خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

دستگاه های فرهنگی زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند رضوی

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛
دستگاه‌های فرهنگی  زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضویاز یاسوج، سید جواد هاشمی مهر ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: برای ساماندهی جوانان قطعا باید راهبردی مشخص داشته باشیم و با برنامه ریزی و هدف گذاری نقش دستگاه ها را مشخص کنیم تا تکالیف دستگاه های اجرایی در حوزه امور جوانان مشخص شده باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمدبا اشاره به معضلات پیش روی جوانان افزود: ایجاد اشتغال یکی از برنامه‌های مهمی است که باید مورد توجه مسئولان و متولیان باشد.
هاشمی مهر تصریح کرد: برنامه های جوانان اولویت دار و مهم است و باید با ارائه برنامه های مطالعاتی، علمی و میدانی زمینه موفقیت های بیشتری را برای آنان در حوزه های مختلف فراهم سازیم.
وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن و اثرگذاری هرگونه تصمیم و برنامه ریزی در حوزه جوانان باید راهبرد داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سند جامع جوانان فرصتی است تا براساس آن برای گره گشایی و رفع مشکلات جوانان سریعتر و موثرتر عمل کنیم.
هاشمی مهر با تاکید براینکه برای رفع مشکلات جوانان همه بخش ها و دستگاه های اجرایی مشارکت داشته باشند افزود: توانمند سازی جوان با آموزش ها، مهارت آموزی، مشوق ها، معرفی مزیت ها و طرفیت های درون استان برای فرصت سازی اشتغال همراه باشد.
وی با تاکید بر اینکه ازدواج جوانان دیگر مورد مهم که باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌ های فرهنگی به موضوع ازدواج جوانان ورود کرده و زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پایان سال گذشته معاون امور جوانان وزارت ورزش در مصاحبه‌ای به رتبه آخر کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت تسهیلات ازدواج اشاره کرد اما در پایان سال ۱۴۰۱ این استان رتبه برتر پرداخت تسهیلات ازدواج را گرفت.
هاشمی مهر بیان کرد: با تلاش‌های حوزه ورزش و جوانان و تیم اقتصادی استان از مجموع ۱۲ هزار و ۲۷۸ نفر متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج به هشت هزار و ۲۱۸ نفر معادل ۶۶,۹ درصد تسهیلات پرداخت شد.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات ازدواج به همه متقاضیان، تا پایان سال جاری تداوم داشته باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مستندسازی اقدامات و برنامه‌های دستگاه‌ها در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه جوانان در دستور کار قرار گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: در هفته ملی جوان از ۱۱ تا ۱۷ اسفند ماه ۲۵ برنامه برای جوانان استان تهیه و تدوین شده است.
عین‌الله دهقان گفت: در این هفته جشنواره جوان برتر در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی برگزار و جوان برتر انتخاب می‌شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...