توسعه گردشگری ارزان قیمت در دستورکار قرار گرفته

توسعه گردشگری ارزان قیمت در دستورکار قرار گرفته
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی از تلاش برای توسعه گردشگری ارزان قیمت در کشور خبر داد.

به گزارشسراج24؛ سید مصطفی فاطمی در حاشیه سفر به کرمانشاه در گفت‌وگویی بااشاره به جان گرفتن دوباره صنعت گردشگری در کشور، اظهارکرد: طی دوسال گذشته بسیاری از تاسیسات گردشگری ما از شیوع بیماری کرونا صدمه دیده و ازچرخه فعالیت اقتصادی خارج شدند که در تلاش برای بازگرداندن آنها به این چرخه هستیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که توسعه گردشگری خارجی زمانبر است، بنابراین بیشتر روی گردشگری داخلی تاکید داریم و در این رابطه هم نیاز است که تاسیسات گردشگری ما دوباره فعال شوند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی ادامه داد: برای رونق گردشگری داخلی نیاز داریم از ظرفیت همه تاسیسات گردشگری که تا پیش از کرونا فعال بودند استفاده شود که خوشبختانه با تکانی که این حوزه در ایام تعطیلات عید نوروز و عید فطر خورد، تعدادی از واحدهای تعطیل شده به چرخه فعالیت بازگشتند.

وی ادامه داد: از طرفی مردم هم استقبال خوبی هرچند با توان اقتصادی پایین از سفرهای داخلی داشتند که یک نوید خوب برای توسعه گردشگری کشور در سالجاری است و به نظر می رسد با یک سرعت چندماهه می توانیم حوزه گردشگری را که با آسیب های زیادی در زمان کرونا مواجه شده بود، روی ریل برگردانیم.   

وی در ادامه ایران را یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا در حوزه سفر و گردشگری خواند و گفت: با اینحال اقتصاد اکثریت مردم هم ضعیف است و باید یک توازن بین این توان اقتصادی و هزینه هایی که برای سفر می کنند، بویژه در بحث اسکان در مراکز اقامتی بوجود آوریم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی ادامه داد: یکی از اقداماتی که می توان در این زمینه انجام داد، ایجاد زیرساخت ها و مراکز اقامتی ارزان قیمت برای اسکان گردشگران بویژه در ایام پیک سفر است که بنا داریم این امر را با کمک بخش خصوصی اجرایی و از تجربه های نمونه مشابه موفق در دنیا هم استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا می توان تسهیلاتی را در اختیار سرمایه گذاران علاقمند قرار داد تا زیرساخت هایی را در این زمینه ایجاد کنند.  

وی در ادامه بااشاره به رویکردهای جدید این وزارتخانه در حوزه گردشگری، اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهمی که برای امسال روی آن تاکید داریم، بحث گردشگری خانواده محور است که در دل آن گردشگری کودک، خانواده ها، معلولین و سالمندان قرار دارد.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی از توزیع زمانی و مکانی سفر به عنوان یکی دیگر از راهبردهای مهم این وزارتخانه در حوزه گردشگری نام برد و افزود: گستره کشور ما بگونه ای است که جاذبه های متعددی در آن پراکنده شده و توزیع زمانی و مکانی می تواند زمینه ای فراهم کند تا همه شهرها و استان ها به صورت مناسب از توسعه  گردشگری داخلی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه تعداد جاذبه های گردشگری ما بسیار زیاد است، اما طی دهه های گذشته تنها چند نقطه شاخص شده که در این رابطه بدنبال معرفی جاذبه های کمتر شناخته شده هستیم.

فاطمی به اقداماتی که در این زمینه انجام شده اشاره کرد و افزود: گروه های تسهیل گری را در وزارتخانه تشکیل داده ایم که کار آنها شناسایی مناطق دارای پتانسیل های گردشگری کمتر شناخته شده است تا بتوانیم طی یک برنامه ریزی آنها را معرفی کنیم.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه این وزارتخانه روی گردشگری پایدار با توجه به جوامع محلی، حفظ آثار تاریخی و طبیعی و ... تاکید دارد، عنوان کرد: از طرفی بنا داریم تا به گردشگری کشورمان تنوع ببخشیم، چراکه ایران سرشار از انواع جاذبه های گردشگری در حوزه های ادبی، مذهبی، سلامت، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و... است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا، برنامه ای را آغاز کرده ایم تا در استان های کشور میزهای تخصصی گردشگری را در قالب های مختلف برگزار کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی، فعالین وعلاقمندان به حوزه گردشگری کمک بگیریم.

فاطمی اضافه کرد: همچنین از آنجایی که امروزه در عصر ارتباطات و تکنولوژی ها هستیم و در حوزه گردشگری هم تحولاتی در این رابطه رخ  داده، در تلاشیم تا بتوانیم گردشگری متاورس، عینک های هوشمند، اتاق فرار و ارزهای دیجیتال را هم مورد توجه قرار داده به و عنوان گردشگری نوین روی آن کار کنیم.  منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی اعضای بدن حجم وسیعی از آب را در خود جای داده‌اند. تحقیقات نشان داده است که زجاجیه چشم ۹۹ درصد از آب تشکیل شده است. بعد از آن، ۸۰ درصد عنصر به وجود آورنده ماهیچه‌ها آب است.

1 ساعت پیش

با حضور کارکنان فوریت‌های پزشکی حاضر در منطقه این افراد به صورت سرپایی مداوا شدند و چند نفر نیز برای مداوای بیشتر به بیمارستان‌های شهیدبهشتی و ۱۷ شهریور اعزام شدند.

1 ساعت پیش

بسیاری از سیگاری‌ها، با استفاده از روش‌های فوق و راهکارهای دیگری که خودشان پیدا کرده‌اند، توانسته‌اند در همین زمان به ظاهر کوتاه 7 تا 10 روزه تعداد سیگارهای خود را به کمتر از ۵ نخ در روز، حتی یک تا 2 نخ در روز برسانند.

2 ساعت پیش

حجت اله عبداالمالکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز پنجشنبه ۵ خرداد ماه به شهرستان نهاوند _ همدان سفر می کند.

یک ربع پیش

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، طی احکامی، سرمربیان تیم‌های پایه این باشگاه را معرفی کرد.

1 ساعت پیش

بعد از جدایی مهدی قایدی از استقلال کمتر کسی فکر می کرد که امیرحسین حسین زاده بتواند جای خالی باشوی کوچک را در ترکیب آبی ها پر کند اما حرکات انفجاری حسین زاده در طول لیگ بیست و یکم خیلی ها را به یاد مهدی قایدی می انداخت و ستاره ریز نقش آبی ها هرگز اجازه نداد جای خالی باشوی کوچک احساس شود.

1 ساعت پیش

دو بازیکن سابق پرسپولیس در آستانه بازگشت به این تیم قرار دارند.

1 ساعت پیش

امیرحسین حسین زاده آن قدر در ترکیب استقلال به میدان رفت تا در نهایت در جدول گلزنان از عبدی پیش افتاد.

1 ساعت پیش

دستگاه نظامی رژیم صهیونیستی با ابراز غافلگیری از افشای گزارش اطلاعاتی خود به آمریکا درباره ترور شهید مدافع حرم در تهران، از اقدام واشنگتن در بی‌گناه نشان دادن خود انتقاد کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...