خبرگزاری تسنیم |
3 ماه پیش

خودداری مدیر آب فاضلاب گناباد از اعلام اسامی بدهکاران طلب آبفا تسنیم


خودداری مدیر آب‌و‌فاضلاب گناباد از اعلام اسامی بدهکاران و طلب آبفا

مدیر آب و فاضلاب گناباد در پاسخ به سئوالی درباره بزرگترین بدهکاران به مجموعه آبفای گناباد، ‌از پاسخ ‌و ‌میزان بدهی این اداره و میزان طلب کاری از نهادهای دیگر خودداری کرد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازگناباد، مجید اکرادی در نشست با خبرنگاران اظهارداشت:وضعیت آب در سطح خراسان رضوی بحرانی بوده به صورتی که 4 دشت شاهد افت شدید آب بوده بصورتی که سالانه 10 درصد از میزان برداشت آب کاهش می‌یابد.

وی افزود:در شهرستان گناباد 18 هزار مشترک شهری و روستایی داریم و 100 درصد شهر و روستا تحت‌پوشش و فقط 10 روستا به دلیل داشتن جمعیت کم شبکه آب رسانی ندارند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناباد بیان کرد: مهمترین پروژه در دست اقدام آبفای گناباد اصلاح خط انتقال آب این شهرستان در محدوده روستای گیسور به طول 10کیلومتر در حال انجام است.

اکرادی با توجه به مشکلات کمبود آب در تابستان گذشته عنوان کرد: مطالعات لازم جهت اجرای پروژه برداشت و شیرین کردن آب در یکی از نقاط گناباد صورت گرفته که پیش بینی می‌کنیم 130 لیتر آب در ثانیه برداشت شود که با اجرایی کردن این طرح تامین آب پروژه‌های نهضت ملی مسکن در گناباد نیز دیده شده است.

وی ادامه داد: در راستای توزیع عادلانه آب و جلوگیری از حوادث داخل شهری روی خط توزیع شیرهای فشارکن در ورودی شهر نصب و اجرایی شده اند و طرح تجمیع توزیع آب روستاهای اقماری را نیز با اعتبار 17 میلیارد تومان در دست اقدام داریم.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناباد در خصوص مشکلات کمبود آب در شهر جدید روشناوند نیز اظهارکرد: مخزن یک میلیون متر مکعبی آب شهر روشناوند با 13میلیارد تومان اجرایی شده و هم اکنون موضوع لوله های ورودی و خروجی مخزن را داریم که پیش بینی می‌شود در دهه فجر این پروژه به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه اصلاحی خط انتقال آب در روشناوند برای تقویت فشار با اعتبار 450 میلیون تومان اجرا شده است.یکی اقدام جهادی در گناباد صورت گرفته و یکی از چاه های قدیمی مجتمع آب رسانی شهید کامیاب که یکی از بزرگترین مجتمع ها با آبرسانی به 18 روستا می باشد احیا و به عمق 270 متر رسید و در 48 ساعت لوله گذاری به متراژ 1200 متر نیز انجام شد.

مدیر آبفای گناباد عنوان کرد: یک حلقه چاه در بیدخت اجرا و لوله گذاری شده و پیگیر انتقال برق هستیم که مشکل این شهر رفع شود که برای آن 1.5 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته و همچنین 3 چاه با اعتبار 5 میلیارد تومان در شهر گناباد انجام شده است.

اکرادی گفت:در تابستان گذشته برای تامین آب شهرستان گناباد 12 حلقه چاه اجاره و 900 میلیون تومان هزینه صورت گرفته ولی متاسفانه 45 درصد مردم گناباد از الگوی مصرف که 15 مترمکعب در ماه می باشد بیشتر مصرف می‌کنند.

وی افزود: از ابتدای سال 24 مورد اتفاق روی خط 110 کیلومتری خط انتقال آب گناباد داشته ایم که با اصلاح 10 کیلومتر حادثه خیز آن مقدار زیادی از مشکلات این خط انتقال حل می شود و همچنین خیرین 37 کیلومتر لوله و چند مخزن پلیمری ذخیره آب به گناباد اهدا کرده اند.

مدیر آبفای گناباد در خصوص اجرای پروژه اگو در این شهرستان که بیش از یک دهه از آغاز آن می‌گذرد عنوان کرد: اولویت در حال حاضر تامین آب برای مردم است و این پروژه در اولویت قرار ندارد،اجرای این پروژه به اعتبار زیادی نیاز دارد که به دنبال فایناس هستیم و در حال حاضر برنامه خاصی برای اجرای آن وجود ندارد.

وی در پاسخ به سئوال بزرگترین بدهکاران به مجموعه آبفای گناباد از پاسخ خودداری و همچنین میزان بدهی این اداره و میزان طلب کاری از نهادهای دیگر را اعلام نکرد.

انتهای پیام/282#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همزمان با آغاز حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت 12 امروز، سایت حراج سکه با اختلال همراه شده که به گفته سخنگوی مرکز مبادله، علت این اختلال حجم بالای مراجعه مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش است.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان اینکه هر شهروند تهرانی می‏‌تواند یک موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن باشد، گفت: معتقدیم اگر شهروندان به ویژه زنان درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد

نیم ساعت پیش

دبیر جایزۀ پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی دربارۀ ضرورت این جایزه گفت: امروز طراحی مسیر ما در خارج از کشور از لحاظ دیپلماسی فرهنگی پاسخگو نیست و نیازمند ابزارها و رویکردهای نوین هستیم و این امر نیاز به علم و آگاهی خاص خودش دارد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 10 هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند.

نیم ساعت پیش

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 15 هزار و 271 واحد مسکونی سپاه در حال ساخت است و تاکنون حدود یک هزار مورد بهره‌برداری شده که امروز در خراسان جنوبی نیز 37 واحد مسکونی سپاه به بهره‌برداری می‌رسد.

نیم ساعت پیش

با تصمیم رئیس سازمان تیم‌های ملی کاراته و پس از استعلام از سازمان هواشناسی مسابقات کاراته قهرمانی کشور رده‌های سنی پایه لغو شد.

نیم ساعت پیش

پس از مشخص شدن افطار شبکه دو و چند سریال نوروزی و رمضانی، محمد دلاوری هم افطار را در شبکه یک تجربه می‌کند.

نیم ساعت پیش

وزیر کشور فدرال آلمان اعلام کرد که به منظور تسریع روندهای پناهندگی پرسنل و تجهیزات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان را به طرز چشمگیری تقویت می‌کند.

نیم ساعت پیش

حضور زائران حرم امام رضا(ع) در شعب اخذ رأی حرم مطهر رضوی، جلوه‌های زیبایی در روز انتخابات خلق کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...