خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

واردات کفش انواع منسوجات از پاکستان آزاد شد اخبار صنعت تجارت اخبار اقتصادی تسنیم Tasnim


واردات کفش و انواع منسوجات از پاکستان آزاد شد

سرپرست اداره شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت با اشاره به آزاد شدن برخی ازکالاها که واردات آنها در سال ۲۰۱۷ با وجود تجارت ترجیحی با پاکستان ممنوع شد گفت: ۱۱۹ ردیف تعرفه وارداتی شاملهمه انواع منسوجات و کفش نیز شامل کاهش تعرفه و رفع ممنوعیت هستند.

- اخبار اقتصادی -

محمدصادق قنادزاده سرپرست اداره شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر ارتباط با جزئیات فعال شدن تجارت ترجیحی میان ایران و پاکستان اظهار داشت: تجارت ترجیحی میان ایران و پاکستان از سال 2004 امضا شده است اما در سال 2017 از بیش از 2 هزار کالاهای مورد توافق برای تجارت میان دو کشور،واردات برخی از آنها به کشورمانممنوع شد.

وی افزود: ممنوعیت وارادات این کالاها توسطایران، موجب نارضایتی مقامات پاکستانی شد؛ از طرفی با توجه به قانون وتوافق،نباید ممنوعیت های داخلی بر تجارت ترجیحی میاندو کشور لطمه وارد می‌کرد.

تجارت ترجیحی ایران و پاکستان فعال شد

سرپرست اداره شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت ادامه داد: بر این اساس100 کد تعرفه از 317 کد تعرفه که تخلیف تعرفه داده شده بود رفع ممنوعیت شد و به سند اولیه بازگشتند.

وی با بیان اینکه در تجارت میان دو کشور در واقع تخفیف تعرفه برای تجارت میان دو کشور ایجاد شده استتصریح کرد:از 317 کالا که در کد تعرفه واردات آنها تخفیف داده شده وبه طور متوسط تعرفه 32 درصد بود بعد از توافق نامه جدیدبه طور متوسط حدود 19.5 درصد کاهش تعرفه داده شده است.

قنادزاده گفت:119 ردیف تعرفه وارداتی شامل همه انواع منسوجات و کفش نیز شامل کاهش تعرفه در تجارت ترجیحی میان دو کشور ایران و پاکستان شده است که لیست دقیق آن در سامانه جامع تجارت قرار دارد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...