خبرگزاری رضوی |
3 ماه پیش

شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می کند رضوی

شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می‌کند
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام محمود کارگر شنبه شب در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س) ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند که اگر زیارت عاشورا و امام حسین علیه السلام که هویت شیعه است را از شیعیان بگیرند معلوم نیست شیعه دوام پیدا کند.
امام جمعه آبدان افزود: یکی از درس‌هایی زیارت عاشورا، تبیین است، تبیین فرآیند دشمنی و توطئه‌های جریان‌های طاغوت با ارزش‌ها و رهبران الهی است.
وی به سه مرحله مهم ذکر شده در زیارت عاشورا جهت حرکت دشمنان پرداخت و بیان کرد: فرایند حرکت دشمن با جهاد تبیین خنثی خواهد شد.
امام جمعه آبدان به نمونه‌ای از ترور شاخصه‌های پیامبر (ص) اشاره کرد و بیان داشت: پس از معرفی امام علی به عنوان جانشین رسول خدا، آمدند شخصیت و جایگاه و شاخصه‌ اصلی پیامبر (ص) که ما ینطق عن الهوی است را ترور کردند و گفتند یا رسول الله این حرف خودت هست یا خدا.
حجت الاسلام کارگر افزود: بعد از آن در سقیفه شخصیت امیرالمومنین (ع) را ترور کردند و او را کنار گذاشتند و عامل نفاق و اختلاف را امیرالمومنین معرفی کردند و آنجا بود که حضرت زهرا (س) در دفاع از ولایت جهاد تبیین راه انداخت و امروز در جامعه اسلامی مشاهده می‌شود که می‌گویند یا من یا هیچکس نباید باشد.
وی علت ماندگاری اسلام را جهاد تبیین حضرت زهرا (س) دانست و افزود: به کوری چشم دشمن، اسلام ماند، زیرا حضرت زهرا (س) تبیین کرد و با خطبه خوانی دفاع کرد.
امام جمعه آبدان تصریح کرد: جریان تبیین یعنی همین سخنرانی‌ها و روشنگری و زحمت‌هایی است که شما عزیزان می‌نشینید و تفاسیر قرآن، نهج البلاغه، ادعیه و… در ماه‌های محرم، صفر و رمضان می‌شنوید.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد-مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام از تدارک ویژه برنامه های ملی توسط این بنیاد در ایام دهه کرامت خبر داد.

2 ساعت پیش

تهران_ روابط عمومی قلب تپنده هر سازمان و تلفیقی از دانش و مهارت بوده که پل ارتباطی بین داخل و خارج از هر مجموعه محسوب می شود.

2 ساعت پیش

سختگیری عباسیان بر امامان شیعه و پیروان‌شان در دوران خلافت متوکل عباسی که در دشمنی با خاندان پیامبر شهرت داشت، شدت یافت، تا آنجا که امام‌ هادی(ع) از مدینه به سامرا فراخوانده شد تا تحت‌نظر دائمی، از دایره نفوذ و توسعه مکتب اهل بیت رسول خدا (ص) جلوگیری شود.

3 ساعت پیش

برد 2-1 استقلال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال برابر فولاد و شکست پرسپولیس با همین نتیجه برابر سپاهان باعث شد آبی‌پوشان پایتخت 3 هفته مانده به پایان لیگ برتر، قهرمانی شان را قطعی کنند.

3 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴میلیون و ۴۲۵ هزار تومان است.

2 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان به صورت شبانه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

2 ساعت پیش

بندرعباس-عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: برخی مدیران شهرداری هنوز جایگاه شورا را درک نکرده یا به دنبال دهن‌کجی به نمایندگان مردم هستند.

2 ساعت پیش

پژوهشگران اسپانیایی در بررسی جدیدی، دلیل مرگ نورون‌ها در بیماری پارکینسون را ارزیابی کرده‌اند.

2 ساعت پیش

یکی از ابعاد پرورش فرزند بالنده و متعادل، پرورش فردی است که به والد بودن تمایل دارد و مهارتهای کافی برای انجام این کار را هم آموخته است. این ویژگی، علاوه بر اهمیت داشتن از منظر فردی، نقش بسزایی در تعادل، ثبات و رشدیافتگی اجتماع دارد. حال سوال اینجاست که برای ایجاد و تثبیت هویت پدری و هویت مادری در فرزندانمان، به چه لوازمی نیازمندیم؟ با آغاز اجرایی شدن سیاست اصلاح ارز ترجیحی طی روزهای اخیر، این موضوع به اصلی‌ترین بحث درمحافل علمی تبدیل شده است. از ماه‌های قبل گزارش‌ها و تحلیل‌های متعددی درباره انحراف شدید اختصاص ارز ترجیحی و تأثیر بسیار اندک آن منتشر شده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...