خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

عطرافشانی روزانه حرم مطهر رضوی با گلاب های نذری رضوی

عطرافشانی روزانه حرم مطهر رضوی با گلاب‌های نذری
به گزارشخبرگزاری رضوی، معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز از گلاب‌پاشی و عطر افشانی روزانه اماکن متبرکه رضوی در ایام پایانی صفر خبر داد و گفت: در این ایام روزانه 35 نفر از خادمان بخش عودسوزی و گلاب افشانی در فضاهای روباز اماکن متبرکه رضوی صحن و سرای بارگاه نورانی حضرت رضا(ع) را معطر به شمیم رضوی می‌کنند. محمد توکلی با اشاره به مصرف روزانه 45 لیتر گلاب نذوراتی در صحن‌ها و فضاهای روباز در این دهه گفت: برنامه‌ریزی شده است در این مدت با توجه به افزایش حضور زائران و مجاوران، هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری، روزانه یک و نیم تن گلاب مورد استفاده قرار گیرد.
معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی افزود: در روزهای پایانی این دهه همچنین 1.5 تا 2 تن گلاب نذوراتی توسط خیران و ناذران کاشان به‌صورت ویژه به حرم مطهر ارسال می‌شود که در صحن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
توکلی همچنین با اشاره به معطرسازی صحن‌ها و رواق‌های متبرکه با عود و اسپند در دهه پایانی صفر اضافه کرد: براساس تمهیدات اندیشیده شده قرار است در 3 روز پایانی این دهه روزانه بالغ بر 7 کیلو عود، اسپند و کندر توسط خادمان در کشیک‌های هشت‌گانه خدمتی استفاده شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امید عالیشاه و شیخ دیاباته دو غایب قطعی پرسپولیس در این بازی هستند.

2 ساعت پیش

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد: بعد از تماس دبیرکل با رئیسی، اجازه خروج از کشور باقر نمازی صادر شد.

3 ساعت پیش

مجری «سمت خدا» پس از چندی غیبت، دوباره به آنتن برگشت. این مجری قدیمی دوباره بعد از مدتی غیبت، امروز در برنامه «سمت خدا» حضور پیدا کرد.

2 ساعت پیش

این جماعت اگر نمی‌ترسیدند، ادعای خدایی می‌کردند، ولی از مواجهه منطقی عاجز هستند و تولید و انتشار چهار تا مناظره بسیار عادی را هم تحمل ندارند. اولین جاهایی را که مسدود می‌کنند، مجاری اظهارنظر و اطلاع‌رسانی است.

3 ساعت پیش

گفتنی است سیامک نمازی، شهروند ایرانی-آمریکایی که در ایران زندانی بود، آزاد شده است.

1 ساعت پیش

نشریه‌های ورزشی انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی امروز را مرور خواهیم کرد.

2 ساعت پیش

پرسپولیس در پرونده شکایت بازیکن سابق خود شانسی برای برنده شدن ندارد.

2 ساعت پیش

محمود احمدی‌نژاد در ویدیویی می گوید: طرحی درست کردند که فضای مجازی را محدود کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...