خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

باید تنوع پوشش اقلیمی اقوام را به رسمیت بشناسیم رضوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
باید تنوع پوشش اقلیمی اقوام را به رسمیت بشناسیم
به گزارشخبرگزاری رضوی،مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه ششم اسفند ماه در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری دوازدهمین دوره جشنواره مد و لباس فجر که با حضور اعضای شورای سیاستگذاری و سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی در محل وزارتخانه برگزار شد، گفت: طی یکسال و نیم اخیر رویکردهای خوبی در ارتقای کیفی مساله پوشش داشته ایم اما در حوزه اقدامات باید بیش از گذشته تلاش کرد و در این راستا می بایست مجموعه ای از دستگاه ها با همیاری یکدیگر اتفاق مهمی را در حوزه مد و لباس رقم بزنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی داعیه تمدن سازی دارد، گفت: یکی از وجوه بارز تمدن سازی انقلاب اسلامی این حوزه است و تاریخ غنی ایران عزیز و تنوع پوششی در مناطق کشور، کمک اصلی در پیشبرد سیاست های حوزه مد و لباس است. ضرورت دارد تنوع پوشش اقلیمی اقوام را به رسمیت بشناسیم و فضای لازم برای گسترش فرهنگ پوشش اقدام را فراهم کنیم.
اسماعیلی با اشاره به برپایی نمایشگاه شهر خانواده خوب که چندی پیش در مجموعه فرهنگی عباس آباد برگزار شد، خاطرنشان کرد: همانطور که در حوزه هنرهای تجسمی شاهد برپایی نمایشگاه ها در 31 استان کشور هستیم در حوزه مد و لباس نیز باید به ظرفیت های عظیم تنوع پوششی اقوام با برگزاری نمایشگاه های استانی و شهرستانی توجه کرد.
وزیر فرهنگ در ادامه گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید از ایده های خلاقانه حوزه مد و لباس که به تقویت تنوع پوششی اقوام منجر شود، حمایت های کافی را انجام خواهد داد و تشکیل کارگروه ای برای تعیین جزییات بسته های حمایتی این حوزه می تواند راهگشا باشد.
اسماعیلی ادامه داد: حمایت از حوزه مد و لباس می بایست از حالت نمایشی و گلخانه ای خارج شود تا به بیشترین اثرگذاری را داشته باشد و در این مسیر به پشتوانه حمایت های رئیس جمهور محترم و همراهی سایر نهادها و وزارتخانه می توان از ظرفیت مسئولیت های اجتماعی دستگاه ها نهایت بهره را برد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دست باز دولت در حمایت از حوزه مد و لباس، تصریح کرد: شورای سیاستگذاری جشنواره مد و لباس فجر می بایست از ظرفیت عظیم فعالان شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها نیز استفاده لازم ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایزه هنری گوهرشاد که امسال برای نخستین بار از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره های فیلم و موسیقی فجر به برگزیدگان اهدا شد، گفت: جایزه گوهرشاد امسال برای نخستین بار با هدف پاسداشت زنان عفیف ایرانی که پای اعتقادات خود ایستاده اند، به برگزیدگان اهدا شد، زیرا اقدامات ترویجی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشد.
وی در پایان گفت: در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر اتفاقات سازنده ای رخ داد و حمایت های خوبی از برگزیدگان جشنواره صورت گرفت و در دوره جدید جشنواره می بایست با ایجاد بخشی به عنوان ارزیابی دوره گذشته به آسیب شناسی دقیق این رویداد ملی دست پیدا کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برترین و زیباترین پاس گل‌های هفته بیست و دوم لالیگا را ببینید.

۳ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۳ هفته پیش

شادترین بازیکن تیم پرسپولیس بعد از برد در دیدار با سپاهان مهدی عبدی بود. بازیکنی که این روزها کمتر در ترکیب تیم به میدان می‌آید یا بهتر است بگوییم به میدان نمی‌آید.

۳ هفته پیش

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۳ هفته پیش

واکنش زیبای کریستوفر کنت دروازبان فولاد روی شوت بازیکن الهلال در لیگ قهرمانان آسیا

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۳ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۳ هفته پیش

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۳ هفته پیش

بیشتر...