گلستان ما |
1 ماه پیش

گلستان ما پیامبر اسلام نماد رحمت منادی وحدت

 به گزارش گلستان ما؛ منت خداي را عزوجل که طاعتش موجب قربتست و بشکر اندرش مزيد نعمت؛ خدایی که رحمتش سبب اکمال نعمت بر بندگان شده و پردهای ظلمانی جهالت را با ارسال رسل درهم پیچیده و در مسیر حیات آدمیان چراغ راه نهاده ، تا بندگانش به بیراهه کشانده نشوند. پیامبری که خود تفسیر آیات الهی و اسوه مهربانی ‌و کشتی نجاتِ تمسک یافتگان به ولایتش؛ بلغ العلی بکماله کشف الدجی بجماله حسنت جمیع خصاله صلوا علیه و آله.

پیامبر اسلام (ص) نماد رحمت ومنادی وحدت است که به سبب وجودش افلاک خلق گشت : «وَ أَنْتَ خِيَرَتِي مِنْ خَلْقِي فَوَ عِزَّتِي وَ جَلَالِي لَوْلَاكَ لمَا خَلَقْتُ الْأَفْلَاكِ» و تو بهترین خلق من هستی. به عزت و جلالم قسم اگر تو نبودی افلاک را خلق نمی‌کردم». اوبزرگترین نعمت خداوندی برای نجات بشر از چنگال اهریمنان دون صفت است.

آری او پیامبر صلح وصفا ، معیار ایمان و خُلق عظیم و بنیانگذار برادری در بین مسلمین بود.


خاتم انبیاء با الهام از کلام وحی، میان مسلمانان عقد اخوت جاری کرد و آب بر آتش  فرهنگ شرک آلود جاهلیت عرب ریخت و در سایه سار ولایت الهی وسنت نبوی، دشمنی ها به دوستی و دوستی های مؤمنانه به برادری مبدل گشت  و شعار إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا ا...َ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونََ نهادینه گشت. ای سرآمد انبیاء و خاتم رسل ؛ چگونه می توان درباره عظمت و بزرگواریت نوشت، تویی که اشرف خوبان عالمی، و واسطه فیض خدا بر بندگانی،  آری به حق ؛ قلم  را توان نگارش عظمت خُلق و خَلقت را نخواهد داشت. زیرا تو را خدای رحمان ،به عظمت ستوده است: ((وَ اِنَّکَ لَعَلَی خُلُقٍ عَظیم)). وجودت نماد رحمت خدا است (( فَبِما رَحمَةٍ مِنَ ا... لِنتَ لَهُم)).  یا رسول ا..!  در قامت کدامین قیامت می توان نوشت که دَین آن اداء گردد؛ در باب عبودیتِ  رب ودود که در ظاهر وباطن آن نادانیم ، ویا در باب انجام  وظیفه  و تحمل سختی های غیر قابل توصیفت؛  ویا  از سوختن شمع وجودت برای نجات بندگان در راه مانده ازغافله بندگی ؛ که بسیار رنج بردی،وخدای سبحان فرمود: ((لَقَدْ جَاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَحِيمٌ )) همانا رسولی از جنس شما برای (هدایت) شما آمد که فقر و پریشانی و جهل و فلاکت شما بر او سخت می‌آید و بر (آسایش و نجات) شما بسیار حریص و به مؤمنان رئوف و مهربان است.  

یا رسول ا... یا رحمه للعالمین! ای سراج منیر، ای شاهد ومبشر و منذر! با کدامین کلام باید سخن  گفت که جان آدمی شرمنده عظمت وبزرگیت نگردد زیراکه: (( إِنَّ ا....َ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا))

ای آقا ومولای ما ! اگر امروز درمانده ایم، درماندگی مان به سبب مهجوریت از قرآن کریم و محرومیت از انوار کلام  شماست. ای پیامبر وحدت! امروز مسلمانان جهان در  فتنه های صهیونیزم بین المللی با همراهی مزدورانشان، دچار تفرقه گردیده اند و گردنکشان مستکبر که عربده مستانه شان از شرابخانه های شیطانی به گوش می رسد، ظالمانه در جهان اسلام یکه تازی می کنند . 

یا رسول ا...! امروز جهان اسلام بیش از پیش نیازمند به وحدت است؛ یا نبی ا.... خود شاهدی که امروز ندای وحدت از سرزمین سرخ لاله های پرپرشده عاشقان وشیفتگان نهضت سرخ حسینی  به گوش می رسد و پرچم واعتصموا بحبل ا... در دستان نائب امام زمان بلند است و خفاشان دون صفت با فتنه های اهریمنی دندان به نابودیمان تیز کردند! ای امام رحمت وای آخرین فرستاده حق؛ معترفیم که تنها راه نجات  مان بازگشت به قرآن  و سیره نبوی و جانشینان شماست. که حبل المتین الهی به شما تفسیر میگردد: (( انّی تارکٌ فیکُمُ الثّقلَیْنِ کتابَ ا... و عترتی اهلَ بیتی؛ فإِنَّهُما لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی‌ یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوضَ (همانا من در ميان شما دو چيز سنگين و گران ميگذارم، كه اگر بدانها چنگ زنيد هرگز پس از من گمراه نشويد: كتاب خدا و عترت من أهل بيتم، و اين دو از يك ديگر جدا نشوند تا در كنار حوض كوثر بر من درآيند،)). ای رسول رحمت واسوه خوبی ها ، وای موصوف به وصف الهی: (( ولَقَدْ کانَ لَکُمْ في‏ رَسُولِ ا....ِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کانَ يَرْجُوا ا.... وَ الْيَوْمَ الْآخِرَ وَ ذَکَرَ ا...َ کَثيراً ))قطعا برای شما در رفتار رسول خدا مایه اقتدا و سرمشق زندگی است برای کسی که به خدا و روز واپسین امید ( قلبی و عملی ) دارد و خدا را بسیار یاد می کند. از خدا بخواه که لیاقت پیروی بر گرد شمع وجودت را داشته باشیم.

ای محور توحید و ای منادی وحدت! خود فرمودی: ((ای مردم! بر شما باد به جماعت و بپرهیزید از جدایی و پراکندگی، وحدت مایه رحمت، و تفرقه موجب عذاب است. ودست خدا بر سر جماعت است و شیطان با کسی همراه است که با جماعت ناسازگاری کند)).و در باب تقرب به وجود مقدست نیز بیان داشتی: (( اَقرَبُکُم غَداً مِنّی فِی المَوقِفِ اَصدَقُکُم‌ لِلحَدِیثِ وَ آداکُم لِلاَمانَةِ وَ اَوفاکُم بِالعَهدِ وَ اَحسَنُکُم خُلُقاً وَ اَقرَبُکُم مِنَ النّاسِ ))نزدیک ترین شما به من در قیامت، راستگوترین، امانت دارترین، وفادارترین به عهد و خوش اخلاق ترین شما به مردم است.

ای رسول خدا! و ای بهترین برگزیده الهی دعایمان کن تا بر عهد وپیمان با امام شهیدان وشهداء واطاعت ازولی امر مسلمین وفادار بمانیم .


 امین یا رب العالمین    

 
به قلم: علی منصوری رضی
انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...