ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

عملکرد شرکت های تعاونی توسعه عمران شفاف می شود ایران آنلاین

عملکرد «شرکت‌های تعاونی و توسعه عمران» شفاف می‌شود

نمایندگان با شفافیت عملکرد شرکت‌های تعاونی و توسعه عمرانی استانی و شهرستانی موافقت کردند.

به گزارش ایران آنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده ۱ بخش الف طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها، با الحاق عبارت«شرکت های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی»به جزء ۵ این ماده با ۱۴۸ رأی  موافقت کردند.

براساس ردیف ۵ ماده ۱ طرح مذکور؛  کلیه موسسات خصوصی عهده دار خدمات عمومی ازجمله شامل مراکز و کانون های وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سازمان های نظام مهندسی، اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اصناف و تعاون، موسسات اعتباری و شرکت های بیمه غیردولتی و همچنین سازمان های مردم نهاد و خیریه ها و شرکت‌های تعاونی و توسعه عمران استانی و شهرستانی.

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده عبارت مذکور  گفت: بسیاری از شرکت های توسعه عمران استانی و شهرستانی که با اموال عموم مردم تاسیس شده و مردم سهامداران آن هستند، و مجلس هم امتیازات ویژه به آنها داده، ریخت و پاش های عجیب و غریبی دارند و هیات های مدیره آن هیچ گزارشی ارائه نمی دهند، حتی برخی از گروه‌های سیاسی به دلیل ارتباط با مسئولان هیات مدیره این شرکت ها در مقر آنها فعالیت های سیاسی غیرمحسوس انجام می دهند.

وی افزود: این شرکت ها به حزب‌های خاموشی با درآمدهای عجیب و امتیازها و حقوق های بالای مدیران عامل تبدیل شده‌اند، بنابراین شفافیت عملکرد آنها ضروری است.

علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون در موافقت با پیشنهاد مذکور بیان داشت: فعالیت ها و کنش های شرکت های تعاونی و توسعه ای عمرانی استان‌ها و شهرستان ها با توجه به اینکه براساس سهام عمومی تشکیل شده و فعالیت دارند، بر عموم مسائل استان و شهرستان تاثیرگذار است، لذا تصمیمات و هزینه کردهای آنها باید در معرض عموم قرار گیرد.


انتهای پیام/

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از سقوط یک فروند جنگنده f7 در اطراف انارک از توابع شهرستان نایین در ساعت ٨:٣٠ دقیقه امروز خبر داد.

نیم ساعت پیش

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض الحسنه مهر به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.

نیم ساعت پیش

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پیشگام حمایت از صنایع خلاق شد.

یک ربع پیش

شرکت بیمه دی با حضور در مناقصه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پنجمین سال متوالی توانست به عنوان برنده این مناقصه شناخته شود.

نیم ساعت پیش

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای تخلفات دیدار تیم‌های استقلال تهران و نساجی مازندران از سری رقابت‌های جام حذفی را اعلام کرد که بر اساس آن، باشگاه استقلال ۸۰ میلیون تومان جریمه شد.

نیم ساعت پیش

مجامع «عمومی عادی سالیانه»، «عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده» و «عمومی فوق‌العاده» صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱، در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ای از سوی دولت بهانه‌ای شد که برخی رسانه‌ها طرح الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیردولتی را زیر سوال ببرند.

نیم ساعت پیش

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ معتقد است که در حال حاضر ساعت ۱۷ زمان مناسبی برای پایان طرح ترافیک در تهران است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...