ایران آنلاین |
12 ماه پیش

عملکرد شرکت های تعاونی توسعه عمران شفاف می شود ایران آنلاین

عملکرد «شرکت‌های تعاونی و توسعه عمران» شفاف می‌شود

نمایندگان با شفافیت عملکرد شرکت‌های تعاونی و توسعه عمرانی استانی و شهرستانی موافقت کردند.

به گزارش ایران آنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده ۱ بخش الف طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها، با الحاق عبارت«شرکت های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی»به جزء ۵ این ماده با ۱۴۸ رأی موافقت کردند.

براساس ردیف ۵ ماده ۱ طرح مذکور؛ کلیه موسسات خصوصی عهده دار خدمات عمومی ازجمله شامل مراکز و کانون های وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سازمان های نظام مهندسی، اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اصناف و تعاون، موسسات اعتباری و شرکت های بیمه غیردولتی و همچنین سازمان های مردم نهاد و خیریه ها و شرکت‌های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی.

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده عبارت مذکور گفت: بسیاری از شرکت های توسعه عمران استانی و شهرستانی که با اموال عموم مردم تاسیس شده و مردم سهامداران آن هستند، و مجلس هم امتیازات ویژه به آنها داده، ریخت و پاش های عجیب و غریبی دارند و هیات های مدیره آن هیچ گزارشی ارائه نمی دهند، حتی برخی از گروه‌های سیاسی به دلیل ارتباط با مسئولان هیات مدیره این شرکت ها در مقر آنها فعالیت های سیاسی غیرمحسوس انجام می دهند.

وی افزود: این شرکت ها به حزب‌های خاموشی با درآمدهای عجیب و امتیازها و حقوق های بالای مدیران عامل تبدیل شده‌اند، بنابراین شفافیت عملکرد آنها ضروری است.

علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون در موافقت با پیشنهاد مذکور بیان داشت: فعالیت ها و کنش های شرکت های تعاونی و توسعه ای عمرانی استان‌ها و شهرستان ها با توجه به اینکه براساس سهام عمومی تشکیل شده و فعالیت دارند، بر عموم مسائل استان و شهرستان تاثیرگذار است، لذا تصمیمات و هزینه کردهای آنها باید در معرض عموم قرار گیرد.


انتهای پیام/#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه هنگام دستگیری شکارچی غیرمجاز تمام گوشت‌های شکار همراه شگارچیان هم ضبط می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که "گوشت‌های شکار ضبط شده از شکارچیان" به مصرف چه کسانی می‌‌رسد؟!

10 دقیقه پیش

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: در 29 روز بیش از 22 هزار حاجی از مشهد اعزام خواهند شد که شروع پرواز‌های حجاج خراسانی از 13 خردادماه خواهد بود.

10 دقیقه پیش

وزیر خارجه سوریه در مراسم اعطای «نشان لیاقت» به سفیر الجزایر در دمشق، بر تقویت روز افزون روابط میان دو کشور تاکید کرد.

11 دقیقه پیش

مذاکرات ملی‌پوش والیبال ایران با تیم لهستانی در حال نهایی شدن است.

11 دقیقه پیش

رئیس قوه قضاییه گفت: در ترویج بی‌عفتی‌ها و بی‌حجابی‌ها ما می‌خواهیم صف افراد از آن‌هایی که وابسته به سرویس‌های بیگانه و عناصر ضدانقلاب هستند و به صورت سازمان یافته عمل می‌کنند، جدا شود و اتمام حجت صورت گیرد.

7 دقیقه پیش

تحلیلگر مصری با اشاره به خروج امارات از ائتلاف دریایی تحت رهبری واشنگتن گفت: امارات فهمید که از این ائتلاف چیزی دستگیرش نمی‌شود و به نشانه اعتراض به مواضع آمریکا تصمیم به خروج از این ائتلاف گرفت.

9 دقیقه پیش

منابع فلسطینی از زخمی شدن نظامی صهیونیست در جریان عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری خبر دادند.

9 دقیقه پیش

رئیس قوه قضائیه گفت: دغدغه امروز دولت مسأله معیشت مردم است و همه توان خود را بکار می برد و قوه قضائیه هم هر جا نیاز باشد کمک حال آنان است.

-6 دقیقه پیش

بیشتر...