راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

ادعای سرویس اطلاعات استونی درباره آمادگی روسیه برای رویارویی با ناتو راهبرد معاصر

سرویس اطلاعات خارجی استونی با این ادعا که روسیه برای رویارویی نظامی با غرب در یک دهه آینده آماده می‌شود، تسلیح نیرو‌های مسلح عضو این ائتلاف غربی را به عنوان یک عامل بازدارنده لازم دانست.

به گزارش راهبرد معاصر؛ روزنامه اتریشی دی پرسه گزارش داد: سرویس اطلاعات خارجی استونی روز سه شنبه گزارش داد که روسیه برای رویارویی نظامی با غرب در یک دهه آینده آماده می‌شود. در این گزارش آمده است: تسلیح نیرو‌های مسلح می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند.

"کاپو روزین"، رئیس سرویس اطلاعات استونی این ارزیابی را بر اساس برنامه‌های روسیه برای دو برابر کردن تعداد نیرو‌های مسلح خود در مرز با فنلاند از اعضای ناتو و کشور‌های بالتیک استونی، لیتوانی و لتونی انجام داد.

وی در انتشار این گزارش استونیایی درباره تهدیدات امنیت ملی به خبرنگاران گفت: روسیه مسیری را با هدف رویارویی بلندمدت انتخاب کرده است و کرملین احتمالاً درگیری احتمالی با ناتو در حدود یک دهه آینده را پیش بینی می‌کند.

"کاپو روزین" در عین حال گفت: حمله نظامی روسیه در کوتاه مدت "بسیار بعید" است، تا حدی به این دلیل که روسیه مجبور است نیرو‌های خود را در اوکراین نگه دارد و حتی اگر نیرو‌های روسیه در اروپا افزایش یابد، این امر بعید باقی خواهد ماند. روزین افزود: اگر ما آماده نباشیم، احتمال (حمله نظامی روسیه) بسیار بیشتر خواهد بود.

استونی و سایر کشور‌های بالتیک پس از الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، هزینه‌های نظامی خود را به بیش از ۲ درصد از ارزش اقتصاد خود افزایش دادند و متحدان ناتو هم حضور خود را در این کشور‌ها افزایش دادند.

آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۲۷، ۴۸۰۰ سرباز آماده رزم در این منطقه مستقر کند که اولین استقرار دائمی خارجی از زمان جنگ جهانی دوم است. روزین گفت که ناتو و متحدانش برای مقابله با تهدید روسیه در مسیر درستی حرکت می‌کنند. او انتظار ندارد روسیه پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارس در اوکراین پیشرفت کند، زیرا به زعم وی این کشور باید نیرو‌های بیشتری را بسیج کند.

روزین درباره اظهارات دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه از متحدانی که به اندازه کافی برای دفاع هزینه نمی‌کنند دفاع نخواهد کرد، گفت: چنین اظهاراتی هرگز مفید نیست.

وی افزود: توانایی روسیه برای تامین مهمات سربازانش همچنان بیشتر از اوکراین است و اگر حمایت غرب حفظ یا افزایش نیابد، بعید است که اوکراین بتواند وضعیت را در میدان جنگ تغییر دهد. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

نیم ساعت پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

مریخ نورد استقامت بازهم تصاویر شگفت انگیزی را از سطح سیاره سرخ برای ما ارسال کرده است. اگرچه در این تصاویر ارسالی، تفاوت چندانی را با نمونه‌های قبل نمی‌توان یافت، اما لحظه‌ای سفر به مریخ از دریچه دوربین این روبات جذاب، خالی از لطف نیست.

یک ربع پیش

علی رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس به دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی ۶۲ نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هئیت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

یک ربع پیش

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اعلام واریز مرحله جدید سود سهام عدالت نسبت به فرصت‌طلبی جدید شیادان مجازی در این خصوص هشدار داد.

یک ربع پیش

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

نیم ساعت پیش

معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری پیشنهاد داد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تعیین و عزل و نصب مدیران این مناطق هم به وی واگذار شود.

نیم ساعت پیش

منابع آمریکایی از وقوع آتش سوزی گسترده و چندین انفجار در یک منطقه صنعتی در ایالت میشیگان خبر دادند. این حادثه در یک کارخانه مخازن نیتروژن مایع رخ داده و حجمی عظیمی از دود و آتش منطقه را فراگرفته است. پلیس از مردم خواسته‌به محل حادثه نزدیک نشوند.

13 دقیقه پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی 48 ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب 200 روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...