خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

مدارس البرز آماده استقبال از دانش آموزان است رضوی

مدیرکل آموزش و پرورش:
مدارس البرز آماده استقبال از دانش آموزان است
به گزارشخبرگزاری رضوی، " علی حجرگشت " روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه پروژه مهر در همه مدارس البرز اجرا شده است، افزود: ۵۳۰ هزار دانش آموزان البرز در سال تحصیلی جدید ۱۲ هزار و ۸۴۴ کلاس درس ساماندهی شده اند.
وی خاطرنشان کرد: تراکم کلاسی استان در مقطع ابتدایی ۳۳.۳۵ ، متوسطه اول۳۲.۵۵، متوسطه دوم ۲۹.۴۸،  فنی و حرفه ای۲۹.۳۰ و کاردانش ۲۳.۶۸  نفر است.
حجرگشت با بیان اینکه البرز ۲ هزار و ۳۳۶ کد مدرسه دارد، یادآورشد: از این تعداد یک هزار و ۳۰۱ مدرسه دولتی و یک هزار و ۳۵ مدرسه غیر دولتی است.

وی تصریح کرد: البرز ۸۳۷ ساختمان مدرسه ای دارد که با در نظرگرفتن سرانه آموزشی میانگین کشوری استان به ۲۰۰ واحد آموزشی و با در نظر گرفتن سرانه فضای آموزشی به بیش از ۴۰۰ واحد آموزشی نیاز دارد.
وی اظهارداشت: سرانه فضای آموزشی استان البرز ۲.۹ است در حالی که میانگین سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۱۸ و سرانه فضای آموزشی استاندارد ۸.۲۳ است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: استان البرز ۲۶ هزار نیروی انسانی شاغل در حوزه تعلیم و تربیت دارد که نسبت به جمعیت بالای دانش آموزی که هرساله بین ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر به علت مهاجرت پذیری استان به آن افزوده می شود، با کمبود نیرو مواجه است که با استفاده از روش های مختلف از جمله دادن اضافه کاربه معلمان و دعوت به کار از بازنشستگان حل شده است.
وی گفت: بیشتر دانش آموزان پس از ۲ سال و نیم دوری از آموزش فضای مدرسه به علت شیوع ویروس کرونا از ۲ مهرماه وارد کلاس های درس می شوند.
حجرگشت با بیان اینکه آموزش حضوری در مدارس آسیب‌های روحی و روانی دانش آموزان را کاهش می‌دهد و به مدیران در اجرای برنامه‌های تمام ساحتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کمک می‌کند،خاطرنشان کرد: نقش آموزش و پرورش در روند توسعه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه بسیار مهم و تعیین کننده است و مدرسه به عنوان عنصر کلیدی نظام آموزشی، زمینه رشد فکری و اخلاقی جامعه را فراهم می‌کند.
وی تاکید کرد: در قالب پروژه مهر به گونه ای برنامه ریزی شده که در سال تحصیلی جدید هیچ کلاس بدون معلم و هیچ دانش‌آموز بدون کلاس و هیچ مدرسه ای بدون مدیر در استان البرز نباشد و تا کنون ۹۹.۵ درصد دانش آموزان در مدارس ثبت نام شده اند و کتاب های درسی نیز در بین دانش آموزان توزیع شده است.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بعد از فرمان رهبر انقلاب در مورد تمیز قائل شدن جوانان و نوجوانانی که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند و تاکید رییس قوه قضاییه در مورد رسیدگی فوری به وضعیت افراد بازداشتی، ۴۰۰ نفر از زندانی‌های اغتشاشات اخیر آزاد شدند.

5 ساعت پیش

ساری - در جلسه دیدار مردمی این هفته رئیس کل دادگستری ومعاونین قضایی دادگستری استان مازندران به درخواست های 90نفر از مراجعان در چارچوب قوانین پاسخ داده شد.

6 ساعت پیش

علی کریمی به‌دلیل هم‌صدایی با دشمن و «تشویق به اغتشاش» تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

6 ساعت پیش

آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره «وجوب حلالیت طلبیدن برای غیبت و تهمت» پاسخ گفتند.

6 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای شبکه ملی اطلاعات حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و هدف این است که شبکه‌ای پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی ایران فراهم شود تا انواعی از خدمات پرسرعت و باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

6 ساعت پیش

خوابگاه دخترانه شهید احدی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور مسئولان دانشگاه افتتاح شد.

5 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۷۲۷ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

6 ساعت پیش

بهشهر - مراسم اربعین تدفین پیکر مطهر شهید مدافع حرم «رحیم کابلی» پنجشنبه در بهشهر برگزار می‌شود.

6 ساعت پیش

تهران - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی سازمان زندان‌ها و مسئولان قضایی مستقر در زندان تهران بزرگ، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت بازداشت‌شدگان تأکید کرد.

6 ساعت پیش

بیشتر...