خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

سید حسن نصرالله: اهالی غزه 130 روز حماسه بی سابقه ای را رقم زدند رژیم اشغالگر ریشه همه بحران های منطقه بوده هست تسنیم


سید حسن نصرالله: اهالی غزه 130 روز حماسه بی‌سابقه‌ای را رقم زدند/ رژیم اشغالگر ریشه همه بحران‌های منطقه بوده و هست

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی خود را به مناسبت روز جانباز آغاز کرد و طی آن به تحولات منطقه از جمله نوار غزه پرداخت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم، سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان بعد از ظهر امروز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت روز جانباز آغاز شد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز که به دلیل تحولات منطقه و جنگ غزه متفاوت‌تر از سخنرانی‌های سال‌های گذشته وی در چنین روزی است، اعلام کرد: ما امروز روز جانباز یا روز جانبازان مقاومت را که گروه بزرگوار و گرانقدر ایثارگران هستند گرامی می‌داریم. اما مناسبت دوم امروز مربوط به اسرای مقاومت است که روزهای طولانی را در زندان‌ها گذراندند و این روز را گرامی می‌داریم.

سید حسن نصرالله افزود: امروز همه اسرای ما به لطف خداوند و به برکت فداکاری‌های مقاومت آزاد شدند. ما روز پاسدار و این عید را به برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تبریک می‌گوییم که از ابتدا حامی قدرتمند همه جنبش‌های مقاومت بودند. این که امروز محور مقاومت در موضع قدرت قرار دارد به برکت همین انقلاب اسلامی است که در چنین روزهایی (45 سال قبل) پیروز شد.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه مسئولیت ما حفظ دستاورهایی است که شهدا و جانبازان رقم زده‌اند، گفت که منطقه درگیر تحولات فلسطین اشغالی و به ویژه غزه است.

دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد: این فداکاری‌هایی که مردم ما رقم زده‌اند و خون‌هایی که فدا شده ، دستاوردهای حقیقی زیادی محقق کرده است و مسئولیت ما محافظت از این دستاوردهاست. جانبازان و اسرا اولین کسانی هستند که از این دستاوردها محافظت می‌کنند؛ زیرا آنها در تحقق این دستاوردها مشارکت دارند و مقاومت بخشی از وجود آنها شده است.

وی در ادامه به تحولات غزه اشاره کرده و گفت: 130 روز از مقاومت اسطوره‌ای رزمندگان مقاومت در غزه و قهرمانی‌های آن‌ها که به حد معجزه رسیده است و صبری که در تاریخ نظیر ندارد می‌گذرد.

وی ادامه داد: 130 روز هست که در حق کودک و بزرگ و زن و مرد و همه چیز شاهد توحش و کشتار هستیم. 130 روز هست که شاهد مقاومت حماسی بی‌سابقه در تاریخ هستیم که اهل غزه آن را رقم زده‌اند. 130 روز هست که شاهد شکست مفتضحانه صهیونیست‌ها هستیم لذا خواستند این شکست را با حملات وحشیانه پاسخ دهند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد وجود «اسرائیل» برای کل منطقه یک مصیبت و فاجعه است . وجود یک «اسرائیل» قوی خطرناک بود اما رژیمی که ترسناک نباشد و در برابر آن بازدارندگی ایجاد شده باشد برای مردم منطقه خطر و زیان کمتری به همراه دارد.

سید نصرالله اظهار داشت: رژیم اشغالگر ریشه همه بحران‌های منطقه بوده و تاریخ لبنان گواه آن است. اسرائیلِ «قوی» خطری بزرگ برای منطقه است اما اسرائیلِ وحشت‌زده و ترسیده، خطر کمتری دارد و این (وحشت و ترس) وضعیتی است که اسرائیل بعد از سال 2006 تا امروز تجربه می‌کند و همین عامل است که خطر آن را برای لبنان و کشورها و ملت‌های منطقه کاهش می‌دهد.

دبیر کل حزب الله گفت: با توجه به آنچه در غزه می گذرد منافع ملی لبنان، سوریه، اردن و مصر ایجاب می کند که «اسرائیل» از این نبرد شکست خورده و درهم شکسته بیرون آید.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: گشودن جبهه لبنان در برابر رژیم اشغالگر، در درجه نخست برای جلوگیری از پیروزی «اسرائیل» و در راستای منافع ملی لبنان است . این در حالی است که برخی افراد در خصوص همه فداکاری‌هایی که در مقابله با دشمن صورت می گیرد به شکلی اهانت آمیز برخورد می کنند. برخی طرف‌ها نیز هستند که بدون توجه به دستاوردها و پیروزی‌ها، قضاوت‌هایی عجولانه و شتاب زده می کنند آنچه را که به دست می آید و محقق می شود از آن به عنوان یک دستاورد خیالی یاد می کنند.

وی ادامه داد: در همین حال احزابی نیز هستند که بی تفاوت هستند و مانند مواضع قبلی خود، گویی که کر و لال و کور هستند. گروهی ناامید نیز هست که ادعا میکند حقوق بین‌الملل می تواند از ما حمایت ‌کند و به این بهانه مقاومت را به چالش می کشند. بنابراین بحث‌ها را نباید به یک درگیری فرقه ای تبدیل کرد؛ زیرا اگر چنین چیزی اتفاق افتاد منافع اسرائیل تامین می شود.

هدف هیئت‌‌های خارجی از سفر به لبنان چیست؟

نصرالله در ادامه گفت: همه هئیت‌هایی که ظرف ماه‌های گذشته به لبنان آمده‌اند، همگی یک هدف را دنبال می کنند که همان امنیت اسرائیل و حفاظت از آن و برقراری آتش بس و آرامش در مواضع صهیونیست‌ها و فراهم کردن مقدمات بازگشت 100 هزار شهرک‌نشین به شهرک‌های صهیونیست نشین است.

دبیر کل حزب الله افزود: این در حالی است که تمامی هیاتهای غربی کاملاً تحت تاثیر این رژیم هستند و با کارت این رژیم بازی می کنند و آن را می‌پذیرند و صرفا دیدگاه این رژیم را به لبنان منتقل می‌کنند و به هیچ وجه در برگ‌های خود به موضوعاتی نظیر غزه، جنایت صهیونیست‌ها، گرسنگی ملت فلسطین و حملات صهیونیست‌ها به لبنان و سرزمین های اشغالی اشاره ای نمی کنند.

این خبر در حال بروزرسانی است...#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

یک ربع پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

یک ربع پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

یک ربع پیش

فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) از دولت کانادا خواست تا صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان در مسابقات کاندیداها را تسریع بخشد.

یک ربع پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

یک ربع پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

یک ربع پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

یک ربع پیش

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

یک ربع پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...