تشکیل ۲۴ پرونده تخلف انتخاباتی در چهارمحال بختیاری all tv logo

تشکیل ۲۴ پرونده تخلف انتخاباتی در چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاریشهرکرد

سیدنصرالدین صالحی در نشست صمیمی بانامزد‌های انتخاباتیچهارمحال و بختیاری از تشکیل ۲۴پرونده تخلف انتخاباتیدر این استان خبر داد و گفت: رسیدگی به این پرونده‌ها در دست بررسی است و تخلفاتی که برای آن تشکیل پرونده شده با موضوعاتی نظیر تشویق مردم به عدم مشارکت در انتخابات و یا تبلیغ زودهنگام نامزد‌ها است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری به نامزد‌های انتخاباتی توصیه کرد: تا در روز انتخابات نمایندگانی که برای حضور بر سر صندوق‌ها انتخاب می‌کنند از افراد مساله‌دار و تنش‌آفرین انتخاب نباشند.


بیشتر بخوانید

  • انتخابات به عنوان راهبرد نظام و حاکمیت به شمار می‌رود

وی با تاکید بر اینکه آرای مردم در دست عوامل برگزاری انتخابات امانت هستند و حق‌الناس به شمار می‌روند، اضافه کرد: رفتار عوامل اجرایی به خوبی رصد می‌شود و چنانچه تخلفی در این خصوص مشاهده شود به جد پیگیری می‌شود.

صالحی با تاکید بر نظارت جدی، دقیق و مستمر بر رفتار عوامل اجرایی، نامزد‌های انتخاباتی و طرفداران آنها، اظهار کرد: چنانچه رفتاری برخلاف قانون، تبلیغ زودهنگام و تخریب رقبا مشاهده و یا به شورای نگهبان گزارش شود در اسرع وقت به آن رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به ماده ۶۵ قانون انتخابات، ادامه داد: بر اساس این ماده قانونی، شورای نگهبان می‌تواند تا قبل از تایید اعتبارنامه منتخبان مردم آن‌ها را رد صلاحیت کند از همین رو توصیه می‌شود نامزد‌ها قبل و بعد از برگزاری انتخابات خود را ملزم به رعایت قانون بدانند چراکه تمامی رفتار آن‌ها رصد می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانچهارمحال و بختیاریشهرکرد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم، در انتخابات ۱۴۰۲ شرکت کرد.

نیم ساعت پیش

علی‌رغم وجود سرمای هوا در شهرستان شیراز همچنان مردم ولایتمدار و شهیدپرور این خطه با اشتیاق برای حضور در انتخابات در شعب اخذ رای در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) حضور پررنگی دارند.

نیم ساعت پیش

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای داشت و اغلب سخنان رهبرمعظم انقلاب به خصوص آن بخش از سخنان ایشان "برای خوشحال کردن دوستداران انقلاب و ناکام کردن دشمنان را برجسته کردند. "

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون در استان اصفهان مشکلی نداشتیم که به اصل رأی گیری صدمه‌ای وارد شده باشد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به همراه استاندار یزد با حضور در شعبه اخذ رای، رای خود را به صندوق انداختند.

نیم ساعت پیش

وزیر ارتباطات گفت: مردم می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های ایرانی ویراستی، ایتا و گپ محل شعب اخذ رأی را در نزدیکی خود ببینند و به آن محل مراجعه کنند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون هیچ گونه قطعی در سامانه انتخاباتی نداشته‌ایم و 39 گشت فیبرنوری در استان فعال است.

نیم ساعت پیش

جانباز بالای 70 درصد قطع نخاعی، شرکت در انتخابات را وظیفه دانست و گفت: اکنون شرایط حساسی است چرا که هجمه‌های دشمنان در عرصه‌های بین‌الملل و داخلی بسیار ‌پررنگ‌تر از گذشته شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...