اقتصاد آنلاین |
1 ماه پیش

تعبیر خواب تعقیب گریز تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

  • مار در خواب شما چه معنا دارد؟
  • تعبیر مردن یا دیدن مرگ در خواب چیست؟
  • پرواز کردن در خواب چه مفهومی دارد؟
  • دیدن افتادن یا سقوط در خواب چه تعبیری دارد؟​
  • ۲۰ نشانه و تعبیر دویدن در خواب​
  • انواع خبر (بد و خوب ) در خواب نشانه چیست؟​
  • تعبیر خواب تعقیب و گریز

به گزارش اقتصادآنلاین، رویاها گاهی آن چیزی را به ما نشان می‌دهند که در درون ما هست، اما سعی می‌کنیم که نادیده‌اش بگیریم یا سرکوبش کنیم. از این جهت رویا‌ها ما را به بررسی دقیق‌تر و عمیق‌تر حالات روحی و روانی خودمان دعوت می‌کنند.

رویا‌ها مثل خود زندگی سناریو‌های بسیار متنوع و مختلفی دارند. انواع و اقسام اتفاقاتی که در بیداری می‌افتد در رویا هم می‌تواند روی بدهد و تازه قلمرو رویا بی‌نهایت گسترده‌تر و رازآمیزتر از بیداری است. اما در عین حال بعضی مضامین کلی هستند که اکثر ما آن‌ها را در رویاهایمان تجربه کرده‌ایم و گاهی حتی چندین بار تجربۀ دیدن هر کدام از آن‌ها را داشته‌ایم. رویا‌هایی مثل پرواز، تعقیب و گریز، خیانت و سقوط.

هر کدام از این رویا‌ها بسته به شرایط مختلف، معانی مختلفی می‌توانند داشته باشند. در اینجا توضیحات دکتر کارمن هارا (Carmen Harra) را دربارۀ برداشت‌های متنوعی که از اینگونه رویا‌ها می‌توان داشت می‌خوانیم.

در این زمینه بخوانید؛

مار در خواب شما چه معنا دارد؟

تعبیر مردن یا دیدن مرگ در خواب چیست؟

پرواز کردن در خواب چه مفهومی دارد؟

دیدن افتادن یا سقوط در خواب چه تعبیری دارد؟​

۲۰ نشانه و تعبیر دویدن در خواب​

انواع خبر (بد و خوب ) در خواب نشانه چیست؟​

تعبیر خواب تعقیب و گریز

خیلی وقت‌ها در رویاهایمان از چیزی فرار می‌کنیم؛ از یک حیوان، آدم یا موجود ترسناک دیگر. معمولا این‌طور رویا‌ها ترس و اضطراب زیادی در ما ایجاد می‌کنند که گاهی حتی بعد از بیدار شدن هم تا مدتی آشفتگی و پریشانی حاصل از آن‌ها در ذهن ما باقی می‌ماند. این رویا‌ها چه چیزی را نشان می‌دهند؟

معمولا رویای فرار نشان می‌دهد که ما در زندگی‌مان در حال اجتناب از چیزی یا کسی هستیم. از رو به رو شدن با آن مسئله یا شخص نگران هستیم و به جای اینکه مسئله را با قرار دادن خودمان در آن موقعیت حل کنیم، سعی می‌کنیم که تا حد ممکن مسیر خودمان را تغییر بدهیم و صورت مسئله را پاک کنیم.

علاوه بر این، چنین رویایی می‌تواند به این معنی باشد که ما داریم از باز کردن دروازه‌های ذهن خودمان به روی چشم‌انداز‌ها یا امکانات تازه طفره می‌رویم. انگار نمی‌خواهیم بخشی از واقعیتی را که در زندگی و وجود خودمان در جریان است قبول کنیم؛ واقعیتی که در ناخودآگاهمان می‌دانیم که وجود دارد، اما در سطح هشیار ذهنمان آن را سرکوب کرده‌ایم.

بعضی‌وقت‌ها هم اتفاق می‌افتد که ما در رویا مشغول تعقیب چیزی هستیم. این رویا‌ها می‌توانند انعکاسی از جاه‌طلبی یا مصمم بودن ما در رسیدن به خواسته‌هایی باشند که دور از دسترس به نظر می‌رسند.

منبع:فرارو


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کرفس طرز تهیه آب کرفس آب کرفس را کی بخوریم مضرات کرفس آب کرفس و هویج برنامه کرفس خورشت کرفس خواص کرفس برای پوست خواص کرفس کوهی کرفس حداقل هشت ترکیب ضد سرطانی را در خودش جای داده است و از رشد تومورهای سرطانی پیشگیری می کند و می تواند تخریب ناشی از رادیکال های آزاد را به حداقل برساند.گیاه کرفس منبعی فوق العاده از ویتامین ث است.

1 ساعت پیش

رسانه‌های دولتی از پایان دور اول سفرهای استانی آقای رئیسی در سال اول ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند و وعده جدید این است که این اتفاق از سر گرفته می‌شود.

1 ساعت پیش

به گقته معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ثبت نام قطعی در سامانه سماح آغاز شده است.

2 ساعت پیش

معاون گمرک از کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر شیشه که به صورت ماهرانه‌ای در سقف کابین راننده کامیون جاساز شده بود خبر داد.

2 ساعت پیش

باوجود اینکه وزارت نیرو گفته بود مشکل آب شهرکرد تا دو روز دیگر حل می‌شود اما حجم گل و لای چشمه کوهرنگ تقریبا دو برابر شده و فعلا قابل تصفیه نیست. حالا وزارت نیرو در تلاش است تا آب چاه‌ها را به خطوط لوله آب شهرکرد وصل کند تا مشکل مردم حل شود.

1 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

2 ساعت پیش

عکس های جدید بهاره رهنما خبرساز شد.

1 ساعت پیش

صادق ستاری فرد درباره رتبه بندی معلمان گفت: پیش بینی می شود مدت زمان بررسی رتبه بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

2 ساعت پیش

گزارش‌ها حاکی از آن است که سودجویان راهکار جدیدی برای قاچاق محصولات کشاورزی در پیش گرفته‌اند.

2 ساعت پیش

بیشتر...