خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

سرپرست وزارت خارجه طالبان در راس هیئتی بلندپایه راهی قطر شد اخبار افغانستان اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


سرپرست وزارت خارجه طالبان در رأس هیئتی بلندپایه راهی قطر شد

سرپرست وزارت خارجه طالبان برای دیدار با نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا و گفت‌وگو درباره مسائل سیاسی و آزادسازی‌های افغانستان در رأس هیئتی راهی قطر شد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان عصر امروز (پنجشنبه 4 آذر) در رأس هیئتی شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، دارایی، نهادهای امنیتی و بانک مرکزی طالبان عازم قطر شد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی از 6 تا 8 آذر قرار است بانمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا و سایر طرف‌ها درباره موضوعات سیاسی، دارایی‌های توقیف شده افغانستان، کمک‌های بشردوستانه، آموزش و پروش، بهداشت، بازگشایی سفارتخانه‌ها در کابلو تأمین امنیت آنها و سایر موارد مرتبط گفت‌وگو کند.

پیش از این نیز وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که «تام وست» نماینده ویژه این کشور برای افغانستان برای رایزنی‌های دو هفته‌ای با طالبان عازم قطر می‌شود.

وست پیش از سفر به قطر در گفت‌وگو با رسانه‌ها تصریح کرده است که واشنگتن دولت سرپرست طالبان را به رسمیت نخواهد شناخت.

نماینده ویژه آمریکا در آستانه سفر به قطر: دولت طالبان را برسمیت نمی‌شناسیم
رقابت قطر و امارات برای مدیریت فرودگاه کابل
نماینده ویژه آمریکا برای رایزنی‌های 2 هفته‌ای با طالبان به قطر می‌رود
تلاش طالبان برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان در مذاکره با آمریکا

نماینده ویژه آمریکا درباره احتمال آزادسازی دارایی‌های توقیف شده افغانستان برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد این کشور گفته بود: ما روشن کرده بودیم که اگر طالبان برای رسیدن به قدرت، مسیر نظامی را انتخاب کند، کمک‌های غرب متوقف خواهد شد و این اتفاقی هست که رخ داده است.

انتهای پیام/.

 


#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...