عصر ایران |
4 روز پیش

مدیران بخوانند: بر کارمندان خود در روزهای کرونایی سخت نگیرید

این روزها می گذرد و کارهای اداری و شرکتی نیز با افت و خیز خود، انجام خواهند شد ولی آنچه باقی می ماند، کارنامه ای است که هر کدام از ما در دوران سخت کرونا برای خودمان تدارک می بینیم.

عصر ایران؛ جعفر محمدی -طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، تا یک دوم کارمندان ادارات مناطق نارنجی و قرمز می توانند در محل کار حضور نداشته باشند و به نوبت سر کار بروند.
تشخیص این مهم به عهده مدیران هر دستگاه گذاشته شده است.

تجربه تعطیلی یک دوم کارمندان در پیک قبلی کرونا نشان می دهد که اغلب مدیران، با درک درست شرایط، این مصوبه را به طور کامل اجرا کرده اند. با این حال، گزارش هایی وجود دارد مبنی بر این که برخی مدیران، این مصوبه را با تفسیر شخصی، زیر پا گذاشته و عملاً بلاموضوع کرده اند؛ بدین صورت که حتی حضور غیرضروری پرسنل را نیز الزامی کرده اند؛ گو این که نبود زیردستانی که بر ایشان حکم برانند از نظر روانی برایشان تحمل ناپذیر بوده است!

مدیر
مدیران باید بدانند که اغلب کارمندان، مانند آنها با خودروی شخصی رفت و آمد نمی کنند و مجبورند با مترو و اتوبوس های متراکم تردد کنند و جان شان به خطر بیفتد.
به علاوه، باید یادشان باشد که کارمندان مثل آنها در اتاق های "بزرگ" و "یک نفره"، کار نمی کنند بلکه عمدتاً در فضاهای جمعی مشغول به کارند، حال بماند کارمندانی که مدام با ارباب رجوع نیز سر و کار دارند.

بنابر این انصاف و انسانیت و حتی قاعده مدیریت ایجاب می کند، در این شرایط که مرز بین زندگی و مرگ به باریکی مو شده است، مدیران با سهل گیری و نگاه بزرگوارانه درباره حضور پرسنل تصمیم بگیرند و مراقب جان آنها باشند.

این نکته درباره شرکت های خصوصی نیز صدق می کند و هر چند آنها الزام قانونی در این باره ندارند، ولی رواست تا جایی که برایشان میسر است، با بهره گیری از قدرت مدیریتی خود، این ایام را با نوبتی کردن حضور کارمندان سپری کنند.

این روزها می گذرد و کارهای اداری و شرکتی نیز با افت و خیز خود، انجام خواهند شد ولی آنچه باقی می ماند، کارنامه ای است که هر کدام از ما در دوران سخت کرونا برای خودمان تدارک می بینیم.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

براساس زمان‌بندی که ستاد انتخابات دیروز اعلام کرد، ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری از ۲۱ اردیبهشت آغاز خواهد شد و آقایان برای اخذ تصمیم نهایی و ورود به این کارزار کمتر از یک ماه فرصت دارند.

یک ربع پیش

بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان با تهدید بازیابی ضعیف و عقب ماندگی از مسیر توسعه خود مواجه هستند.

یک ربع پیش

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

یک ربع پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

یک ربع پیش

بندرعباس-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه امروز نیز ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند افزود: شمار بیماران بستری در استان به ۳۲۷ نفر رسید.

یک ربع پیش

بندرعباس-مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این نکته که فقر در استان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، گفت: هم اکنون ۸۶ هزار نفر در سطح استان به صورت دائمی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.

یک ربع پیش

هزینه معاینه فنی خودروها در سال 1400 مشخص شد.

یک ربع پیش

در پی اعلام خبر افزایش قیمت خودرو برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت خودرو این اقدام را در مدیریت بازار خودرو بی‌تاثیر دانسته و از آن به عنوان راهی برای استفاده دولت از ابزاری همچون شورای رقابت برای کنترل و دستوری کردن قیمت‌ها یاد می‌کنند. ضمن اینکه آنها معتقدند با توجه به فاصله فاحش درآمد مردم و قیمت خودرو و همچنین رشد تورم در کشور، این تصمیمات راه‌گشا نبوده و عدم تعادل فعلی بازار خودرو، در نتیجه لجاجت شورای رقابت ایجاد شده است.

یک ربع پیش

عملکرد لژیونر فوتبال ایران در لیگ یونان تمجید کارشناسان این کشور را به همراه داشت.

یک ربع پیش

فرهاد مجیدی هنوز لیست بازیکنان مدنظر خود را برای تمدید قرارداد به باشگاه استقلال نداده است.

یک ربع پیش

اگرچه مراکز فروش خودرو به علت محدودیت‌های کرونایی به مدت ۱۰ روز تعطیل شده‌اند، اما «قیمت‌سازی» در فضای مجازی مجددا از سرگرفته شده است.

نیم ساعت پیش

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی وضعیت تیم‌ها در گروه پنجم پرداخت و بازیکنان کلیدی هر تیم را معرفی کرد که در بین آنها از «وحید امیری» مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس به عنوان مهره کلیدی سرخپوشان یاد شد

نیم ساعت پیش

مدیرعامل بانک ملت، کسب رتبه نخست این بانک را در عملکرد مالی بین بانک های دولتی و خصوصی شده در سال 1399، به تمامی کارکنان، مشتریان و سهامداران تبریک گفت.

نیم ساعت پیش

گردشگری دریایی در سواحل جنوبی ایران با توجه به توسعه گردشگری در این مناطق می‌تواند به یکی از پرطرفدارترین انواع گردشگری در ایران تبدیل شود؛ این در حالی است که علاوه بر زمزمه‌های امحای لنج‌های قدیمی در این مناطق،‌ سرمایه‌گذار برای ورود به این حوزه باید در پیچ و خم‌های اداری سی و چند دستگاه و سازمان دولتی در رفت و آمد باشد که هر کدام سنگی پیش پایش می‌گذارند، در چنین وضعیتی با وجود دانش، تکنولوژی و حضور سرمایه‌گذار متاسفانه تحرکی در این بخش مشاهده نمی‌شود.

نیم ساعت پیش

اقتصاد آنلاین - سولماز محمدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید در سطح بازار است؛

نیم ساعت پیش

بیشتر...