تیتر برتر |
۲ هفته پیش

اجرای طرح اموزش محیط کار واقع در شهرستان برخوار سایت تیتربرتر TitreBartar com

اجرای طرح اموزش محیط کار واقع در شهرستان برخوار 

به گزارشتیتربرتر؛ علیرضا ملک پوردر نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هم اکنون 18 دوره  آموزشی شامل معرق کار چرم، ، دوزنده کیف چرمی با دست، طراح معماری، پرورش دهنده گیاهان دارویی، نقشه کش عمومی ساختمان، چهرهپرداز کودک، فیروزه کوبی ، میناکاری و خیاط پیراهن شومیز مردانه و زنانه ، توسعه دهنده وب و دوزنده چادر و مقنعه، مربی مهد کودک و سازنده تولیدات نمدی دست دوز در این مرکز آموزش داده میشود.

وی در حالی به رشته های فوق اشاره کرد که بیشتر در حوزه هنری و آموزشی است و دلیل  کم رنگ شدن رشته های صنعتی و فنی را اینگونه بیان کرد: در شهرستان برخوار رشتههای هنری بازار کار بهتری نسبت به رشتههای فنی دارد .

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفهای شهرستان برخوار به 10 کارگاه اموزشی اشاره کرد وگفت: برق صنعتی، الکترونیک، تاسیسات(تعمیرات پکیج)، نقشهکشی صنعتی، مونتاژ کار و نصاب تابلوهای برق از جمله کارگاههای صنعتی است که چون بازار کار در شهرستان ندارد، کمتر به آن پرداختیم.

وی در این خصوص که امروز با کمبود نیروی فنی در بازار کار مواجهیم و در این عرصه چه اقداماتی صورت گرفته است، گفت: بمنظور تامین نیروی انسانی با مهارت و فنی کار، از دو طرح "آموزش محیط کار واقع" و "استاد شاگردی" بهره بردیم به اینصورت که بخشی از آموزش عملی هنرجو  الزاما در کارگاهها و کارخانهها انجام میگیرد و  هنرجو را به کارآموز مبدل میسازیم.

ملکپور به قرابت شهرستان با مرکز صنعتی دولتآباد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اصفهان یک شهر صنعتی است که دارای صنایع خردو کلان است بنابراین تربیت نیروهای فنی و با مهارت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: اهمیت آموزشهای مهارتی در تحقق اهداف سند چشم انداز20 ساله، اجرای سیاستهای اقتصادی مقاومتی بویژه توسعه منابع انسانی و اشتغال با استراتژی کلان" تحول بنیادی و توسعه نظام مهارت آموزی" بیانگر رسالت مهم این سازمان در آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیاز کشور است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفهای شهرستان برخوار گفت: با توسعه آموزش مهارتی میتوان به اشتغالزایی دست یافت و به رونق بازار دست یافت.#‌استان منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور آلمان امروز (سه‌شنبه) در کاخ ریاست جمهوری رسماً حکم برکناری مرکل و اعضای کابینه او را تقدیم آنها کرد.

4 دقیقه پیش

با حکم علیرضا زاکانی؛ مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهرداری تهران شد.

5 دقیقه پیش

وزارت امور خارجه آمریکا : مقامات تایوانی و آمریکایی در نشستی مجازی، گفت‌وگویی با تمرکز بر حمایت از توانایی تایوان برای مشارکت معنادار در سازمان ملل برگزار کردند.

10 دقیقه پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: یکی از بستر‌های اساسی برای حفظ منابع، مرکز مانیتورینگ بوده که ایجاد شده است در نقاطی از کشور که نقاط بحرانی در خصوص تخریب پوشش گیاهی از مقوله قاچاق و تصرفات بوده با نصب دوربین‌ها رصد مستقیم را انجام می‌دهیم.

2 ساعت پیش

وزیر نفت از فعال شدن بیش از ۳ هزار جایگاه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دولت گذشته سهل‌انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشته و ضمن عدم هماهنگی‌های اجرایی درزمینه‌های مختلف نکاتی که در این زمینه تذکر داده می‌شود را اجرا نکردند.

3 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

3 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: هفته دوم آبان ماه تعداد مثبت‌های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.

4 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

4 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

4 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله سایبری جایگاه‌های سوخت قابل پیش‌بینی بود، گفت: اطلاع داریم که حتی سیگنال، تذکرات و اخطارهایی در زمینه حمله سایبری پیش‌تر داده شده بود، اما این مسائل کمتر موردتوجه قرار گرفت.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

بیشتر...