عصر ایران |
۱ هفته پیش

گالری گردی بهاری در تهران عکس

گالری‌گردی رنگ و بوی دوباره خواهد گرفت؛ با این حال پا گرفتن نمایشگاه‌های تازه در سال جدید، مدت زمانی به طول خواهد انجامید.

با آغاز بهار، گالری‌گردی رنگ و بوی دوباره خواهد گرفت؛ با این حال پا گرفتن نمایشگاه‌های تازه در سال جدید، مدت زمانی به طول خواهد انجامید.

به گزارش ایسنا بازدید از چند نمایشگاه‌ که در هفته‌های پایانی سال قبل برپا شده بود، هنوز امکان‌پذیر است.

سال نو، نگاه نو (سری دوم)

نمایشگاه گروهی «سال نو، نگاه نو (سری دوم)» از جمعه ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۲ در گالری لیام برپا شد. در نمایشگاه سال نو، نگاه نو آثاری از هنرمند نام‌آشنا، همانند محمد احصایی، هانیبال الخاص، نصرالله افجه‌ای، هوشنگ پزشک‌نیا و... در معرض دید قرار دارد.

این نمایشگاه قرار است تاپنجشنبه ۳۰ فروردین سال جاری در گالری لیام برپا باشد. برای سر زدن به گالری لیام باید بهخیابان فتحی شقاقی، بین خیابان کاج و میدان سلماس، پلاک ۱۱۸، طبقه اول رفت.

گالری گردی بهاری در تهران

«قهرمان»

نمایشگاه گروهی «قهرمان» هم از روز جمعه 18 اسفندماه افتتاح شد. این نمایشگاه در پروژه‌های بیرون از ستان برپاست و برای بازدید از آن می‌توان تا 31 فروردین بهونک، خیابان سئول، پلاک ۴۰ مراجعه کرد.

ایننمایشگاه گروهی آثاری از سمانه اخباریان، صحرا آزاد، امین توکل، امین تهرانی و... را به نمایش گذاشته است.

گالری گردی بهاری در تهران

«برای امید»

نمایشگاه گروهی«برای امید» هم روزجمعه ۱۸ اسفند در گالریپروژه‌های آران برپا شد. این نمایشگاه قرار است تا۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه داشته باشد. برای سر زدن به این نمایشگاه باید بهپروژه‌های آران درخیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ رفت.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:

«در همکاری باگالری امروز اصفهان

از دل تاریکی شکوفه زدیم تا نور بر ما بتابد

ما فراموش میشدیم اگر جسارت خیال پردازی نداشتیم»

گالری گردی بهاری در تهران

«نوروزنگار»

نمایشگاه «نوروزنگار» هم به گردآوریِ محمدعلی سعیدی در نگارخانه لاله برپاست. این نمایشگاهجمعه ۱۸ اسفند افتتاح شد و قرار است تا شنبه ۱۸ فروردین ماه ادامه پیدا کند. برای سر زدن به نگارخانه لاله و بازدید از این آثار باید بهخیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،روبروی پارکینگ طبقاتی رفت.

گالری گردی بهاری در تهران

«تماشای روی ماه»

نمایشگاه محیطی عکس «تماشای روی ماه» در استقبال از فرا رسیدن بهار قرآن و بهار طبیعت در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. این نمایشگاه با عکس‌های لیلا ابراهیمی برپا شده است وتا ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ برای بازدید برپاست.

این نمایشگاه مروری تصویری و انتخابی از فریم‌های متعدد و خاطره شده از شب‌های ماه رمضان و شب‌های قدر برپا شده در محوطه بیرونی خانه هنرمندان ایران، طی سال‌های متوالی و مختلف دهه ۹۰ خورشیدی است.

«چند ۱۰ اثر چند ۱۰ میلیونی»

نمایشگاه گروهی«چند ۱۰ اثر چند ۱۰ میلیونی» نیز از روزجمعه ۱۸ اسفند در گالری آرت سنتر برپا شده است. این نمایشگاه قرار است تاجمعه ۳۱ فروردین ادامه داشته باشد.گالری آرت سنتر دربلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان واقع شده است.

گالری گردی بهاری در تهران

«تصویر به مثـابه تصویر»

نمایشگاه انفرادی آثار آرش احمدی با عنوان «تصویر به مثـابه تصویر» جمعه ۱۸ اسفند ماه در گالری دوست افتتاح شد. این نمایشگاه تاسه شنبه ۲۸ فروردین ادامه خواهد داشت.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «تصویر به مثابه تصویر تقابل کلمنت گرینبرگ و آلفرد روزنبرگ را شاید باید پایانِ زد و خورد فرم و محتوا و یا حتی پایان نقاشی نامید؛ همچون فروپاشی دیوار شیاطین کمونیست برلینی، که پایانی بر تقابل ایدئولوژی‌ها بود. حال ما ماندیم و مطرح شدن سوژه‌ی اختگی تصاویر معاصر، توسط روشنفکران تجسمی. اما به توفیق اجباری بر من شد که از “چگونه” در مقابل “چه چیز” دفاع کنم و هنر را برای هنر خلق کنم نه برای توده و سوژه. با هرس کردن تصویر از موضوع، پل خواهیم زد به خود تصویر، به لحظه‌ برهنه و عورِ توجه قبل از تفکر، لحظه‌ای که فقط مخاطب خواهد بود و رنگ و بوم.»

برای بازدید از آن باید بهخیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره ۴، گالری دوست رفت.

گالری گردی بهاری در تهران

«بُعدِ زمان، در پنج گوشه»

گالری شیرین نیز این روزها میزبان یک نمایشگاه گروهی است. نمایشگاه«بُعدِ زمان، در پنج گوشه»جمعه ۲۷ بهمن‌ماه افتتاح شده و تا جمعه ۲۴ فروردین در گالری شیرین ادامه خواهد داشت.

برای دیدن آثار نمایشگاه «بُعدِ زمان، در پنج گوشه» باید به خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ مراجعه کرد.

گالری گردی بهاری در تهران

«چیزی بهتر»

نمایشگاه«چیزی بهتر» به کیوریتوریمحبوبه یزدانی هم ازجمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ برپا شد. این نمایشگاه قرار است تاا شنبه ۲۵ فروردین سال جاری ادامه داشته باشد.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «هنر در زندگی جاری است. این رخداد پلی برای گسست میان زندگی و هنر است و ما را به دنبال فضای خاموش کمتر دیده شده‌ای از آثار هنرمندان می‌کشاند تا دریچه‌ای برای همراهی میان این دو عرصه‌ی (هنر و زندگی) پیدا کند. تاکنون میان هنر و زیست آدمی چندان پیوستگی تشکیل نشده است و به همین خاطر ما به هر دو عرصه بدهکار هستیم. باشد که این بار فرصتی برای تولد نگاه هنرمند و زندگی‌مان رقم خورد. در انتخاب آثار این مجموعه به دنبال فضایی متفاوت، برای چیزی بهتر حرکت می‌کنیم و در جهت این اتفاق آثاری از هنرمندان گوناگون را روی دیوار استخر به نمایش در آورده‌ایم.»

این نمایشگاه در پروژه‌های آرتیبیشن: استخر برپا شده است و برای سر زدن به آن باید بهخیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، خیابان رضایی، پلاک ۶۱ رفت.

گالری گردی بهاری در تهران

«برای نوروز؛ به انتخاب فریدون آو»

نمایشگاه «برای نوروز؛ به انتخاب فریدون آو» نیز به کیوریتوریفریدون آو روز جمعهجمعه ۲۵ اسفند برپا شد. این نمایشگاه تاجمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری سو درخیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ رفت.

گالری گردی بهاری در تهران

کانال عصر ایران در تلگرام
بیشتر بخوانید:
نقاشی های شگفت انگیز مرد مکزیکی با انگشت (فیلم)
عجیب ترین فیل جهان که با نقاشی کشیدن صاحبش را پولدار کرد (فیلم)
ننه مکرمه قنبری ؛ نقاشی که سواد نداشت اما جهانی شد (+عکس)
تماشاخانه
کشف آثار مرموز تاریخی در وسط شهر اصفهان / باستان‌شناسان: «خیلی عجیب هستند تا به حال شبیه‌شان دیده نشده‌است» (فیلم)

کشف آثار مرموز تاریخی در وسط شهر اصفهان / باستان‌شناسان: «خیلی عجیب هستند تا به حال شبیه‌شان دیده نشده‌است» (فیلم)

logo-vid

ساخت مسجد در پارک قیطریه برای نماز یا خودنمایی مذهبی؟/ مسجدی که بدون رضایت وقف‌کنندگان ساخته می‌شد! (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

2 ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

2 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

2 ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

2 ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

2 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

2 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

2 ساعت پیش

بیشتر...