دیدار نخست وزیر بلاروس با بشار اسد خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، رومن گولوچنکو نخست وزیر بلاروس و هیات همراه وی روز پنج شنبه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، گولوچنکو در این دیدار پیام الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس درباره روابط دوستانه بین سوریه و بلاروس و چشم انداز توسعه همکاری های دوجانبه را به بشار اسد منتقل کرد.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه بلاروس به دلیل موقعیت راهبردی در قلب راوپا و استقلال تصمیمات و سیاست هایش هدف قرار گرفته است، افزود: غرب سیاست جنگ را دنبال می کند تا بتواند ادامه یابد، زیرا اگر جنگ ها متوقف شود نظام سلطه از هم خواهد پاشید.

بشار اسد گفت: آنها با این سیاست در بسیاری از کشورها مانند سوریه، روسیه و بلاروس توانسته اند به اهداف خود دست یابند و به سمت جنگ های اقتصادی پیش رفتند.

رئیس جمهور سوریه در عین حال از بلاروس برای ایستادن در کنار سوریه طی جنگ تروریستی که این کشور با آن مواجه است، تقدیر کرد.

نخست وزیر بلاروس هم به نوبه خود گفت که زمینه های همکاری با سوریه نامحدود است. گولوچنکو همچنین بر توسعه روابط بین دو طرف تاکید کرد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در بسیاری از امور راهگشا است، گفت: هرگاه در کشور دچار مشکل شدیم، به دلیل این است که از فرهنگ بسیج دور شده‌ایم.

6 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال برزیل دومین دیدار خود در بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی را با برتری برابر سوئیس به پایان برد تا تکلیف صعودش به دیدار سوم کشیده نشود.

7 ساعت پیش

مجمع ملی فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، قطعنامه غیرالزام‌آوری را علیه ایران تصویب کرد.

6 ساعت پیش

برق در استادیوم «۹۷۴» حین برگزاری بازی سوئیس و برزیل لحظه‌ای قطع شد.

7 ساعت پیش

زیباکلام ادعاهای قبلی خود را پس گرفت و گفت: هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم.

7 ساعت پیش

روزبه چشمی که در بازی با انگلیس در بین دو نیمه تعویض شد به مرد اول جدال با ولز بدل شد. او با ضربه‌ای فوق‌العاده زیبا دروازه حریف را باز کرد تا راه برای پیروزی ایران هموار شود.

4 ساعت پیش

ایسنا نوشت: وزیران امور خارجه هفت کشور اروپایی برای گفتگو در مورد تامین تسلیحات برای اوکراین وارد کی‌یف شدند.

6 ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روزی یقیه رسانه‌های معاند فارسی زبان گرفته خواهد شد، گفت: این رسانه‌ها در تلاش هستند تا با دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی در جامعه، ناامنی و آشوب ایجاد کنند.

8 ساعت پیش

گاف بامره پیمان یوسفی گزارشگر برزیل سوئیس در پایان نیمه اول را ببینید.

6 ساعت پیش

بیشتر...