خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

هیمالیانورد ایرانی: باوجود نشر کرونا بیش از هزار نفر در بیس کمپ اورست حضور دارند فیلم ایسنا

هیمالیانورد ایرانی: باوجود شیوع کرونا بیش از هزار نفر در بیس کمپ اورست حضور دارند! +فیلم

هیمالیانورد ایرانی می‌گوید که با وجود شیوع کرونا اکنون بیش از هزار نفر در بیس کمپ اورست حضور دارند!

به گزارش ایسنا،  امین دهقان، هیمالیانورد ایرانی که به عنوان تنها نماینده ایران در اکسپدیشن  ۲۰۲۱ اورست در هیمالیای نپال حضور دارد، دیروز مجددا به بیس کمپ اورست بازگشت. دهقان در چند روز گذشته برای هم‌هوایی با گذر از روی یخچال فنی خومبو، از بیس کمپ به کمپ یک به ارتفاع ۵۹۵۰ متر رسید و در چادر و هوای سرد هیمالیا شب مانی داشت. سپس این کوهنورد به کمپ دوم رسید و  ارتفاع ۶۴۵۰ متر چادر زد. او در ادامه به ارتفاع ۶۸۰۰ رفته و مجددا به کمپ دوم بازگشت.

این کوهنورد با وجود بارش سنگین برف از کمپ دو به بیس کمپ اورست با ارتفاع ۵۳۶۴ آمد و اکنون ۵ تا ۱۰ روز زمان می‌برد تا طناب‌گذاری‌های لازم انجام شود و مسیر قله اورست آماده صعود کوهنوردان سراسر جهان شود.

این کوهنورد که اکنون در بیس کمپ حضور دارد و موفق شده دقایقی به اینترنت متصل شود، در گفت‌وگو با ایسنا، در باره صعودش گفت: افتخار می‌کنم که در این سفر از لوازم کوهنوردی فروشگاه‌های ایرانی استفاده می‌کنم.

او افزود: با وجود چهارصد مجوز برای صعود به قله اورست و تعداد شرپاها و خدمه و آشپزهای بیس کمپ، امسال بیش از هزار نفر در بیس کمپ اورست حضور دارند!  حال چند نفر از هیمالیانوردان و شرپاها مساعد نبوده که توسط بالگرد به کاتماندو پایتخت نپال منتقل شده و متاسفانه تست کرونای آن‌ها مثبت بوده است.

دهقان گفت: از همه‌ی مردم ایران می‌خواهم که برایم دعا کنم تا بتوانم سربازی برای کشورم باشم و با وجود مشکلات متعدد مانند کرونا، موارد فنی و همچنین وضعیت جوی موفق شوم پرچم ایران را در بام دنیا به اهتزاز دربیاورم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بررسی عملکرد لژیونر های ایرانی شاغل در فوتبال اروپا در هفته گذشته را ببینید.

3 ساعت پیش

نشست خبری یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس، پیش از دربی پایتخت را ببینید.

3 ساعت پیش

پسر جوان در تصادف پرشیا با تیرچراغ برق درگذشت.

6 ساعت پیش

خاطره شنیدنی پژمان جمشیدی از شکست پرسپولیس مقابل استقلال در دقایق پایانی را ببینید.

7 ساعت پیش

سرخابی ها به هم چه می گویند؟ در این ویدیونوشت به گوشه ی از کری خوانی هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس در سالیان اخیر پرداخته شده است/ورزش سه

7 ساعت پیش

کنفرانس خبری فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال پیش از دربی را ببینید.

7 ساعت پیش

کانال های خبری نوشتند: پخش مستند گاندو که قرار بود امشب پخش بشود متوقف شد!

7 ساعت پیش

یکی از چالش هایی که برخی از مردم با آن مواجه هستند نبود اطلاعات کافی درباره مسائل سیاسی کشور است.

7 ساعت پیش

تیراندازی در مراسم روز عید فطر 3 نفر را راهی بیمارستان کرد.

8 ساعت پیش

بعد از انتقال پروازها از فرودگاه «بن گوریون» به «رامون»، اکنون مقاومت این فرودگاه را هم هدف قرار داد.

8 ساعت پیش

رهبر انقلاب روز گذشته در سخنرانی خود خطاب به جوانان فرمودند: سالهاست با شما جوانان رفیقم و شماها را دوست میدارم و برایتان دعا میکنم. منبع: کانال رهبر انقلاب

9 ساعت پیش

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری خود در وزارت کشور، گفت که تصمیم دارد دولتی ائتلافی با تکیه بر افراد اصلح و بدون تعصبات گروهی و جناحی تشکیل دهد. او که نسبت فامیلی با علی لاریجانی دارد، در پاسخ به پرسشی درباره تصمیمش برای کناره‌گیری احتمالی از عرصه انتخابات در صورت کاندیداتوری لاریجانی، گفت که ۲۰ روز است با او صحبت نکرده، از تصمیمش برای انتخابات خبر ندارد و حتی نامزدی‌اش در انتخابات بدون اطلاع لاریجانی انجام شده است.

10 ساعت پیش

در سه سال اخیر و همزمان با تشدید تورم و بحران ارزی در کشور، صادرات غیررسمی یا قاچاق معکوس به شدت افزایش یافته‌است.

10 ساعت پیش

شادمان احمدی نژاد از کاندیداهای ریاست جمهوری بود که امروز به ستاد انتخابات آمد. شباهت فامیلی او با رئیس جمهور سابق و کت قرمز رنگ او جلب توجه می کرد. او می گوید می خواهم وزیر شادی داشته باشم. می خواهم از احمدی نژاد، میرحسین موسوی و سایر روسای جمهور در دولتم استفاده خواهم کرد.از احمدی نژاد در زمینه مسکن، از خاتمی در روابط بین الملل و از میرحسین موسوی در زمینه سلامت اقتصادی و از حسن روحانی در زمینه حرف زدن استفاده می کنم.

11 ساعت پیش

رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه که برای انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام کرده، در نشست خبری خود گفت: برای سربازان زیر دیپلم ۳ میلیون حقوق در نظر گرفتیم/راه را برای خرید سربازی هموار می کنیم. با پرداخت اقساط زیر ۲ میلیون تومان مردم را خانه دار می کنیم.

11 ساعت پیش

بیشتر...