راهبرد معاصر |
4 روز پیش

پرونده ۲۴ هزار میلیارد ریالی راهی اجرای احکام شد راهبرد معاصر

پرونده قاچاق 10 دستگاه دامپتراک و 6 دستگاه بلدوزر با قطعی شدن حکم صادره به اجرای احکام تعزیرات حکومتی ارسال شد.

به گزارش راهبرد معاصر. شهرام محسنی گفت: شعبه ششم بدوی تعزیرات حکومتی بندرعباس به تخلف یک شرکت پیرامون قاچاق کالای گمرکی شامل 16 دستگاه دامپتراک و 6 دستگاه بلدوزر در استان هرمزگان رسیدگی کرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه مطابق پاسخ استعلام دریافتی از گمرک و کارشناس پلیس راهور، ورود این ماشین آلات با بیش از 10 سال ساخت به کشور ممنوع است، افزود: شرکت مالک محموله با هدف کسب سود کاذب، سال ساخت 10 دستگاه دامپتراک کاتر پیلار را مخدوش و از 2010 به سال‌های 2017 تا 2019 تغییر داده است.

به گفته محسنی، شعبه رسیدگی کننده با توجه به قبول مالکیت این کالاها از سوی مدیرعامل و شرکت و از آنجایی که قانون‌گذار اظهار خلاف واقع در ترانزیت خارجی را هم مشمول قاچاق می داند، مدیرعامل را به پرداخت 2 هزار و 987 میلیارد ریال جریمه معادل یک برابر ارزش 10 دستگاه دامپتراک کاتر پیلار قاچاق و همچنین پرداخت 513 میلیارد ریال جریمه معادل یک برابر ارزش 6 دستگاه بلدوزر مکشوفه محکوم کرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به محرومیت سه ساله مدیرعامل شرکت از تأسیس و یا عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی شرکت‌ها، گفت: شعبه همچنین شرکت را به ضبط تمامی کالاهای قاچاق کشف شده محکوم و حکم به پرداخت 21 هزار میلیارد ریال جزای نقدی صادر کرد.

محسنی افزود: شعبه رسیدگی‌کننده برابر قانون موظف بود حکم ممانعت یک‌ساله از فعالیت شرکت را صادر کند اما بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص رشد تولید و با توجه به اینکه شرکت جز واحدهای تولیدی است، حکم ممنوعیت یک‌ساله از فعالیت به افزایش تولید و پرداخت 60 میلیون ریال جزای نقدی تبدیل و تخفیف داده شد.

به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی این حکم در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان مجددا بررسی و قطعی شده و با اعتراض متهم، رئیس قوه قضائیه پس از بررسی مجدد این پرونده، حکم را خلاف شرع بین ندانسته و رای صادره را تائید کرد./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ووشوکار کشورمان گفت: بازی‌های سنگین و رقیبان بسیار خوبی داریم و چین رقیب اصلی ما است.

یک ربع پیش

مدیرعامل باشگاه نساجی اعلام کرد، این باشگاه برای استقبال از تیم الهلال ستادی را تشکیل داده است و برای ثانیه به ثانیه حضور این تیم در ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند.

یک ربع پیش

بعد از چراغ سبز "بایدن" برای تحویل موشک‌های دوربرد به اوکراین فشارها بر صدر اعظم آلمان برای تحویل موشک‌های کروز به این کشور هم افزایش می‌یابد.

یک ربع پیش

گام نخست توسعه میدان گازی توس در شمال‌شرق کشور با هدف تولید روزانه 3 میلیون مترمکعب گاز طبیعی آغاز شد.

یک ربع پیش

تیم ملی والیبال قطر، حریف ایران در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو شد.

یک ربع پیش

دختر ملی‌پوش ایران با انتشار پیامی در فضای مجازی به انصرافش از بازی‌های آسیایی هانگژو واکنش نشان داد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی شطرنج کشورمان، امتیاز دادن پرهام مقصودلو در نخستین دیدارش در بازی‌های آسیایی هانگژو را غافلگیرکننده توصیف کرد.

یک ربع پیش

معاون اول رئیس جمهور دستور داد با تأمین مالی، برخی مشکلات فوری آسایشگاه‌ها حل شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان 62 قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان دو هزار و ۱۰۷ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...