خبرآنلاین |
9 ماه پیش

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم


دفتر سید مصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره توییتی مبنی بر اینکه «ما با مردم مستضعف آمریکا که در اثر کمبود امکانات گرفتار بحران کرونا شده اند اظهار همدردی می‌کنیم، ولی حیف که تحریم‌های ظالمانه دولت کینه‌توز آمریکا مانع کمک رسانی ما می‌شود»، توضیحاتی را صادر کرد.


در این توضیحات آمده است: در دوره پسا کرونا قطعا در مناسبات بین المللی تجدید نظر و یا نظریه های جدیدی خلق می شود، شاید بتوان گفت مسألۀ بهداشت و درمان جزء فزون طلبی های جدید قدرتها قرار بگیرد.طبق گزارش مأموران سازمان بهداشت جهانی، جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا و شیوه های درمانی خوب عمل نموده و پیش بینی های لازم را داشته است که این تجربه را براحتی می توان در اختیار کشورهای مبتلا قرار داد مانند هدیۀ کیت تشخیص بیمارستان بقیة الله به مردم آمریکا.


در این اطلاعیه تصریح شده است: با این مقدمه مشخص می شود هدف و نگاه مهندس میرسلیم از بیان موضوع کمک به مردم مستضعف آمریکا چند بُعد داشت: ۱ـ  در اصل ۱۵۴ قانون اساسی کمک به مستضعفان جهان از اصول مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی است. ۲ـ اثبات این مسئله که مقصود جمهوری اسلامی ایران از سر دادن شعار مرگ بر آمریکا صرفاً دولت آمریکا است و نه مردم آن که بسیاری از آنها واقعا مستضعفند. ۳ـ شکست هیمنۀ آمریکا در شرایط پسا کرونا زیرا بعد از درخواست کمک آمریکا از کره جنوبی وچین برای کمک به مهار کرونا، آن موضع گیری به این نکته اشاره می کند که اولاً  تحریم کننده هم می تواند شکننده باشد ثانیاً اگر ما بیش از پیش در حوزۀ علمی، پزشکی، دارویی پیشرفت کنیم، تحریم ها برای تحریم کننده هزینه بردار خواهد بود.


این اطلاعیه در پایان می‌افزاید: در پایان جا دارد وزارت امور خارجه به‌دور از تنگ نظری های سیاسی داخلی،  این موضع گیری مهندس میرسلیم را به عنوان نظر یک سیاستمدار کهنه کار ایرانی در مورد مردم آمریکا به رخ آنها بکشد. 


۲۷۲۱۵
منبع: خبرآنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

علی اکبر صفوی، فرمانده سپاه شهرستان نیکشهر از صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ این منطقه پس از پنج سال درگیری خبر داد.

3 دقیقه پیش

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای استخدام معلمان سال ۱۴۰۰ مشخص شد

7 دقیقه پیش

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار طی ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی این کشور به طرح استیضاح وی رای مثبت دادند.

یک ربع پیش

بازیکنان استقلال امروز تمرین شادابی را پشت سر گذاشتند.

یک ربع پیش

سمنان - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج شخصیت های بزرگ را ترویج و توسعه بزرگی و فضیلت دانست و گفت: برگزاری کنگره نکوداشت آیت الله العظمی حسینی شاهرودی اقدامی ارزشمند و بسیار شایسته است.

نیم ساعت پیش

اینستاپست سحر قریشی را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

نیم ساعت پیش

اجراهای صحنه‌ای موسیقی با حضور علاقه‌مندان این هنر و با رعایت سقف مصوب ستاد ملی کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از سر گرفته می‌شود.

نیم ساعت پیش

شیوه پیشنهادی دولت برای افزایش ۲۵درصدی حقوق در لایحه بودجه به گونه‌ای است که تفاوتی بین حقوق ۳۰ میلیونی و ۳ میلیونی وجود ندارد؛ در حالی که باید با افزایش پلکانی این مشکل را برطرف کرد.

نیم ساعت پیش

مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران از گشایش نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی مربوط به انبار رطب استان کرمان از روز سه شنبه ۳۰ دی ماه خبر داد.

نیم ساعت پیش

حریرچی، معاون وزیر بهداشت: هر یک ساعت یک بار، حدود پنج دقیقه پنجره ها را باز کنید، بذارید هوا بره و بیاد.

نیم ساعت پیش

سمنان - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صحیفه سجادیه را یکی از آثار افتخار آمیز مکتب اهل بیت (ع) دانست و گفت: هفته آینده با برگزاری نشستی در یزد، پایتخت صحیفه سجادیه به صورت رسمی در ایران اعلام خواهد شد.

نیم ساعت پیش

محرومیت مدافع پرسپولیس مورد تایید قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

تبریز- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: برنامه‌های گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

رشد مصرف برق در صنعت یک کشور برخلاف رشد مصرف در بخش خانگی نشانه‌ای از رونق فضای تولید و نویدبخش ایجاد ارزش افزوده است و به همین دلیل است که در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته برق صنعتی از تعرفه پایین‌تری نسبت به برق خانگی برخوردار است.

1 ساعت پیش

تحلیل‌گر ارشد بازارهای جهانی سنگ آهن در کنفرانس آنلاین معدن گفت: برای نخستین بار تفاهمنامه ایران و چین در حوزه معدن و صنایع معدنی در حال شکل‌گیری است.

1 ساعت پیش