خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

پاسخ به نبرد مخفی با ایران نقش صهیونیست ها در قاچاق شیرخشک فاسد به ایران اخبار نظامی دفاعی امنیتی اخبار سیاسی تسنیم Tasnim


«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-8/ نقش صهیونیست‌ها در قاچاق شیرخشک فاسد به ایران

«واردات حجم انبوهی از شیرخشک‌های تاریخ مصرف گذشته به ایران از جمله جنایات صهیونیست‌ها در این زمینه بود.»

- اخبار سیاسی -

گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم-کتاب «نبرد مخفی با ایران» در سال 2008 میلادی به قلم «رونین برگمن» خبرنگار مشهور صهیونیست و توسط انتشارات سایمون اند شوستر در ایالات متحده آمریکا منتشر شده‌است.

رونین برگمن (متولد 1972) دانش‌آموخته روابط سیاسی خاورمیانه از دانشگاه تل‌آویو، یکی از شناخته‌شده‌ترین خبرنگاران و تحلیل‌گران صهیونیست در حوزه نظامی و امنیتی است که سابقه همکاری با نشریات اسرائیلی نظیر «هاآرتص» و «یدیعوت آحارونوت»، نشریات آمریکایی نظیر «نیویورک تامیز»، «نیوزویک»، «وال استریت ژورنال» و همچنین رسانه‌های انگلیسی ازجمله «گاردین» و «تایمز» را در کارنامه خود دارد.

مسائل مربوط به دشمنان رژیم صهیونیستی (خصوصا ایران، حزب‌الله و گروه‌های مقاومت فلسطینی) و نیز موضوعاتی نظیر تاریخچه عملیات‌های ترور این رژیم (کتاب اخیر وی با عنوان «برخیز و اول تو بکش» به این موضوع پرداخته است) ازجمله سرفصل‌های مورد علاقه برگمن است که علاوه بر نگاشتن کتاب، به ایراد سخنرانی، مصاحبه و نوشتن مقاله‌های متعدد نیز می‌پردازد.

او در گفتگو با تلویزیون فارسی زبان ایران اینترنشنال، مشخصا به مسئله پرونده هسته‌ای ایران و مسائل مرتبط با آن -خصوصا تلاش‌های مخفی صهیونیست‌ها برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای و موضوع ترور دانشمندان ایرانی- پرداخته و از قول «مایکل هایدن» رئیس اسبق سیا می‌گوید که ترور دانشمندان هسته‌ای، بهترین راه برای جلوگیری از روند رو به رشد ایران در این زمینه است و تلویحا اسرائیل را مسئول این کار معرفی می‌کند.

برگمن در کتاب «نبرد مخفی با ایران»، به تاریخچه‌ای از تقابلات ایران و رژیم صهیونیستی پرداخته که البته بخش عمده‌ای از این کتاب به حزب الله لبنان -به عنوان مهمترین متحد جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با این رژیم (از پیدایش تا جنگ 33 روزه) با تمرکز بیشتر بر روی نقش شهید عماد مغنیه- اختصاص دارد.

مقطع پایانی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، مقاطع کوتاهی از جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران (با تمرکز بر روی موضوع مک فارلین)، نقش ایران در حمایت از گروه‌های مبارز فلسطینی و البته مسئله هسته‌ای کشورمان ازجمله موضوعاتی است که برگمن در کتاب خود به آنها پرداخته است.

اظهار نظرهای غیرمستند و خلاف واقع متعدد، در کنار تحلیل‌های شخصی و هدفمند (با رویکرد اصلی نمایش قدرت اسرائیل خصوصا در رقابت با ایالات متحده) که همچون اظهار نظرهایش، در جای جای کتاب او نیز دیده می‌شود، کتاب وی را مستلزم نقد و بررسی برای مخاطب ایرانی می‌کند.

عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در قالب یک کتاب به نقد مفصل «نبرد مخفی با ایران» پرداخته است.

سلیمی نمین متولد 1333 ازجمله روزنامه نگاران با سابقه و یکی از شناخته‌شده‌ترین محققان و پژوهشگران ایرانی در حوزه تاریخ و علوم سیاسی است که تا کنون مقالات و کتاب‌های متعددی از وی به چاپ رسیده است.

متن کامل کتاب وی در نقد و بررسی نبرد مخفی با ایران -که در آینده به زبان های فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد- را می‌توانید به صورت روزانه در قالب پاورقی در گروه سیاسیخبرگزاری تسنیمبخوانید.

***

قسمت هشتم:

ادامه فصل اول

صهیونیست‌ها در دوران مبارزه ملت ایران علیه سلطه‌شان از این که امام خمینی نظام تصمیم‌سازی خود را بر دشمن آشکار نمی‌ساخت بسیار خشمگین بودند؛ زیرا این شیوه، ابتکار عمل را از آنان سلب می‌کرد و همواره آنان را در انفعال قرار می‌داد؛ بنابراین «خدعه» و «تقیه» دو رویکرد هوشمندانه در مواجهه با دشمن است و هرگز در جریان انقلاب اسلامی در مورد مردم و جریان‌های رقیب به کار برده نشد.

البته نویسنده اثر برای مخدوش کردن شخصیت و اندیشه امام خمینی تلاش بسیاری می‌کند؛ از ادعای خلاف واقع در خدمت گرفتن BBC تا نسبت بدشگونی به ایشان و محدود کردن «تئوری ولایت فقیه» که مورد قبول بسیاری از مراجع بزرگ در تاریخ شیعه بوده به این شخصیت... علت این خصومت کاملاً روشن است.

امام از ابتدای نهضتش در دهه 40 موضع قاطعی در برابر صهیونیست‌های حاکم شده بر ایران داشت و در نهایت این نژادپرستان را از ایران بیرون راند؛ لذا این میزان عداوت‌ورزی نسبت به وی دور از انتظار نیست و به جای پرداختن مبسوط به تک‌تک اتهاماتی که به امام خمینی نسبت می‌دهند، باید دید حساسیت رهبر انقلاب اسلامی به این نژادپرستان از چه رو بوده است.

آیا اشغالگران فلسطین، در دوران پهلوی خیرخواه ملت ایران بودند یا چپاولگران کم‌نظیر این مرز و بوم به حساب می‌آمدند؟

در طول 57 سال حکومت پهلوی اول و دوم، صهیونیست‌ها با مردم عادی ایران چه کردند که جملگی هم‌صدا خواستار اخراج آنان از کشور شدند و حتی یکی از خواسته‌های اعتصاب‌کنندگان در شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پایان دادن به فعالیت‌های مخرب پروازهای العال (که به فعالیت‌های کثیفی چون قاچاق ارز می‌پرداخت)، بود؟

رئیس شعبه موساد در تهران در این زمینه می‌نویسد:«کارکنان خطوط هوایی ایران‌ایر دست به اعتصاب سراسری زده و در بیانیه‌ای تأکید کرده بودند که پایان اعتصاب آن‌ها مشروط به آن است که پروازهای خطوط آمریکایی «پان‌آمریکن» و شرکت اسرائیلی «العال» به تهران متوقف شود. ژنرال محققی- رئیس هواپیمایی کل کشور- میان چکش و سندان گرفتار آمده بود. وظیفه او بود که برای برقراری پروازهای «ایران ایر» تلاش کند و نیز از سوی دیگر موظف بود تأمین امنیت تمامی پروازهای شرکت‌های خارجی را تقبل نماید... لذا او از ما خواست که به عنوان یک ژست شخصی در قبال وی، برای «چند روز» و «به صورت موقت» پروازهای «العال» را متوقف نماییم.»(شیطان بزرگ، شیطان کوچک؛ الیعزر تسفریر، ترجمه فرنوش رام، پاییز 1386 خ ، 2007 م، لس‌آنجلس آمریکا، ص 264)

چرایی چنین حساسیت گسترده‌ای حتی در میان این قشر خاص به فعالیت صهیونیست‌ها در ایران خود گویای حجم تخلفات و اقدامات ضدایرانی این جماعت است، اما به منظور مستند‌‌سازی بخشی از اعمال غیرانسانی‌شان که موجب برانگیختن همه اقشار این مرز و بوم شد، (تا جایی که محدودیت نگارشی به ما اجازه می‌دهد) ناگزیر از تأمل در این زمینه هستیم.

منابع فراوانی واقعیت‌های تلخ دوران سلطه اسرائیل بر ایران را بازگو می‌کنند، اما برای جلوگیری از این شبهه افکنی که تدوین‌گران مآخذ نسبت به صهیونیست‌ها موضع دارند، در این بخش صرفاً به منابع این جماعت استناد می‌شود.

برای نمونه می‌توان به سود‌جویی فاجعه‌آمیز آن‌ها در دوران پهلوی اشاره کرد که در چارچوب آن حتی به کودکان معصوم ایرانی نیز رحم نمی‌شد.

واردات حجم انبوهی از شیرخشک‌های تاریخ مصرف گذشته به ایران از جمله جنایات صهیونیست‌ها در این زمینه بود.

سفیر وقت اسرائیل در مقام پاسخ‌گویی به اعتراضات مردم که بسیار کم‌رنگ در مطبوعات تحت کنترل ساواک منعکس می‌شود، می‌نویسد:«در دوره دیگری ستیز کیهان با یهودیان ایران و اسرائیل با چاپ نوشته‌هایی نادرست مبنی بر این که یک بازرگان یهودی شیرخشک فاسد وارد کرده و بسیاری از بچه‌های بیگناه کشور بیمار شده‌اند، بالا گرفت. به دنبال گسترش چنین گزارش نادرستی در رسانه‌ای پرتیراژ، سران انجمن کلیمیان در سفارت اسرائیل در ایران گرد هم آمدند و درخواست چاره‌جویی و واکنشی شایسته کردند. در پی رایزنی‌های پرجنجال بر آن شدیم تا نخستین گام زورآزمایی را با درخواست پس گرفتن آبونمان‌ها از روزنامه کیهان برداریم و با ندادن آگهی‌های بازرگانی به آن روزنامه تا دو- سه ماه آینده، نیروی خود را بیازماییم. با همین شیوه کوشیدیم به روزنامه اطلاعات که رقیب سرسخت کیهان بود میدانی تازه بدهیم.»(یادنامه، کیست از شما از تمامی قوم او، مئیر عزری، ترجمه ابراهام حاخامی، سال 2000م، بیت‌المقدس (اورشلیم) جلد اول، ص179)

عاقبت صهیونیست‌ها با به میدان آوردن تمامی توانمندی‌های خود، مصباح‌زاده- مدیرکیهان- را وادار به کنار گذاشتن عبدالرحمن فرامرزی – سردبیر روزنامه- که فرد مقتدر و با دانشی بود، می‌کنند.

توسل به حربه اقتصادی و سرکوب برای جلوگیری از انعکاس عملکرد غیرانسانی صهیونیست‌ها در مطبوعات دوره پهلوی، خود گویاترین دلیل صحت مواضع عبدالرحمن فرامرزی بود والا همگان بر این واقعیت واقفند که قدرت سیاسی و اقتصادی صهیونیست‌ها در آن دوران به حدی بود که اگر نشریه‌ای حقایقی را درباره فعالیت‌های آنان می‌نوشت تحت فشار شدید قرار می‌گرفت، چه رسد به این که موضوعی خلاف واقع را به آن‌ها نسبت دهد.

از این گذشته، اگر خبررسانی روزنامه کیهان، در مورد تخلفات سودجویان صهیونیست عاری از حقیقت بود، سفیر این کشور (مئیر عزری) با طرح شکایت می‌توانست به‌سهولت این روزنامه را مورد پیگرد قرار دهد و از آن غرامت دریافت دارد؛ بنابراین توسل این جماعت به اهرم‌های اقتصادی و ساختار خفقان و سرکوب (ساواک) نشان از آن دارد که هدف اصلی جلوگیری از نشر حقایق در جراید بوده است.

شکستن فرد قدرتمندی همچون عبدالرحمن فرامرزی به لحاظ جایگاه ویژه و روزنامه‌نگاری‌اش و هم به لحاظ سیاسی (نماینده مجلس) موجب می‌شد که دیگر جراید و اهل فرهنگ حساب کار خود را بکنند.

اصولاً این روزنامه‌نگار با شأن و منزلت، مانعی بر سر راه آزادی عمل صهیونیست‌ها به حساب می‌آمد و قابل تطمیع نیز نبود.

سفیر اسرائیل شرح دیدار خود با وی را به تلخی بازگو می‌کند:«فرامرزی (سردبیر روزنامه کیهان) تند و گزنده می‌نوشت. با اسرائیل میانه‌ای نداشت، هراز گاه نیشی هم می‌زد و این کشور نوپا را زایده امپریالیسم آمریکا می‌خواند که می‌خواهد سرور خاورمیانه گردد... نخستین دیدار من با فرامرزی در خانه او همراه عافار بود، یکی از یاد نرفتنی‌ترین دیدارهای دشوارم بود، او چپ و راست می‌پرسید و من باید پاسخ می‌دادم. پرسش‌ها به‌گونه‌ای بازجویی بودند، نه به هوس دانستن و آگاهی؛ هر چه پیش‌تر می‌رفتیم بر دشواری گفت‌وگو افزوده می‌شد و من بیشتر خود را در منگنه‌ای یک‌سویه می‌دیدم. او تاریخ روشن یهود و دو هزار سال رنج گالوت و کشتارهای ددمنشانه هولوکاست را آن‌ گونه که پیش آمده به‌آسانی نمی‌پذیرفت.»(همان، جلد اول، ص178)

عبدالرحمن فرامرزی که شخصیت کم مانند دوران خفقان در مطبوعات کشور بود تلاش سفیر برای پذیرایی از وی در اسرائیل را ناکام می‌گذارد و همچنان گه‌گاه در مورد فجایعی که صهیونیست‌های طماع در ایران می‌آفریدند اطلاع‌رسانی می‌کرد که عاقبت با فشارهای همه‌جانبه آنان این سردبیر پردانش حذف می‌شود.

خوشحالی صهیونیست‌ها از به زیر کشیدن سردبیری که سفیر اسرائیل از مواجهه با معلومات گسترده وی خائف بود در این فراز به‌خوبی روشن است:«همان روز کیهان بین‌الملل که به زبان انگلیسی چاپ می‌شد با بهره‌برداری از گزارش رادیو اهواز نوشته دو پهلو در ستایش عبدالناصر چاپ کرد. برموشه (مأمور اطلاعاتی اسرائیل) کوشید پاکروان (رئیس ساواک) را به دوباره‌خوانی آن نوشته فرا خواند، ولی با رفتن فرامرزی و جابجا شدن سردبیری تازه در روزنامه کیهان داستان پایان یافت.»(همان، ج1، ص206)

آیا تحقیر یک ملت را از این بارزتر می‌توان سراغ گرفت که بیگانه بتواند سردبیر پرتیراژترین روزنامه کشور را آن هم به جرم دفاع از کودکان معصوم عوض کند؟!

همان‌گونه که روایتگری عوامل برجسته صهیونیست‌ها روشن می‌سازد این جماعت، هم جنایت می‌کردند و هم یک مأمور دون‌پایه اطلاعاتی‌شان، رئیس ساواک را برای تغییرات در کیهان تحت فشار قرار می‌داد تا دیگر روزنامه‌نگاران به‌اصطلاح حساب کار دستشان بیاید و این‌گونه نیز می‌شود و راه برای غارت ملت ایران هموارتر می‌گردد.

برای نمونه، لوله‌کشی گاز در تهران این‌گونه رقم می‌خورد:«پس از سال‌ها گفت‌وگوهای کشدار،  برنامه لوله‌کشی گاز در پهنه شهر تهران در تابستان 1960 پدیدار شد. عیمانوئل راسین روز چهاردهم ژوئیه همان سال با یک شرکت فرانسوی با نام دوریه به تهران آمد. همراه من با انتظام، بهبهانیان و چندتن دیگر از سران بنیاد پهلوی دیدارهایی انجام داد. به دنبال همین دیدارها سرانجام پیمانی میان وی با کمپانی نفت ایران دستینه شد تا لوله‌کشی گاز در تهران آغاز گردد.»(همان، ج 2، صص 6-165)

«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-1/ قدرت اسرائیل را ببین، بیشتر به او کمک کن!
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-2/ رژیم پهلوی؛ بهشت صهیونیست‌ها
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-3/ سنگ تمام «موساد» برای «ساواک»
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-4/ جایگزینی «موساد» بجای «سیا» در صیانت از جنایات پهلوی
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-5/ صهیونیست‌ها چگونه تاریخ را جعل می‌کنند؟
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-6/ صهیونیست‌ها و آمریکا در طول جنگ به صدام متعهد ماندند
«پاسخ به نبرد مخفی با ایران»-7/ صهیونیست‌ها امام(ره) را اینطور تحریف می‌کنند

 

ادامه دارد...#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چرا روزی را به نام قدس گرامی میداریم,

9 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

12 ساعت پیش

ممنوعیت خرید و فروش مسکن ملی,سلب امتیاز متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در صورت فروش امتیاز

12 ساعت پیش

آشنایی با خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,مشخصات خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,امکانات خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,سرعت خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,طراحی خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,کابین خودرو فراری 812 Competizione مدل 2022,

12 ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس با اشاره به تغییر جدی موازنه قوا به نفع دنیای اسلام و جبهه مقاومت، و در مقابل، افول آشکار قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی، عادی‌سازی روابط با چند دولت ضعیف را مانع حرکت رو به زوال رژیم اشغالگر ندانستند و با تأکید بر اجرای مطالبه منطقیِ همه‌پرسی از همه ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نظام سیاسی این کشور، خطاب به مجاهدان فلسطینی گفتند: مبارزه مشروع و اخلاقی خود با رژیم غاصب را به قدری ادامه دهید که ناچار به قبول این مطالبه مترقی شود.

14 ساعت پیش

ماجرای دیدار انتخاباتی محسن رضایی با سعید محمد و رستم قاسمی,جزئیات دیدار محسن رضایی با سعید محمد و رستم قاسمی,جزئیات نامه سعید محمد به دیگر رقبای انتخاباتی 1400,صحبت های جدید رستم قاسمی درباره انتخابات 1400

16 ساعت پیش

قیمت دلار تا خرداد 1400 چقدر کاهش پیدا می کند,پیش بینی قیمت دلار در خرداد 1400,بررسی قیمت دلار تا انتخابات 1400,نرخ جدید قیمت دلار در 16 اردیبهشت 1400,حباب قیمت دلار چقدر است,بازارساز و ماموریت آرام‌سازی,بررسی قیمت دلار در اردیبهشت 1400,اولین تاثیر مذاکرات وین بر قیمت دلار,ضرر مالداران دلار چقدر است,حضور فروشندگان عادی در بازار

18 ساعت پیش

جزئیات تصویب حق مسکن 450 هزارتومانی کارگران در سال 1400,افزایش حقوق کارگران در سال 1400,ماجرای تصویب حق مسکن 450 هزارتومانی کارگران,افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ به چه میزان است,مسئولیت بررسی افزایش حقوق کارگران با چه کسی است

18 ساعت پیش

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ ارز در روزهای آینده با توجه به کم شدن تقاضای کاذب در بازار کاهش می یابد و به نرخ اقتصادی نزدیک می‌شود.

20 ساعت پیش

معاملات بورس تهران در هفته منتهی به ۱۵ اردیبهشت ماه با افت ۲.۹ درصدی شاخص کل سپری شد. نماگر سهام در پایان هفته در محدوده یک میلیون و ۱۷۲ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن نیز که در تمامی روزهای هفته منفی بود، در مجموع هفته افت ۱.۰۳ درصدی را ثبت کرد.

20 ساعت پیش

به‌گفته دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، در حالی که تولید محصولات پتروشیمی در سال ۹۹ رشدی ۱۰ درصدی داشته، صادرات این محصولات افزایشی۱۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

20 ساعت پیش

علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید که براساس جلسات برگزار شده با مدیران بخش فولاد کشور و مسوولان این حوزه، برای عرضه کل زنجیره فولاد در بورس کالا اجماع وجود دارد تا با کشف واقعی قیمت ها، واسطه گری حذف شده و فولاد از کالایی سرمایه ای به محصولی برای بخش تولید تبدیل شود.

20 ساعت پیش

تصمیم جدید رئیسی برای انتخابات 1400,آیا رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود,آخرین واکنش رئیسی به شرکت در انتخابات 1400,آخرین اخبار دباره انتخابات ریاست جمهوری 1400

دیروز

سوپرایز جدید دوج کوین برای بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021,پیش بینی جدید دوج کوین,زمان پایان روند صعودی دوج کوین نسبت به بیت کوین,تصمیم جدید ایلان ماسک برا دوج کوین

دیروز

شرایط دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی در سال 1400,جزئیات دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی,علت گرانی لوازم خانگی در سال 1400

دیروز

بیشتر...