کاهش درد بیماران سرطانی با فعالیت بدنی all tv logo

کاهش درد بیماران سرطانی با فعالیت بدنی
علمی پزشکیبهداشت و درمان

به‌نقل از مدیکال اکسپرس، اگرچه نشان داده شده است که فعالیت بدنی انواع مختلف درد را کاهش می‌دهد، اما اثرات آن بر درد‌های مرتبط با سرطان نامشخص است. برای بررسی، گروهی به رهبری محقق ارشد، دکتر اریکا ریس-پونیا، کارشناسی ارشد بهداشت عمومی از انجمن سرطان آمریکا و دکتر کریستوفر تی وی سواین از دانشگاه ملبورن در استرالیا، اطلاعات مربوط به ۵۱هزار و ۴۳۹ بزرگسال بدون سابقه سرطان و ۱۰هزار و ۶۵۱ بزرگسال با تشخیص قبلی سرطان را تجزیه و تحلیل کردند.

از شرکت‌کنندگان پرسیده شد که چگونه درد خود را به‌طور متوسط ارزیابی می‌کنند؟ پاسخ‌ها دامنه‌ای از صفر (بدون درد) تا ۱۰ (بدترین درد قابل تصور) را شامل می‌شدند همچنین از شرکت‌کنندگان در مورد فعالیت بدنی معمول آنان سؤال شد.

دستورالعمل‌ها ۱۵۰ دقیقه (۲ ساعت ۳۰ دقیقه) تا ۳۰۰ دقیقه (پنج ساعت) در هفته با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه (یک ساعت و ۱۵ دقیقه) تا ۱۵۰ دقیقه (۲ ساعت ۳۰ دقیقه) در هفته فعالیت بدنی هوازی با شدت شدید را توصیه می‌کند.

بر اساس پاسخ‌های شرکت‌کنندگان، محققان دریافتند برای افرادی که در گذشته سرطان داشته‌اند همچنین برای افرادی که سابقه سرطان نداشته‌اند، فعالیت بدنی بیشتر با شدت درد کمتر مرتبط است. میزان ارتباط برای هر دو گروه از افراد مشابه بود که نشان می‌دهد ورزش ممکن است درد مرتبط با سرطان را کاهش دهد، درست مانند سایر انواع درد‌هایی که در گذشته مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.

در میان شرکت‌کنندگان با تشخیص سرطان در گذشته، افرادی که از دستورالعمل‌های فعالیت بدنی فراتر رفتند، در مقایسه با افرادی که دستورالعمل‌های فعالیت بدنی را رعایت نکردند، ۱۶ درصد کمتر احتمال داشت که درد متوسط تا شدید را گزارش کنند همچنین، در مقایسه با افرادی که غیرفعال بودند، افرادی که به‌طور مداوم فعال بودند یا در بزرگسالی فعال شدند، درد کمتری را گزارش کردند.

دکتر ریس-پونیا می‌گوید: ممکن است برای برخی غیر منتظره به‌نظر برسد، اما فعالیت بدنی گزینه موثر و غیردارویی برای کاهش بسیاری از انواع درد است. همانطور که نتایج ما نشان می‌دهد، این مورد ممکن است شامل درد مرتبط با سرطان و درمان‌های آن باشد.

یافته‌های این تحقیق در مجله Cancer منتشر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیبهداشت و درمان#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

منابع آمریکایی از وقوع آتش سوزی گسترده و چندین انفجار در یک منطقه صنعتی در ایالت میشیگان خبر دادند. این حادثه در یک کارخانه مخازن نیتروژن مایع رخ داده و حجمی عظیمی از دود و آتش منطقه را فراگرفته است. پلیس از مردم خواسته‌به محل حادثه نزدیک نشوند.

10 دقیقه پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که انتخابات مجلس با نقش آفرینی مردم برگزار شد، گفت: مشارکت مردم با وجود طراحی‌های گوناگون دشمنان، برآمده از وطن‌دوستی و علاقه و امنیت کشور و آگاهی سیاسی بود.

نیم ساعت پیش

مریخ نورد استقامت بازهم تصاویر شگفت انگیزی را از سطح سیاره سرخ برای ما ارسال کرده است. اگرچه در این تصاویر ارسالی، تفاوت چندانی را با نمونه‌های قبل نمی‌توان یافت، اما لحظه‌ای سفر به مریخ از دریچه دوربین این روبات جذاب، خالی از لطف نیست.

یک ربع پیش

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اعلام واریز مرحله جدید سود سهام عدالت نسبت به فرصت‌طلبی جدید شیادان مجازی در این خصوص هشدار داد.

13 دقیقه پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تعداد ۲۰۰ حمله سایبری و پنج حمله بزرگ را در روز انتخابات توسط دستگاه های امنیتی و سازمان پدافند غیرعامل کشور کشف، کنترل و خنثی کردیم.

نیم ساعت پیش

علی رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس به دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی ۶۲ نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هئیت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

12 دقیقه پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

نیم ساعت پیش

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

یک ربع پیش

بیشتر...