فوتبالی |
1 ماه پیش

گزارش ویژه مسی تاریخ ساز می شود فوتبالی

گزارش ویژه/ مسی تاریخ‌ساز می‌شود؟

گزارش ویژه/ مسی تاریخ‌ساز می‌شود؟

پایگاه خبری فوتبالی-لیونل مسیاین فرصت را دارد تا ضمن چشیدن طعم قهرمانی جام جهانی، یک رکورد ویژه برای خود هم به دست آورد.

به گزارش فوتبالی، جام جهانی به عنوان معتبرترین تورنمنت فوتبالی جهان مجالی است برای رویاپردازی فوتبال دوستان. چرا که از بازیکنان گرفته تا مربیان و حتی هواداران بدون شک افتخارات فردی و تیمی این جام را با هیچ تورنمنت دیگری عوض نمی کنند.

فارغ از اینکه کلکسیون افتخارات بزرگان فوتبال می‌تواند با کاپ قهرمانی این جام تکمیل شود، برخی عناوین فردی هم نام آنها را تا سال‌ها در صدر بهترین های جهان قرار می‌دهد. یکی از عناوینی که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم تعداد بازی یک فوتبالیست در تاریخ ادوار جام جهانی است. رکوردی منحصر به فرد که امسال اختیار شکستن آن در دست یک نفر است؛ لیونل مسی.

لوتار ماتئوس - آلمان
در حال حاضر نفر اول این رکورد لوتار ماتئوس ستاره بی چون و چرای فوتبال آلمان است. کسی که با انجام 150 بازی ملی رکورددار بازی ملی در این کشور است. ماتئوس طی سال‌های 1980 تا 1998 توانسته در 25 بازی جام جهانی برای ژرمن‌ها به میدان برود. به نظر می رسد امسال این رکورد از دست مدافع اسبق آلمان‌ها خارج شود.

میروسلاو کلوزه – آلمان
نفر دوم این فهرست هم یک آلمانی است. میروسلاو کلوزه که طی سال‌های 2001 تا 2014 یکی از ستاره‌های خط حمله تیم ملی آلمان بود، در این مدت موفق شد در 24 بازی جام جهانی برای کشورش به میدان برود. جام جهانی برای او یک عنوان پرافتخار دیگر هم دارد و آن هم بهترین گلزن این مسابقات می‌باشد. کلوزه برای تیم ملی آلمان 71 گل به ثمر رسانده که در این بین 16 گل در ادوار مختلف جام جهانی بوده است.

پائولو مالدینی – ایتالیا
پائولو چزاره مالدینی که در سن 19 سالگی به تیم ملی بزرگسالان ایتالیا دعوت شد، سال 1998 اولین حضور در جام جهانی را تجربه کرد که با شکست مقابل فرانسه میزبان برایش چندان شیرین تمام نشد. سال 2002 نیز ناکامی او تکمیل شد اما با همه اینها یک افتخار فردی به دست آورد؛ حضور در رده سوم رکوردداران بیشترین تعداد بازی در تاریخ جام جهانی. مالدینی که در 23 بازی جام جهانی برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفت می‌توانست رکورد خود را ارتقا دهد چرا که در سال 2006 نیز از سوی لیپی به تیم ملی دعوت شد اما آن را نپذیرفت.

لیونل مسی – آرژانتین
فوق ستاره آلبی‌سلسته با 22 بازی در رده چهارم این رکورد قرار دارد. لیونل مسی که از سال 2005 به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت شده تا به امروز 166 بازی برای کشورش انجام داده که 23 بازی آن در ادوار جام جهانی بوده است. او و هم تیمی هایش سال 2018 تا یک قدمی فتح جام هم پیش رفتند اما در نهایت مغلوب ژرمن‌ها شدند. جام جهانی قطر برای لیونل مسی بهترین فرصت است تا با کسب عنوان قهرمانی ضمن تکمیل کلکسیون افتخارات خود، از حیث بیشترین بازی در جام جهانی هم صدرنشین شود. او تا کسب این رکورد شخصی 4 بازی فاصله دارد و این یعنی اگر آرژانتینی‌ها بتوانند امسال خودشان را تا فینال یا رده بندی برسانند، هدیه‌ای ویژه به مهاجم محبوب خود داده اند.

۱۱۱۱#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...