7 ماه پیش
28 بازدید

سلطانی: پروین به خاطر من پوست قلیچ را کَند

به گزارش فوتبالی به نقل از ایرنا، «بهروز سلطانی» یکی از دروازه‌بان‌های ماندگار تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود و در قفس توری قرمزپوشان خاطرات خوبی را رقم زده است.

سلطانی  در گفت و گویی حرف‌های جالبی را از روزهای حضورش در پرسپولیس تعریف کرد. متن این مصاحبه در زیر از حضورتان می‌گذرد.

چه زمانی به پرسپولیس رفتید؟

سال ۶۱ بود که پیراهن پرسپولیس را پوشیدم.

چه اتفاقی باعث شد پرسپولیسی شوید؟

من عضو تیم کیان بودم و با پرسپولیس بازی داشتیم، اگرچه بازی ۲ بر ۲ مساوی شد اما نمایش عالی را از خودم به نمایش گذاشتم، شاید باور نکنید اما ۱۰ گل حتمی را از قرمزپوشان گرفتم. خیلی‌ها می‌گفتند اگر آن روز من درون دروازه کیان نبودم این تیم با گل‌های زیاد شکست می‌خورد.

بعد از این مسابقه پرسپولیس به شما پیشنهاد داد؟

بله اما از استقلال هم پیشنهاد داشتم.

چرا به پیشنهاد استقلال پاسخ منفی دادید؟

من با «ناصر حجازی» رابطه خوبی داشتم و همیشه از این مرحوم به عنوان استادم یاد کرده‌ام، وی به من گفت استقلالی شوم اما با توجه به اینکه او در استقلال بود به احترامش پاسخ منفی دادم.

بعد با پرسپولیس قرارداد بستید؟

«علی پروین» مرا به دفترش فراخواند، گفت ما به تو نیاز داریم و می‌خواهیم دروازه‌بان پرسپولیس شوی، من هم با گفتن چشم قرارداد بستم.


آن روزها خبری از پول نبود؟

به جای پول، عشق و علاقه بود، قرارداد میلیاردی نمی‌بستیم اما به عشق هواداران و تعصب به پیراهن تیمی که پوشیده‌ایم تا پای جان تلاش می‌کردیم، قدیم‌ترها فوتبال پر از عشق و تعصب بود نه مثل حالا که بازیکن حقوقش ۲ روز به تاخیر می‌افتد و دست به اعتصاب می‌زند. البته این را باید بگویم چه در گذشته و چه امروز اگر به مشکل معنوی و مالی می‌خوریدم، «علی پروین» پا پیش می‌گذاشت و گره از مشکلات بر می‌داشت.

به صورت قرضی نیز در آرمنیا بیلفیلد آلمان بازی کردید؟

من و «حمید درخشان» و «ناصر محمدخانی» به آلمان رفتیم و قرار بود برای این تیم که به لیگ دسته دوم آلمان سقوط کرده بود بازی کنیم اما فقط من ماندم و آن ۲ نفر برگشتند.

چرا؟

بعد از چند جلسه تمرین سرمربی تیم آرمنیا بیلفیلد درخشان و محمدخانی را صدا زد و گفت شما بازیکنان تکنیکی هستید و اگر اینجا بمانید به طور حتم ۲ بازی نگذشته مصدومتان می‌کنند، همین شد که آنها به قطر رفتند.

 با تماس «علی پروین» شبانه به ایران برگشتید و در شهرآورد برای پرسپولیس به میدان رفتید؟

قراردادم با آرمنیا بیلفیلد تمام شده بود و قرار بود ۱۲ روز بعد به ایران بازگردم، یک شب «علی پروین» تماس گرفت و گفت فردا با استقلال بازی داریم و خودت را به ایران برسان؛ فقط کسی از این موضوع با خبر نشود، من سریع بلیت گرفتم و ساعت یک بامداد به فرودگاه رسیدم، به منزل مادر همسرم رفتم و صبح به هتل المپیک رفتم، از ابتدا قرار بر این شده بود، دقیقه ۱۵ جای «وحید قلیچ» وارد زمین شوم، کلاه گذاشته و با شال گردن صورتم را پوشانده بودم تا کسی مرا نبیند، دقیقه ۱۴ بود که قلیچ بر اثر برخورد با «غلام‌ فتح‌آبادی» مصدوم و من درون دروازه قرار گرفتم، کسی باور نمی‌کرد که چنین اتفاقی افتاده باشد، بازیکنان استقلال در زمین شوکه شده بودند و خطاب به من می‌گفتند تو از آسمان آمدی! این حربه «علی پروین» شوک بزرگی به استقلال وارد کرد.

پرسپولیس با سه گل برنده شد؟

بله، یکی از بهترین و زیباترین بازی‌های پرسپولیس بود و توانستیم با سه گل، پیروزی شیرین را مقابل رقیب سنتی به دست آوریم.

از «وحید قلیچ» اسم بردید.  یاد خاطره‌ای افتادیم که او همیشه تعریف می‌کند، همان اتفاقی که باعث شد فینال جام حذفی را از دست بدهید؟

کار قشنگی انجام نداد، من این موضوع را چند بار به او گفته‌ام، همین الان نیز هر جا می‌نشیند با آب و تاب فراوان خاطره‌ای را تعریف می‌کند که مربوط به ۳۰ سال پیش است.

او برای این که فیکس شود آدرس حضور در ورزشگاه را به شما اشتباهی داد؟

ماجرا از این قرا بود که من برای رفتن به یک سفر ضروری از «علی پروین» مرخصی گرفتم و سر تمرین حاضر نشدم، روز قبل از بازی از قلیچ پرسیدم فردا ساعت چند و کجا بازی داریم، او گفت ساعت ۱۵ ورزشگاه شهید شیرودی.  قرار بود در فینال جام حذفی مقابل شاهین من درون دروازه قرا بگیرم. روز مسابقه رفتم ورزشگاه شیرودی دیدم هیچ خبری نیست، فکر کردم بازی لغو شده است، از کارکنان آنجا پرسیدم بازی لغو شده؟ آنها در جواب گفتند بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، تازه فهمیدم قلیچ برای اینکه دروازه‌بان اصلی شود چه کاری انجام داده است.   «علی پروین» در رختکن دنبال من می‌گشت و وقتی متوجه شد، نیامده‌ام خیلی عصبانی شده و قلیچ را درون دروازه قرار می‌دهد.


واکنش شما به این اتفاق چه بود؟  قلیچ گفته او را دنبال کردید و می‌خواستید کتکش بزنید؟

من هیچ واکنشی انجام ندادم، هیچ کاری با او نکردم، در آن لحظه فقط برای «وحید قلیچ» تاسف خوردم و تصمیم گرفتم هیچ واکنشی به این رفتار زننده نداشته باشم.

«علی پروین»  چه واکنشی داشت؟

تا یک هفته به من چپ چپ نگاه می‌کرد و خیلی عصبانی بود.  ماجرا را برای «محمود خوردبین» تعریف کردم و او به علی‌آقا انتقال داد، او می‌گفت مگر تیم سرپرست نداشت که تو به وحید قلیچ زنگ زدی و از او سوال کردی.

پروین با وحید قلیچ چه رفتاری انجام داد؟

علی پروین وقتی باخبر شد وحید قلیچ برای فیکس شدن در بازی فینال جام حذفی مقابل شاهین آدرس ورزشگاه را به من اشتباهی داد پوست او را کَند.

7655#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی
منبع: فوتبالی


مطالب پیشنهادی

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

کاندیدای انتخابات مجلس که رهبر انقلاب از اقدام ضدکرونایی او تقدیر کرد+عکس

فارس نوشت: رهبر معظم انقلاب صبح امروز در بیاناتشان به حرکت های مردمی و جهادی اشاره کردند.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

مطالب مرتبط