خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

پیشنهاد سفیر روسیه برای احیای اعتماد با غرب ایسنا

پیشنهاد سفیر روسیه برای «احیای اعتماد» با غرب

«آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا به خبرنگاران گفت غرب اگر می‌خواهد اعتماد مسکو را دوباره به دست آورد، باید از توهم احتمال تحمیل شکست استراتژیک به روسیه دست بردارد.

به گزارش ایسنا، کانال رسمی تلگرام سفارت روسیه در مطلبی به نقل از آنتونوف نوشت: هر آنچه اکنون در حال رخ دادن است، انتخاب انحصاری غرب است که مبانی دیپلماسی، اصل تقسیم‌ناپذیری امنیت (به این معنا که امنیت یک کشور از امنیت دیگر کشورهای منطقه آن جدایی‌ناپذیر است) را زیر پا گذاشته و سال‌ها از اعتماد فدراسیون روسیه سوء استفاده کرده است.

او ادامه داد: برای احیای آن اعتماد، شرکای سابق ما باید توهمات در مورد امکان تحمیل شکست استراتژیک بر ما را کنار بگذارند و یاد بگیرند که به منافع اساسی سایر کشورها احترام بگذارند.

آنتونوف افزود، روسیه تلاش برای دیکتاتوری، مداخله در امور داخلی خود یا تمایل ایالات متحده برای تحمیل ارزش‌ها و مدل توسعه دولتی خود را نخواهد پذیرفت.

این بیانیه در پاسخ به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه مسکو باید رفتار خود را تغییر دهد تا فرصتی برای بهبود روابط با ایالات متحده داشته باشد، منتشر شد.

بلینکن گفته بود در صورت تغییر سیاست مسکو، گفت‌وگو میان ایالات متحده و روسیه منتفی نیست. وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد که استفاده روسیه از تسلیحات هسته‌ای به طور کامل وضعیت را برای ایالات متحده تغییر می‌دهد، اما آمریکا می‌خواهد با ادامه حمایت از اوکراین از جنگ مستقیم با روسیه جلوگیری کند.

در این رابطه آنتونوف با بیان اینکه «آمریکایی‌ها حق ندارند ما را نصیحت کنند»، افزود مقامات آمریکایی حتی قبل از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین هم نظرات مشابهی را مطرح کردند و آنها تمایلی به درک این موضوع ندارند که روسیه «از محافظت از کشورش، منافع حیاتی و سیاست خارجی حاکمیتی خود کوتاه نخواهد آمد.»

به گزارش خبرگزاری تاس، سفیر روسیه در ایالات متحده افزود، دولت آمریکا باید از دروغگویی به خود و دیگران دست بردارد.

او گفت: «اجازه دهید یادآوری کنم که این کشور ما نبود که ماشین جنگی خود را به مرزهای ناتو منتقل کرد و تحریم‌های بی‌شماری را به راه انداخت و روی فروپاشی روسیه شرط‌بندی کرد. ما آن طرفی نبودیم که اخراج گسترده دیپلمات‌ها را آغاز و اموال دیپلماتیک را تصرف کردیم.»

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آب مروارید یک عارضه چشمی است، این بیماری اختلالاتی در بینایی شما ایجاد می کند و دیدن را برای شما مشکل می کند، اما این بیماری قابل کنترل و درمان است.

1 ساعت پیش

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایجاد مجمع زنان خیر از طریق تشویق خیرین داخلی و خارجی را برای یکپارچه‌سازی کمک‌ها در جهت رفع مسائل و مشکلات موثر دانست.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

یک ربع پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

یک ربع پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

یک ربع پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

یک ربع پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

یک ربع پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

یک ربع پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...