ایران آنلاین |
6 روز پیش

فیلم استقبال از نمایشگاه کتاب فراتر از تصورها بود افزایش ریالی دو برابری بن کتاب ایران آنلاین

سخنگوی سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب در گفت و گو با خبرنگار ایران آنلاین:
فیلم/ استقبال از نمایشگاه کتاب فراتر از تصورها بود/ افزایش ریالی دو برابری بن کتاب
سعیده احسانی رادخبرنگار

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بعد از سه سال به صورت حضوری و مجازی در مصلی تهران در حال برگزاری است.

علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب در گفت و گو با خبرنگار ایران آنلاین، گفت:  این نمایشگاه برای اولین بار به صورت حضوری و مجازی همزمان در حال برگزاری است. از هدیه های دوران کرونا به حوزه نشر بخش مجازی است که امکان دسترسی و خرید برای مردم سراسر کشور را فراهم می کند و آنها برای خرید کتاب استقبال کردند.

وی ادامه داد : در بخش مجازی نمایشگاه آدرس هایی داریم که شاید نزدیک به 2500 کیلومتر بین ناشر و نویسنده فاصله وجود دارد که مخاطب کتاب را می خرد و ناشر برای آن ارسال می کند. مشکلات دوران کرونا هم ایجاب می کرد تغییراتی در شکل برگزار نمایشگاه ایجاد کنیم که در بخش بن های خرید کتاب برای دانشجویان،  طلاب ، اساتید و هیات علمی دانشگاه صرفا فقط در فضای مجازی نمایشگاه ارائه شد و مردم توانستند در آنجا کتاب بخرند .

رمضانی درباره میزان فروش کتاب در نمایشگاه، گفت : تا شب گذشته که سومین روز نمایشگاه را سپری کردیم 41 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کتاب در بخش مجازی و حضوری به فروش رفت.
مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران، میزبان جام جهانی قطر است که با هیاتی از نویسندگان و ناشران حضور پیدا کرده است و به معرفی وضعیت نشر کشورشان مشغولند.

از 32 کشور مهمان ناشر، مهمان ویژه ، گروه دوستی ، سفارت خانه ها و رایزنی ها در سی و سومین نماشگاه کتاب حضور دارند و 170 ناشر خارجی و 2800 ناشر داخلی این نمایشگاه را همراهی می کنند.

بیش از 70 دستگاه ملی و استانی در برگزاری این نمایشگاه مشارکت کردند.#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور قانون «جهش تولید دانش بنیان» را برای اجرا ابلاغ کرد.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است رهنمود می‌کند.

6 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات مردم از روستاهای مرزی "خشکلان و ساوجی" مریوان بازدید کرد.

5 ساعت پیش

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

6 ساعت پیش

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۹ شهرستان گیلان آبی کرونایی است، گفت: گیلان سبز در حال آبی شدن است.

5 ساعت پیش

تیم والیبال زنان ایران به جای قزاقستان در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کند.

6 ساعت پیش

مهلت ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ تا پایان خردادماه تمدید شد.

6 ساعت پیش

یکی از نویسندگان فیلمنامه لامینور از وضعیت اکران این فیلم انتقاد کرد.

5 ساعت پیش

مشهد-چهل و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد مقدس در نخستین هفته خردادماه سال جاری طی دو روز متوالی برگزار خواهد شد

6 ساعت پیش

بیشتر...