ورزش سه‌ |
4 روز پیش

پادوانی: رفتار باشگاه استقلال با من غیرانسانی بود ورزش سه

کد خبر : 1866599 |04 بهمن 1401 ساعت 21:56 |3.2K بازدید |0دیدگاه

هر روز درد می‌کشم؛

پادوانی: رفتار باشگاه استقلال با من غیرانسانی بود

احساس می‌کنم یک پوسترِ برای همه چیزهای اشتباه در یک بازی هستم. رفتاری که با من شد، انسانی نبود.

پادوانی: رفتار باشگاه استقلال با من غیرانسانی بود

به گزارش "ورزش سه"، وقتیلئاندرو پادوانیکه یکی از آماده‌ترین بازیکنان لیگ هجدهم بود خودش را برای حضور در دیدار برابر فولاد خوزستان گرم می‌کرد، احتمالا باورش نمی‌شد که این آخرین مرتبه‌ای خواهد بود که قدرت چنین کاری را خواهد داشت. سرنوشتی شوم انتظار این بازیکن بلندقامت و تنومند را می‌کشید و قرار بود از این به بعد به جای پریدن در آسمان برای سر زدن بالای سر مهاجمان بلندتر از خودش، فقط روی ویلچر بنشیند و حسرت بخورد.
دقیقه 42 دیدار برابر فولاد خوزستان پادوانی برای زدن ضربه سر با آرمین سهرابیان هم‌تیمی‌اش به هوا پریدند و این آخرین چیزی است که این مدافع برزیلی یک روز بعد از حادثه به خاطر می‌آورد. چند روز بد خبر تلخ‌تر از زهر شنیده شد و ضایعه نخاعی پادوانی را تا پایان عمر فلج کرد.
حالا چند سالی از این ماجرا می‌گذرد. مدافع برزیلی سابقاستقلالاز همان ابتدا معتقد بود در تشخیص و عملیات پزشکی هنگام خروج او از زمین اشتباهات بزرگی رخ داده و او به همین دلیل با این آسیب جدی مواجه شده است. او می‌گوید پزشکان به اشتباه آسیب دیدگی او را ضربه مغزی تشخیص داده‌اند.
پادوانی ابتدا شکایتش ازاستقلالرا به AFC برد، اما وقتی جوابی نگرفت اینبار به به دادگاه عالی ورزش (CAS) رفت و مدعی شد که باشگاه استقلال باید 9 میلیون دلار به واسطه مصدومیت شدیدی که برایش ایجاد شده به او پرداخت کند، اما بعد از فرآیندی حدوداً 3 ساله دادگاه بین‌المللی ورزش هم درخواست پادوانی را رد کرد. با این وصف باشگاه استقلال در این پرونده حقوقی جنجالی برنده اعلام شد، تا آبی‌ها تنها 100 هزار دلار به پادوانی پرداخت نمایند.

پادوانی که این روزها زندگی سختی دارد، درباره آخرین شرایط خود مصاحبه‌ای انجام داده؛ مصاحبه‌ای که طی آن ضمن ابراز علاقه چندباره خود به مردم و فرهنگ ایران، بار دیگر از مسئولان باشگاه استقلال بابت رفتار غیرانسانی‌ای که با او داشته‌اند گلایه کرده و البته از رویاهای خود هم گفته است.

این گفتگو را در ادامه بخوانید ...

* یادت هست چه اتفاقی افتاد؟
تا لحظه‌ای که روز بعد در بیمارستان از خواب بیدار شدم، چیزی به یاد نمی‌آورم. از ویدیو می‌بینید که پزشک و فیزیوتراپ تیم به زمین آمدند. آنها گفتند در حال قورت دادن زبانت بودی. گفتند گیج شده بودی و عجیب حرف می‌زدی. آنها فکر می‌کردند ممکن است ضربه مغزی و ضربه به سر باشد، نه آسیب نخاعی.
او سپس با انتقاد از عملیات پزشکی کادر استقلال اضافه می‌کند: از کمک‌های اولیه‌ای که در مدرسه یاد می‌گیرید، هرکسی که به سرش ضربه می‌خورد، یاد می‌گیرید که به آن شخص نباید دست بزنید و باید او را به افراد متخصص بسپارید. نمی‌دانم که چطور دکتر و فیزیوتراپ باشگاه این آسیب جدی را تشخیص ندادند و من را در حالی که سرم روی برانکارد تکان می‌خورد از زمین بیرون بردند.

*الان زندگی‌ات چگونه می‌گذرد؟
من در یک آپارتمان کوچک در برازیلیا با همسرم لاریسا و پسر بچه چهار ماهه‌مان، لورنزو زندگی می‌کنیم. برای زنده ماندن پس از یک حادثه مانند این، باید خود را دوباره بسازید. شما باید یک فرد دیگر بشوید. مصدومیت برایم خیلی کم اتفاق می‌افتاد و در بهترین عملکرد دوران حرفه‌ای بودم، ولی اکنون فقط می‌توانم دست‌هایم را حرکت دهم. من ماشینی با 100 کیلومتر سرعت در ساعت بودم و الان به ماشینی با 20 کیلومتر سرعت در ساعت تبدیل شده‌ام.
پادوانی ادامه می‌دهد: شما باید فضا و جامعه‌ای که سازگار نیست را سازگار کنید: پیاده‌روها، رستوران‌ها، خانه‌ها، ماشین‌ها و غیره. مردم می گویند ظاهرت خوب است، اما هیچ کس عواقب آن را نمی‌داند. به عنوان مثال، من نمی‌توانم این لیوان آب پرتقال را برای مدت طولانی در دستم نگه دارم. حتی نمی‌توانم به طور کامل چیزی را در دستانم نگه دارم. من در ادرار کردن مشکل دارم و باید از کاتر استفاده کنم. هر روز در بدنم احساس درد می‌کنم.

1794808

*اهداف بعدی‌ات چه چیزهایی هستند؟
می‌خواهم از افسردگی خلاص شوم، بنابراین به عنوان یک شناگر پارا المپیک تمرین می کنم. یک مربی دارم و سه روز در هفته در استخر تمرین می‌کنم و دو روز در باشگاه تمرینات وزنه‌برداری انجام می‌دهم. رویای من این است که در بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس شرکت کنم. در حال حاضر جزو سه شناگر برتر پارالمپیک برزیل هستم، اما در سطح جهانی همچان باید پیشرفت کنم. در حال حاضر، این فقط یک رویا است.

*آیا اطلاع داشتید که بیمه نیستید؟
بله. هر سالی که آنجا (ایران) بودم، از سال 2012 تا 2018، نه بیمه‌ای وجود داشت، نه بیمه درمانی و نه بیمه عمر. شما پیشنهادی بین 2 تا 3 هزار دلار در ماه به عنوان دستمزد دریافت می‌کنید، اما باشگاه نمی‌خواهد به شما بیمه بدهد. جایی برای مذاکره وجود ندارد - اگر رد کنید، یک میلیون بازیکن دیگر پشت شما هستند که می‌خواهند بازی کنند.

*هنوز هم پیام‌های حمایتی زیادی از طرفداران در ایران دریافت می‌کنید؟
من هرگز با مردم آنجا مشکل نداشتم: مردم ایران، فرهنگ ایران و غذاهای ایران را دوست دارم. هنوز هم مردم برایم در اینستاگرام پیام می‌فرستند، حالم را می‌پرسند و با من همدردی می‌کنند. آنها نمی‌فهمند چگونه باشگاه استقلال می‌تواند با من چنین رفتاری داشته باشد. این حادثه بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت، زیرا در تیم بزرگی بازی می‌کردم. رسانه ها به باشگاه استقلال فشار آوردند تا به من حقوق بازنشستگی بدهد. باشگاه در مقابل پیشنهاد یک قرارداد یک ساله با ماهی حدود 1500 دلار داد تا عضو کمیته فنی تیم شوم، اما 9 ماه بعد فقط 60 درصد آن مبلغ را به من پرداخت کردند. این کار باشگاه فقط راهی برای آرام کردن رسانه‌ها و هواداران بود. من در نوامبر 2018 باشگاه استقلال و ایران را ترک کردم و بعد از آن هرگز هیچ فردی از باشگاه با من تماس نگرفت.

1794810

*آیا همچنان راهی حقوقی برای پیگیری حقوق‌تان دارید؟
ما بلافاصله پس از آن حادثه در سال 2018 علیه باشگاه در ایران اقدام قانونی کردیم، اما چیزی نشنیدیم و هیچ اتفاقی نیفتاد. اگر در اروپا بود، مطمئناً شرایط متفاوت می‌شد.

بخش پایانی حرف‌های پادوانی هم اشاره به دنیای آسیب‌پذیر فوتبالیست‌ها است و رفتار مسئولان باشگاه استقلال را با خودش غیرانسانی توصیف می‌کند: «احساس می‌کنم یک پوسترِ برای همه چیزهای اشتباه در یک بازی هستم. رفتاری که با من شد، انسانی نبود. باشگاه‌ها باید بدانند که بازیکنان اشیاء یکبار مصرف نیستند. ما برای باشگاه ها درآمد به ارمغان می‌آوریم، برای هواداران شادی ایجاد می‌کنیم، و اقتصاد را تقویت می‌کنیم، اما در پایان روز، چه کسی مراقب بازیکن‌ها است؟».

استقلالاستقلال
لئاندرو پادوانیلئاندرو پادوانی
فوتبالفوتبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

استقلالاستقلال

مشاهده برنامه و نتایج استقلال، بازی بعدی استقلال و ویدئو خلاصه بازی های استقلال#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...