آلاتی را برای انجام تحقیقاتو یا مهندسی معکوس وارد کشور کند، می‌تواند بدون ثبت سفارش این کار را انجام دهد، به تدوین و ابلاغ سند توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات صنعتی اشاره و تصریح کرد: مبنای کار در ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست جمهوری همین سند است که در آن ارتقای سطح فناوری، بحث کیفیت و زمان تحویل در بازارهای داخلی و خارجی مدنظر ماست.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وبسایت روزنامۀ روسی The Bell اخیرا ادعا کرده است که بر اساس برخی تحقیقاتی که روزنامه‌نگارانش انجام داده‌اند، چهرۀ پشت‌پردۀ بازی همسترکامبت را کشف کرده است. طبق این گزارش، ادوارد گورینوویچ، کارآفرین روسی در حوزۀ فناوری اطلاعات و بنیان‌گذار شرکت‌های CarPrice و CarMoney، یکی از سازندگان این بازیِ وایرال‌شده است.

یک ربع پیش

اوجی گفت: در بحث ذخیره‌سازی گاز سال گذشته بیش از یک میلیارد مکعب ذخیره‌سازی انجام دادیم و افزایش تولید بنزین و احداث پتروپالایشگاه‌ها در این دولت انجام گرفت.

-4 دقیقه پیش

رییس دیوان عالی کشور در دیدار با رئیس دیوان عالی روسیه بر تعمیق و توسعه هرچه بیشتر روابط قضایی و حقوقی بین دو کشور تاکید کرد.

یک ربع پیش

خبر‌هایی از پیوستن فوتسالیست قزوینی به تیم هرمزگان تا نایب قهرمانی بوکسور قزوینی در مسابقات قهرمانی کشور را در بسته خبر‌های ورزشی مشاهده کنید.

یک ربع پیش

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۴۸ نفر متهم در حمله تروریستی به چابهار و راسک در بازداشت هستند.

یک ربع پیش

روز گذشته بانک مرکزی اعلام کرد از تیرماه پروژه ریال دیجیتال در جزیره کیش عملیاتی می‌شود؛ پروژه‌ای که به گفته کارشناسان مزایای گوناگونی خواهد داشت.

یک ربع پیش

نامزدانتخابات ریاست جمهوری گفت: باید یک ایران پیشرفته مطابق آنچه خواستگاه انقلاب است داشته باشیم.

یک ربع پیش

فرماندار شهرستان اسدآباد مشارکت مردم این شهرستان را در انتخابات مختلف حداکثری خواند و گفت: در انتخابات هشتم تیر در اسدآباد ۱۰۴ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده است.

یک ربع پیش

رهبر کره شمالی در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد که پیونگ‌یانگ تصمیم دارد که روابط راهبردی با روسیه را تقویت کند.

یک ربع پیش

بیشتر...