خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

ارجاع ۳ هزار پرونده به مرکز کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان - ایسنا

ارجاع ۳ هزار پرونده به مرکز کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان<br>

ایسنا/اصفهانرئیس هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با اعلام اینکه این مرکز حدود ۷۰۰ کارشناس در استان دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ هزار پرونده ارجاعی داشته ایم.

محمد پرورش در نشستی با خبرنگاران که امروز (پنجشنبه_۲۵ دی ماه) برگزار شد، با اشاره به کسب رتبه نخست مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان در بین مراکز استان ها، اظهار کرد: اصفهان توانست عنوان برترین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در کشور را به دست آورد.

وی همدلی میان مجموعه، رابطه تنگاتنگ با دادگستری، تعامل با معاونت ها و بخش های مختلف مرکز در سطح کشور و نیز بالاترین رشد ارجاعات در سطح کشور را از عوامل این موفقیت مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان برشمرد و اظهار امیدواری کرد که اصفهان بتواند همچنان در راستای کسب موفقیت های بیشتر و ایفای حقوق عامه عمل کند.

به گزارش ایسنا، رئیس هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با اشاره به رشد بیش از صد درصد ارجاعات این مرکز، گفت: این درحالی است که بیش از ۵۰ درصد میزان شکایات ارباب رجوع کاهش داشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون
۳ هزار پرونده ارجاعی داشته ایم، افزود: در کنار آن، سازمان ها و نهادها نیز به ما کارشناسی ارجاع داده اند و کارشناسی هایی با درخواست اشخاص نیز داشته ایم.

پرورش از تحلیف ۱۰ نفر از کارآموزان این مرکز در روزهای آینده خبر داد و گفت: به زودی مصاحبه های پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری را نیز در اصفهان خواهیم داشت.

وی همچنین از برگزاری آزمون سال ۱۴۰۰ در بهار سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: بسته به نیاز استان ها و تشخیص مرکز، آزمون در رشته های کارشناسی برگزار می شود که اطلاع رسانی دقیق آن انجام خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان در ادامه تاکید کرد: این مرکز علاوه بر برنامه ریزی برای توسعه و تجهیز مرکز، به امر آموزش‌ اهمیت زیادی می دهد تا بتوانند بهترین کارشناسی ها را با تکیه بر دانش و توانمندی های روز ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در راستای ایفای حقوق عامه، نسل جدیدی از کارشناسان در این مرکز متبلور شده که دائم درحال رشد و بالندگی هستند، گفت: دادگستری کل استان و مجموعه محاکم و مسئولان در استان نگاه ویژه ای به این مرکز داشته اند که نشان از توانمندی مرکز بوده و امیدواریم این مرکز بتواند الگویی برای انجام کار بدون حاشیه و مثمر ثمر در کشور باشد.

پرورش با اشاره به فعالیت مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلای دادگستری تحت عنوان کلی مرکز وکلا، گفت: کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در برنامه سوم توسعه شکل گرفت و به سرعت رشد کرد. در کنار آن از قدیم کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی دادگستری هم فعالیت دارند.

وی با اعلام اینکه مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان در استان حدود ۷۰۰ کارشناس دارد، گفت: پذیرفته شدگان آزمون ۹۹ که مصاحبه آنها تا نیمه های اسفند تمام می شود نیز به جمع ما اضافه خواهند شد و آزمون سال ۱۴۰۰ نیز تعدادی به ما اضافه خواهد کرد.

رئیس هیأت‌ مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری با کانون کارشناسان رسمی دادگستری در استان موازی کاری ندارد، بلکه رقابت سالم با کانون کارشناسان رسمی داریم.

وی با بیان اینکه تعرفه دستمزد کارشناسان توسط رئیس قوه قضائیه مشخص شده و در کانون و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری یکسان است، گفت: تعرفه های مرکز مربوط به سال ۹۸ است که باتوجه به تورم نیاز به افزایش دارد ولی به خاطر شرایط کرونا درخواست افزایش تعرفه نداشته ایم.

پرورش با بیان اینکه در بیش از ۶۵ رشته کارشناس داریم، گفت: در برخی رشته ها کمبود کارشناس هم داریم، به طوری که در حال حاضر در زمینه امور ثبتی و حمل و نقل نیاز به کارشناس داریم.

رئیس هیأت‌ مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا، انجام گزارش های کارشناسی در اسرع وقت و جلوگیری از اطاله دادرسی، مشاوره و کارهای معاضدتی را از اقدامات این مرکز در راستای حقوق عامه برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان به عنوان بازوی دادگستری، امور کارشناسی را با مداقه و علم روز انجام داده و همواره تلاش کرده است بهترین گزارشات را تقدیم کند.

پرورش در بخش پایانی صحبت هایش از شهروندان خواست برای انجام هر کاری که نیاز به نظر کارشناسی دارند به مرکز کارشناسان رسمی دادگستری واقع در خیابان نیکبخت مراجعه کرده و از کارشناسی های رایگان بهره ببرند تا کمتر دچار مشکل نشوند.

رئیس هیأت‌ مدیره کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه هر روز مراجعات مردمی زیادی برای دریافت مشاوره های تخصصی به این مرکز داریم، تاکید کرد: شهروندان می توانند قبل از اینکه اقدامی کنند، از مشاوره های تخصصی کارشناسان بهر ببرند تا بعدها دچار مشکل و مجبور به مراجعه به محاکم قضایی نشوند.

انتهای پیام#‌اخبار
منبع: خبرگزاری ایسنا


تبلیغات

مطالب مرتبط

سرطان یکی از بیماری‌های شایع دنیاست که در سال‌های اخیر روش‌های درمانی نوینی برای آن کشف شده است.

لحظاتی پیش

در ده ماه گذشته هیچ طلاقی در شهرستان میبد یزد ثبت نشده است.

1 دقیقه پیش

سخنگوی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ امروز (چهارشنبه، ۸ بهمن) به پایان می‌رسد.

10 دقیقه پیش

قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان اندک همراه است.

13 دقیقه پیش

رئیس اداره همکاری های چند جانبه تجاری مالی وزارت امور خارجه از راه اندازی سوئیفت ملی با عنوان سپان خبر داد.

یک ربع پیش

حمیدرضا شایان از جریمه ۲ واحد خبازی در زمینه کم فروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی در چابهار خبر داد.

یک ربع پیش

نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: با استفاده از اعتبارات اسنادی ریالی در قالب طرح طراوت همکاری‌های گسترده‌ای را با تمامی بخش‌های بزرگ اقتصادی آغاز کرده‌ایم به نحوی که از ابتدای سال ٩٩ تاکنون ٢٤٠ هزار میلیارد ریال اعتبارات اسنادی ریالی توسط بانک صادرات ایران برای واحدهای تولیدی مختلف صادر شده است.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت:بیزینس اینسایدر به نقل از جمهوریخواهان نزدیک به معاون ترامپ اعلام کرد، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده مکان دائمی برای زندگی ندارد.

1 ساعت پیش

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: نمی‌توان گفت که گروه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا راحت است، چون تیم‌ها خوب ظاهر می‌شوند و هیچ گروهی آسان نیست.

1 ساعت پیش

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: این صندوق به مرزنشینان استان وام اشتغال و کارآفرینی بدون بهره پرداخت می‌کند تا اهل سنت استان هم از این نوع تسهیلات بهره‌مند شوند.

2 ساعت پیش

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در جریان گفت و گوی خبری با اصحاب رسانه، به مشارکت این بانک در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی و طرح های ملی اشاره کرد.

2 ساعت پیش

کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج از افزایش معوقات مزدی و نبود امنیت شغلی خود خبر دادند.

2 ساعت پیش

جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا همزمان با روز کارآفرینی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

2 ساعت پیش

سقوط مرد ۲۵ ساله از طبقه سوم یک ساختمان در حال احداث در منطقه مهرشهر کرج، جان وی را گرفت.

2 ساعت پیش

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر تمایل خود برای برگزاری انتخابات در غزه، کرانه باختری و قدس شرقی تاکید کرد.

3 ساعت پیش